Retry

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code جزو هشدارهای پرتکرار در صفحات محصول است که بیشتر در سایت های وردپرس و فروشگاه های ووکامرس نمایش داده می شود. علت نمایش پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code (in ‘offers’) این است که در صفحه محصول بجای واحد ارزش استاندارد ISO4217 از هر مقدار اشتباه دیگری مانند IRT استفاده کرده اید. راه حل هشدار Invalid ISO 4217 currency code استفاده از واحد ارزی ریال با کد ایزوی IRR در فیلد currency  اسکیمای Product است.

 

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code (in ‘offers’)

Invalid ISO 4217 currency code (in 'offers')

در صفحه محصول سایت های وردپرس که با ووکامرس فعالیت می کنند، شما به 2 شکل هشدار Invalid ISO 4217 currency code را دریافت می کنید. با توجه به هر یک از این شیوه ها می توانید مشکل ایزو 4217 را حل کنید. در نظر داشته باشید هر کشوری یک واحد استاندارد ارزی دارد که در قالب ایزو شناسایی می شود. در ایران واحد ارزی کشور ریال است و با کد وضعیت IRR تعریف شده و مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به اینکه نوع دیگری از ارز غیر رسمی به نام تومان نیز استفاده می شود، برخی فروشگاه های اینترنتی از تومان بهره می برند که شیوه اصولی و استانداردی نیست زیرا این واحد توافقی در هیچ کجای دنیا شناخته نمی شود و کاربرد ندارد.

هشدار Invalid ISO 4217 currency code جزو هشدارهای سبز – Valid است که فقط جنبه آگاهی دارد اگر فروشگاه شما از تومان بهره می برد و این هشدار هم بر روی صفحه ووکامرس شماست، اصلا نیاز نیست به آن توجه کنید. پیغام Invalid ISO 4217 currency code فقط برای اسکیمای محصول Product  کاربرد دارد و برای محصولی که به تومان عرضه می شود نیازی به رفع کردن ندارد.

 

Invalid ISO 4217 currency code (in 'offers')

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code در ووکامرس:

فروشگاه های آنلاین که از واحد ارزی تومان استفاده می کنند، تا زمانی که این واحد غیر رسمی وجود داشته باشد، ووکامرس از مقدار غیر استاندارد IRT استفاده می کند که نتنها هیچ خواستگاهی ندارد بلکه خودساهته نیز است. در این شرایط اگر در اسکیمای Product از IRT استفاده نکرده اید یا صفحه اصلا اسکیمای محصول ندارد، هیچ نیازی نیست به این هشدار توجه کنید. این موضوع هیچگونه تاثیری در رتبه و کیفیت صفحه ندارد و فقط گوگل به شما گفته مقدار اشتباه غیر استاندارد وجود دارد در فیلد. پس در صورتیکه اسکیمای محصول روی صفحه محصول ندارید، در ووکامرس تا زمانی که از تومان استفاده می کنید هیچ گاری نمی توانید انجام دهید و باید نادیده بگیرید.

 

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code در اسکیما:

در صورتیکه صفحه محصول شما دارای اسکیمای Product است، باید بسته به افزونه ای که استفاده می کنید یا کد دستی که نوشته اید، در فیلد واحد ارزی یا currency   از IRR برای ریال بهره ببرید. در این حالت اگر از IRT به اشتباه استفاده کردید آن را حذف یا در صورت عدم وجود مقدار، کد ایزو4217 ایران یعنی ریال IRR را استفاده کنید.

 

Invalid ISO 4217 currency code (in 'offers')

نکته: اگر هشدار Invalid ISO 4217 currency code را در بخش Merchant listings دریافت می کنید، باید این نکته را بدانید که هشدارهای Merchant listings مربوط به هشدارهای بخش Product snippets بوده اغلب و از آنجاییکه در ایران پشتیبانی نمی شود، به هیچکدام از هشدارهای دیگر Merchant listings نیازی به رفع ندارند. هیچکدام از هشدارهای بخش Product snippets و Merchant listings که در گزارش Shopping قرار دارد، بر روی رتبه بندی و افت صفحه کوچک ترین تاثیری ندارند و کل ماجرا برای نمایش در ریچ ریزالت است براحتی هم اکثرا رفع می شوند

 

  • هشدارهای بخش Valid و تست ریچ ریزالت سبز هیچ نیازی به رفع و رسیدگی ندارند مگر اینکه برای آنها مقدار واقعی داشته باشید یا با مقدار صحیح درست شوند.

 

معنی پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code چیست؟

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code به دلیل عدم وجود IRR در فیلد currency اسکیمای Product یا استفاده اشتباه از IRT نمایش داده می شود.

 

چگونه می توان پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code را رفع کرد؟

برای رفع خطای Invalid ISO 4217 باید برای واحد ارزی از ریال IRR استفاده کنید که در اسکیمای محصول در قسمت واحد ارزی قابل رفع است اما در فروشگاه های ووکامرس تومان قابل رفع نیست.

 

آیا پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code بر روی رتبه بندی و سئو تاثیر می گذارد؟

خیر، هیچکدام از هشدارهای بخش Shopping تاثیری در سئو و رتبه بندی ندارند و صرفا مربوط به نمایش فیلد صحیح در نتایج است. هشدارها باید با مقادیر واقعی پر شوند وگرنه اصلا نیازی نیست.

 

آیا استفاده از IRT برای تومان در واحد ارزی اسکیمای محصول درست است؟

خیر، واحد توافقی تومان در کشورهای دیگر پذیرفته نیست و در صورتیکه فروشگاه تومان است، در اسکیما باید مقدار واحد ارزی IRR و ریال باشد

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.