Retry
Google acquired Alter to express brands virtual identity

گوگل استارتاپ Alter، شرکت فعال در‌زمینه‌ی ساخت آواتارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی را با پرداخت ۱۰۰ میلیون‌ دلار خرید تا با تیک‌تاک رقابت کند. گوگل در سکوت خبری، استارتاپ جدیدی را خریده است که در حوزه هویت مجازی افراد و برندها بسیار حائز اهمیت است. این استارتاپ Alter نام دارد که در‌ زمینه‌ استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت آواتارهای کاربران رسانه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. گوگل حدود دو ماه‌ قبل و بدون اعلام خبر رسمی برای خرید استارتاپ مذکور ۱۰۰ میلیون‌ دلار هزینه کرده است. این شرکت نیز چند روز قبل معامله‌ خرید خود را تکمیل اما اطلاعاتی از جزئیات مالی آن ارائه نداد. گفته می‌شود گوگل استارتاپ Alter را با هدف رقابت با تیک‌تاک خریده است.

خدمات مبتنی بر هویت مجازی برندها در گوگل

Alter فعالیت خود را به‌عنوان پروژه‌ Facemoji آغاز کرد و پلتفرمی ارائه داد که سایر توسعه‌دهندگان می‌توانستند از آن برای اضافه‌کردن سیستم‌های ایجاد آواتار به اپلیکیشن‌ها و بازی‌های خود استفاده کنند. جاناتان اسلیماک، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل Alter اخیرا در حساب لینکدین از شروع موقعیت کاری برای ارائه‌ خدمات آواتار در گوگل خبر داده است.

 

Alter helps creators and brands to express their virtual identity

 

اینکه تیم توسعه‌دهنده و فناوری‌های Alter چگونه به گوگل کمک خواهد کرد تا با تیک‌تاک رقابت کند، هنوز کاملا مشخص نیست. بخش ویدئوهای کوتاه یوتیوب به‌نوعی عملکرد شبیه به ویدئوهای کوتاه تیک‌تاک را ارائه می‌دهد که اخیرا با استقبال چشمگیر سازندگان محتوا و کاربران مواجه شده است. براساس آمارهای رسمی، بخش یوتیوب Shorts که از تابستان ۲۰۲۱ به‌طور سرتاسری دردسترس عموم کاربران قرار گرفته است، ۱٫۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد.

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *