Retry
PHP 8 and WordPress Compatibility

اگر یک توسعه‌دهنده هستید یا روندهای توسعه وب را دنبال می‌کنید، احتمالاً می‌دانید که یک به‌روزرسانی جدید و بزرگ برای PHP در اواخر سال گذشته منتشر شد. ممکن است از خود بپرسید که آیا ارتقای وب‌سایت خود به این نسخه جدید ایده خوبی است یا خیر. PHP 8  بسیاری از ویژگی‌ها و تغییرات جدید را با خود به همراه آورده و نویدبخش بهبود در عملکرد است، بااین‌حال با به‌روزرسانی‌ به این نسخه، مشکلاتی از قبیل ناسازگاری با وردپرس و افزونه‌ها نیز گزارش شده است. PHP 8 آخرین نسخه از زبان برنامه‌نویسی محبوب php است که بیشتر در پلتفرم‌هایی مانند وردپرس و بسیاری از وب‌سایت‌ها استفاده می‌شود. ورژن 8 تغییرات زیادی را در مقایسه با نسخه 7.4 ایجاد کرده کاست که از جمله آن می‌توان به کامپایلر Just-In-Time (JIT) اشاره کرد. البته مانند هر به‌روزرسانی PHP، ورژن 8 نیز کمی متزلزل به نظر می‌رسد، به همین دلیل قبل از ارتقا باید کمی احتیاط کنید.

 

PHP 8 و ناسازگاری با وردپرس و افزونه‌های بروز نشده

سؤالی که همیشه مطرح می‌شود این است که آیا به‌روزرسانی به PHP 8 سایت وردپرس را خراب می‌کند؟ ورژن 8 یک آپدیت اصلی است و نسخه فرعی نیست.  این ورژن به طرز چشمگیری با افزونه‌ها و هسته یا قالب وردپرس بروز نشده ناسازگار است. در واقع PHP 8 بسیاری از توابع را که افزونه‌های قدیمی وردپرس از آن‌ها استفاده می‌کنند، منسوخ کرده است. اگر در سایت شما هریک از شرایط زیر وجود داشته باشد، باید از آپدیت صرف‌نظر کنید:

  • شما نسخه قدیمی وردپرس را دارید و قصد ندارید به این زودی آن را آپدیت کنید.
  • سایت وردپرس تان افزونه‌هایی دارد که مدت زیادی است به‌روز نشده‌اند.
  • اسکریپت‌های سفارشی PHP دارید و نمی‌دانید چگونه آنها را نگهداری کنید.

 

چه زمانی باید به PHP 8 ارتقا داد؟

هرچند PHP 8 با افزایش سرعت و عملکرد بهتر، وضعیت بهینه‌ای را برای اجرای وردپرس زمینه‌سازی کرده است، بااین‌حال بهتر است قبل از ارتقای آن با پشتیبان‌هاست مشورت داشته باشید. ساده‌ترین راه برای بررسی صحت اجرای وردپرس در ورژن 8 این است که از لوکال‌هاست کمک بگیرید. لازم است LNMP را با استفاده از WAMP یا XAMPP راه‌اندازی و سپس سایت وردپرس خود را در لوکال‌هاست تست کنید.  کارشناسان فنی توصیه می‌کنند از نسخه PHP 7.4 برای سایت‌های وردپرسی‌تان بهره ببرید تا مشکلات احتمالی گریبان‌گیرتان نشود.

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.