ژاکتژاکت

شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

محصول در سبد خرید وجود ندارد

افزونه مدیریت کتابخانه و دسته بندی حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس | Real Media Library

بروزرسانی

خودکار

امتیاز خریداران:0.00از0رای

168فروش
129.000تومان

امتیاز خریداران:0.00از0رای

افزونه مدیریت کتابخانه و دسته بندی حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس | Real Media Library

بروزرسانی

خودکار

افزونه مدیریت کتابخانه و دسته بندی حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس | Real Media Libraryافزونه مدیریت کتابخانه و دسته بندی حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس | Real Media Library
افزونه مدیریت کتابخانه و دسته بندی حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس | Real Media Libraryافزونه مدیریت کتابخانه و دسته بندی حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس | Real Media Library
  • اصالت اورجینال بودن محصول تایید شده است

افزونه مدیریت کتابخانه و دسته بندی حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس | Real Media Library

WordPress Real Media Library

معرفی افزونه مدیریت و دسته بندی رسانه ها

به راحتی کتابخانه رسانه وردپرس خود را با پوشه و مدیریت فایل سازماندهی کنید.

افزونه مدیریت و دسته بندی رسانه ها برای مدیریت پیشرفته و بهتر تصاویر و فیلم های سایت شما می باشد. با استفاده از این افزونه می توانید هزاران تصویر ، فایل صوتی ، تصویری و PDF را در رسانه > کتابخانه سایت در پوشه ها به صورت مجازی سازماندهی کنید. در واقع این یک مدیر فایل مانند Windows Explorer یا Mac Finder است ، اما برای وردپرس.

یک محصول فوق العاده برای تمامی سایت های وردپرسی بلاگی ، فروشگاهی ، خبری است . با این محصول می توانید به صورت حرفه ای تصاویر و فایل های وردپرس خود را پوشه بندی کنید . این پوشه بندی مجازی هست و به سئو سایت شما به هیچ وجه ضربه نمی زند و آدرس تصاویر یا فایل ها را تغییر نمی دهد .

 

امکانات افزونه WordPress Real Media Library

افزونه مدیریت رسانه ها دارای ویژگی های زیادی برای کتابخانه رسانه وردپرس است

مدیریت فایل و پوشه بندی کامل

 

وقتی یه فروشگاه اینترنتی دارید و تعداد کالاها زیاد باشه قطعا تصاویر گالری محصولات سایت شما هم زیاد هست و به صورت انباشه آپلود کردن تصاویر در مدیریت رسانه > کتابخانه ودرپرس نمیتونه به تنهایی به تصاویر شما نظم بده چون بعدا به راحتی نمی توانید در کمترین زمان به فایلهای مورد نظر برسید و بر روی آنها فعالیت انجام دهید . اگر افزونه مدیریت و دسته بندی رسانه رو داشته باشید میتونید پوشه بندی هایی مجازی درست کنید و بدون تغییر در آدرس تصاویر محصولات می توانید آنها را دسته بندی و در پوشه های خود قرار دهید .

فایل های خود را در پوشه ها بکشید و رها کنید

 

زمانی که شما از قبل تعداد زیادی رسانه دارید بعد از نصب افزونه می توانید با ساختن پوشه بندی های لازم، تنها با کشیدن و رها کردن رسانه ها در پوشه های مورد نظر به آنها نظم بدهید . دقت کنید که به هیچ وجه آدرس تصاویر و فایل های شما تغییر نمی کند و این افزونه به صورت مجازی دسته بندی می کند و به سئو و لینک های شما آسیب نمی زند .

به راحتی برای فایل های خود میانبر ایجاد کنید

 

این قابلیت به شما کمک می کنه در موارد مورد نیاز به فایل ها مهم یک میانبر  shortcut  ایجاد کنید . دقیقا مثل سیستم عامل ویندوز  که یک میانبر به فایل یا نرم افزارهای مورد نیازتون رو در دکستاب ایجاد می کنید تا در سریعترین زمان به اون برنامه یا فایل دسترسی داشته باشید . در زمانی که سایت شما محتوای رسانه ای زیادی داشته باشد این مورد شدیدا مورد توجه و نیاز شما قرار خواهد گرفت.

در زمان ثبت رسانه در محصول یا مقاله فیلتر کنید

 

تصور کنید که میخواهید تصاویری را برای مقاله یا گالری محصولات خود پیدا کنید . در حالت دیفالت وردپرس شما فقط یک ابزار جستجو دارید اما با افزونه مدیریت دسته بندی رسانه ها می توانید بر اساس نیاز های از پیش تعیین شده بین تصاویر خود جستجوی حرفه ای و فیلتر شده داشته باشید و با شاخه بندی های درست در کمترین زمان به هدف خود برسید .

مرتب سازی سفارشی تصاویر

 

در زمانی که تعداد زیادی تصاویر دارید و اونها رو به صورت نامرتب در پوشه جای داده اید این قابلیت به شما کمک می‌کند که بر اساس الگوی مورد نظر خود آنها را در پوشه مورد نظر مرتب کنید . این مورد در زمانی بسیار مهم جلوه می‌کند که شما در سایت خود انواع گالری ایجاد می‌کنید و نیاز دارید تصاویر بر اساس ترتیبی که مورد نظر شماست پشت سر هم نمایش داده شود نه بر اساس زمان آپلود یا نام رسانه . 

در حالت لیست نیز عالی کار می کند

 

تمام قابلیت های این افزونه چه در حالت لیست چه در حالت گالری در کتابخانه رسانه های وردپرس به درستی کار می کند و شما میتوانید بر اساس نیاز خود انتخاب کنید که در چه حالتی قرار بگیرد و به راحتی از آن استفاده کنید .

مدیریت بارگذاری پیشرفته

 

وقتی با کمک این افزونه میتوانید به راحتی کشیدن و رها کردن فایل ها رو جا به جا کنید قطعا آپلود تصاویر با کشیدن و رها کردن یک مزیت فوق الاده برای کتابخانه وردپرس است و این مورد به رضایت بعد از خرید شما هم اضافه می‌کند

بارگذاری مستقیم فایل ها در پوشه ها

 

با این قابلیت می توانید دقیقا در پوشه ای که از قبل ساخته اید و مد نظرتون هست تصاویر را به صورت مستقیم آپلود کنید . فرض کنیم شما فروشگاه اینترنتی دارید و برای هر محصول هم یه پوشه درست کردید می توانید تمام تصاویر مربوطه به این محصول رو به مستقیم در پوشه مشخص شده آپلود کنید

ایجاد گالری از پوشه

 

با قابلیت ایجاد گالری این افزونه و با کمک ویرایشگر حرفه ای کوتنبرگ وردپرس می توانید به صورت حرفه ای و بدون نیاز به هیچ برنامه ای به صورت حرفه ای انواع پالری تولید کنید و اونها رو به نمایش بگذارید . 

چرا به افزونه مدیریت قدرتمند کتابخانه وردپرس نیاز دارید؟ 

فروشگاه اینترنتی یا وب سایت خبری در حال رشد وردپرس به این معنی است که شما هر روز تعداد زیادی پرونده رسانه جدید به پایگاه داده خود اضافه می کنید. در عرض چند هفته وب سایت شما با هزاران پرونده رسانه پر خواهد شد. چگونه می توانید یکی از این پرونده ها را در یک لیست مسطح پیدا کنید ؟ البته ، شما می توانید از عملکرد جستجوی وردپرس استفاده کنید و چند ساعت را برای یافتن پرونده صرف کنید ، اما چه کسی می تواند نام هزاران پرونده را به خاطر بسپارد؟

رسانه خود را با سهولت تنظیم کنید

اینجاست که پلاگین مدیریت دسته بندی رسانه ها برای این کار بهترین گزینه هست . با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی پوشه ها ، مجموعه ها و گالری های تصاویر خود را ایجاد کنید تا کتابخانه رسانه خود را به درستی سازماندهی کنید. دفعه دیگر که به دنبال یک فایل هستید ، کافیه به پوشه بندی درستی که ایجاد کردید برید و از سرعت و نظم خاص آن لذت ببرید 

سازماندهی فایل های که قبلا در قسمت رسانه سایت بارگزاری کرده اید با کشیدن و انداختن آنها در پوشه ها هدفمند به راحتی انجام می شود . با کشیدن آنها می توانید ترتیب فایل ها را مرتب کنید تا پرونده های مهم را برای دسترسی سریعتر به بالای لیست منتقل کنید 

علاوه بر این ، می توانید از پلاگین مدیریت دسته بندی رسانه ها برای اضافه کردن گالری رسانه به پست های خود از ویرایشگر "New Post" وردپرس استفاده کنید. با این کار می توانید یک پوشه رسانه کامل به عنوان گالری قابل تنظیم به پست های وردپرس خود اضافه کنید.

کتابخانه Real Media یک افزونه وردپرس ضروری برای مدیریت رسانه است که می تواند باعث صرفه جویی در وقت زیادی شود که باید برای مدیریت پرونده های رسانه ای خود صرف کنید.

پوشه ها ، مجموعه ها و گالری ها

همانطور که از تصاویر بالا مشاهده می کنید پلاگین Real Media Library از سه روش برای سفارش پرونده های شما پشتیبانی می کند:

پوشه : یک پوشه می تواند شامل هر نوع پرونده و مجموعه باشد ، اما نه گالری. برای ایجاد یک زیر پوشه ، کافیست یک پوشه را از لیست انتخاب کرده و روی دکمه ایجاد پوشه کلیک کنید.

مجموعه : مجموعه نمی تواند حاوی پرونده باشد. اما می توانید مجموعه ها و گالری های مورد نظر خودتان را ایجاد کنید. گالری فوق الذکر فقط یک پوشه داده گالری است ، به این معنی که گالری های ایجاد شده به طور خودکار در پیشخوان شما (وب سایت شما) قرار نمی گیرند. می توانید با استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ در صفحه / پست خود ، از این پوشه داده گالری یک گالری تصویری ایجاد کنید.

گالری : یک پوشه داده گالری فقط می تواند شامل تصاویر باشد. برای شما راحت تر تشخیص می دهد که گالری های بصری شما در کجا قرار دارند. همچنین می توانید تصاویر را به ترتیب تصویر خود بکشید و رها کنید.

 

real-media-library


4.18.9 (2022-07-06)
fix
compatibility with ACF field plugin (CU-2p6bv85)
4.18.8 (2022-06-13)
chore
remove unnecessery update client third-party scripts in free version (CU-2kat97y)
update README.txt title and remove WordPress wording (CU-2kat97y)
fix
sanitize input fields where needed (CU-2kat97y)
4.18.7 (2022-06-08)
chore
minimum required PHP version is now PHP 7.2 (CU-2eanvmc)
update changelog URL (CU-2adgjqp)
docs
compatibility with WordPress 6.0 (CU-2e4yvvt)
style
form checkboxes were overriden by global style (CU-2jm244h)
4.18.6 (2022-05-13)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.18.5 (2022-05-09)
fix
compatibility with Themify page builder (CU-2eanwwp)
4.18.4 (2022-04-29)
chore
update changelog URL (CU-2chdb51)
docs
new contributors for WordPress plugins
4.18.3 (2022-04-20)
chore
directly link to affiliate instead of affiliate overview to avoid long searches (CU-23854nv)
remove React and React DOM local copies and rely on WordPress version (CU-awv3bv)
upgrade required WordPress version to 5.2 (CU-awv3bv)
fix
compatibility with Rank Math SEO Pro and bulk editing (CU-23z1qkq)
shortcut is not correctly classified for copied WPML/PolyLang media translation (CU-2388nd4)
refactor
extract composer dev dependencies to their corresponding dev package (CU-22h231w)
name traefik environment to staging (CU-22h231w)
put composer license packages to @devowl-wp/composer-licenses (CU-22h231w)
rename wordpress-packages and wordpress-plugins folder (CU-22h231w)
revert empty commits for package folder rename (CU-22h231w)
use phpunit-config and phpcs-config in all PHP packages (CU-22h231w)
4.18.2 (2022-04-12)
fix
compatibility with latest Divi version by relying on their React version (CU-244xezv)
4.18.1 (2022-04-04)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.18.0 (2022-03-15)
chore
do not fire hook RML/Folder/Rename for newly created folders (CU-1znmrf2)
review 1 (CU-1jkmq84)
review 2 (CU-1jkmq84)
use wildcarded composer repository path (CU-1zvg32c)
feat
introduce new automatic plugin updater (CU-1jkmq84)
fix
translate PRO version links (CU-20r2c4q)
use correct link for Learn more in license dialog for CodeCanyon products (CU-1jkmq84)
refactor
make plugin updates independent of single store (CU-1jkmq84)
test
smoke tests
smoke tests
4.17.11 (2022-03-01)
ci
upload releases to our new update server (CU-1zab44u)
use Traefik and Let's Encrypt in development environment (CU-1vxh681)
4.17.10 (2022-02-11)
fix
count was incorrect when WPML is used (CU-1y28j1k)
4.17.9 (2022-01-31)
fix
creating folders and moving files took a long time when WPML is active (CU-1vxgh0u)
do not load scripts in WPML String Translation screen as it leads to styling issues (CU-mdd8yp)
unify enqueue_scripts hooks to be compatible with AffiliateTheme (CU-1xpm56k)
4.17.8 (2022-01-25)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.17.7 (2022-01-17)
build
create cachebuster files only when needed, not in dev env (CU-1z46xp8)
improve build and CI performance by 50% by using @devowl-wp/regexp-translation-extractor (CU-1z46xp8)
fix
some input fields started to lag while typing (CU-1y7nr4t)
test
compatibility with Xdebug 3 (CU-1z46xp8)
4.17.6 (2021-12-21)
refactor
move WordPress scripts to @devowl-wp/wp-docker package (CU-1xw9jgr)
4.17.5 (2021-12-15)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.17.4 (2021-12-01)
fix
compatiblity with WordPress 5.9 (CU-1vc94eh)
4.17.3 (2021-11-24)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.17.2 (2021-11-18)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.17.1 (2021-11-11)
chore
remove not-finished translations from feature branches to avoid huge ZIP size (CU-1rgn5h3)
fix
rerender media dialog toolbar correctly for custom select-photo-types
wrong pagination when switching folder in list view (CU-1raujhg)
4.17.0 (2021-11-03)
feat
translation into Polish (CU-1q2ryjz)
4.16.2 (2021-10-16)
fix
in some cases the classic editor could not be switched between Visual and Text (CU-1mrfb8b)
4.16.1 (2021-10-12)
fix
compatibility with MySQL 8 (UDF, CU-1kp4nuz)
4.16.0 (2021-09-30)
build
allow to define allowed locales to make release management possible (CU-1257b2b)
copy files for i18n so we can drop override hooks and get performance boost (CU-wtt3hy)
remove unnecessary localization files after synchronisation
chore
prepare for continuous localization with weblate (CU-f94bdr)
refactor texts to use ellipses instead of ... (CU-f94bdr)
remove language files from repository (CU-f94bdr)
updated Russian translations (CU-10hyfnv)
ci
introduce continuous localization (CU-f94bdr)
feat
introduce infinite scrolling setting for WP 5.8 and greater (cogwheel symbol in folder toolbar, CU-11tuatt)
translation into Hungarian (CU-10hz32c)
perf
remove translation overrides in preference of language files (CU-wtt3hy)
refactor
grunt-mojito to abstract grunt-continuous-localization package (CU-f94bdr)
introduce @devowl-wp/continuous-integration
4.15.0 (2021-08-31)
feat
translation into Danish (CU-w8ftv5)
4.14.3 (2021-08-20)
chore
update PHP dependencies
fix
modify composer autoloading to avoid multiple injections (CU-w8kvcq)
4.14.2 (2021-08-12)
docs
update readme text about XSS vulnerability (CU-6fczem)
fix
author-only XSS vulnerability when creating a folder (CU-6fczem)
4.14.1 (2021-08-10)
fix
reorder video and audio playlists (CU-rp1xy2)
4.14.0 (2021-08-05)
feat
translation into Japanese (CU-pngenk)
4.13.12 (2021-07-16)
chore
update compatibility with WordPress 5.8 (CU-n9dfx9)
fix
compatibility with WordPress 5.8 (CU-n9dfx9)
4.13.11 (2021-06-05)
fix
height of preview image in list table
4.13.10 (2021-05-25)
chore
migarte loose mode to compiler assumptions
polyfill setimmediate only if needed (CU-jh3czf)
revert update of typedoc@0.20.x as it does not support monorepos yet
upgrade dependencies to latest minor version
ci
move type check to validate stage
fix
do not rely on install_plugins capability, instead use activate_plugins so GIT-synced WP instances work too (CU-k599a2)
test
make window.fetch stubbable (CU-jh3cza)
4.13.9 (2021-05-14)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.13.8 (2021-05-12)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.13.7 (2021-05-11)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.13.6 (2021-05-11)
chore
remove classnames as dependency
refactor
create wp-webpack package for WordPress packages and plugins
introduce eslint-config package
introduce new grunt workspaces package for monolithic usage
introduce new package to validate composer licenses and generate disclaimer
introduce new package to validate yarn licenses and generate disclaimer
introduce new script to run-yarn-children commands
move build scripts to proper backend and WP package
move jest scripts to proper backend and WP package
move PHP Unit bootstrap file to @devowl-wp/utils package
move PHPUnit and Cypress scripts to @devowl-wp/utils package
move technical doc scripts to proper WP and backend package
move WP build process to @devowl-wp/utils
move WP i18n scripts to @devowl-wp/utils
move WP specific typescript config to @devowl-wp/wp-webpack package
remove @devowl-wp/development package
split stubs.php to individual plugins' package
4.13.5 (2021-04-27)
chore
release : publish [ci skip]
ci
push plugin artifacts to GitLab Generic Packages registry (CU-hd6ef6)
docs
add Medialist to compatibility list in wordpress.org description (CU-c71wbc)
fix
compatibility with latest Divi and backend editor (CU-hka4dk)
4.13.4 (2021-03-30)
fix
mobile experience when creating posts
4.13.3 (2021-03-23)
build
plugin tested for WordPress 5.7 (CU-f4ydk2)
docs
improve wordpress.org product description (CU-fk36dn)
4.13.2 (2021-03-10)
fix
renaming a folder did work, but no success message (CU-fb02e3)
4.13.1 (2021-03-02)
fix
newly folders are not draggable and droppable without page reload
newly uploaded media attachments were missing when filtering media items by date due to lack of cache invalidation
respect language of newsletter subscriber to assign to correct newsletter (CU-aar8y9)
4.13.0 (2021-02-24)
chore
rename go-links to new syntax (#en621h)
docs
rename test drive to sanbox (#ef26y8)
feat
translation intro Croatian (#eq11w3)
fix
allow to refresh modal attachments browser e.g. Divi page builder does not do this automatically
newly uploaded files are not visible after reopening the folder in Free version (CU-epyvt7)
reset folder correctly when reopening a modal dialog
4.12.4 (2021-02-16)
docs
correctly generated JSDoc for Real Media Library (CU-e8zuj3)
update README to be compatible with Requires at least (CU-df2wb4)
fix
compatiblity with Beaver Builder and responsive settings for a block e.g. mobile
4.12.3 (2021-02-05)
fix
button 'Set featured image' is not active after direct upload after new PRO features were introduced (#7am682)
4.12.2 (2021-02-02)
chore
move default startup folder functionality to PRO features (CU-d6z2u6)
removed folder limit of 10 folders, new PRO features (CU-d6z2u6)
docs
improved product description for wordpress.org (#d6z2u6)
fix
compatibility with Media Library Assistant (CU-d0w8f7)
4.12.1 (2021-01-24)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.12.0 (2021-01-20)
chore
add new developer function wp_rml_create_p
feat
allow to upload complete folder structures (CU-vbf0)
fix
used folder icon in advanced upload progress
4.11.6 (2021-01-11)
chore
release : publish [ci skip]
release : publish [ci skip]
4.11.5 (2020-12-15)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.11.4 (2020-12-10)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.11.3 (2020-12-09)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.11.2 (2020-12-09)
chore
new host for react-aiot git repository (CU-9rq9c7)
update to cypress v6 (CU-7gmaxc)
update to webpack v5 (CU-4akvz6)
updates typings and min. Node.js and Yarn version (CU-9rq9c7)
release : publish [ci skip]
fix
allow to directly drag&drop folder structure without toolbar button (CU-2cfq3f)
automatically deactivate lite version when installing pro version (CU-5ymbqn)
4.11.1 (2020-12-01)
chore
update dependencies (CU-3cj43t)
update major dependencies (CU-3cj43t)
update to composer v2 (CU-4akvjg)
release : publish [ci skip]
refactor
enforce explicit-member-accessibility (CU-a6w5bv)
4.11.0 (2020-11-24)
feat
translation into Persian (CU-ajtpy8)
fix
compatibility with upcoming WordPress 5.6 (CU-amzjdz)
modify max index length for MySQL 5.6 databases so all database tables get created (CU-agzcrp)
update backend german translation
update german translation
use no-store caching for WP REST API calls to avoid issues with browsers and CloudFlare (CU-agzcrp)
4.10.6 (2020-11-19)
fix
lite version does not correctly allow 10 folders when deleting the last one (#aguw79)
4.10.5 (2020-11-18)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.10.4 (2020-11-17)
Note: This package (@devowl-wp/real-media-library) has been updated because a dependency, which is also shipped with this package, has changed.
4.10.3 (2020-11-16)
chore
add developer action RML/Count/Reset (#aaybrt)
fix
reset count cache correctly when WPML is active (#aaybrt)
4.10.2 (2020-11-12)
ci
make scripts of individual plugins available in review applications (#a2z8z1)
4.10.1 (2020-11-03)
ci
release to new license server (#8wpcr1)
fix
correct primary key usage (#9cpg5c)
import from FileBird is shown always (#9my9zj)
4.10.0 (2020-10-23)
docs
mention in the description of wordpress.org all plugins for which import is supported (#9cptx6)
feat
route PATCH PaddleIncompleteOrder (#8ywfdu)
fix
automatically deactivate import button in settings when successfully (#92w0qk)
filebird v4 importer compatiblity (#92w0qk)
refactor
use "import type" instead of "import"
4.9.11 (2020-10-16)
build
use node modules cache more aggressively in CI (#4akvz6)
chore
rename folder name (#94xp4g)
fix
isolated mobx store
4.9.10 (2020-10-09)
fix
jQuery v3 compatibility (#90wvre)
4.9.9 (2020-10-09)
fix
do not show RPM hint in compact media dialog (#90vmh9)
4.9.8 (2020-10-08)
chore
release : version bump
4.9.7 (2020-09-29)
build
backend pot files and JSON generation conflict-resistent (#6utk9n)
chore
introduce development package (#6utk9n)
move backend files to development package (#6utk9n)
move grunt to common package (#6utk9n)
move packages to development package (#6utk9n)
move some files to development package (#6utk9n)
remove grunt task aliases (#6utk9n)
update dependencies (#3cj43t)
update package.json scripts for each plugin (#6utk9n)
4.9.6 (2020-09-22)
fix
import settings (#82rk4n)
remove urldecode as it is no longer needed
4.9.5 (2020-08-31)
fix
change of software license from GPLv3 to GPLv2 due to Envato Market restrictions (#4ufx38)
4.9.4 (2020-08-26)
chore
release : publish [ci skip]
ci
install container volume with unique name (#7gmuaa)
perf
no longer read from slow INFORMATION_SCHEMA (#7cqdzj)
remove transients and introduce expire options for better performance (#7cqdzj)
4.9.3 (2020-08-18)
fix
upload breaks media library in Create Gallery modal (#7emj1y)
use configured default folder also for Add New page (#7ekm25)
use correct REST namespace when REST API is corrupt
4.9.2 (2020-08-17)
ci
prefer dist in composer install
fix
button 'Set featured image' is not active after direct upload (#7am682)
media library crashes after direct upload in 'Upload files' view (#7aqy96)
media not found when order is applied to folder content (#7arkav)
4.9.1 (2020-08-11)
chore
backends for monorepo introduced
docs
add Porguese translation in wordpress.org description (#6em9tr)
optimize plugin description at wordpress.org (#76tqkz)
fix
compatibility with Thrive Quiz Builder (#72kxjk)
remove cover image option in Thrive Quiz Builder because it throws errors (#72kxjk)
4.9.0 (2020-07-30)
docs
optimize plugin description at wordpress.org
optimize plugin description at wordpress.org
feat
introduce dashboard with assistant (#68k9ny)
product instruction video for wordpress.org (#68c3qq)
show hint for Real Physical Media in attachment details (#6pmf7g)
translation into Portuguese (#6em9tr)
translation into Turkish #CU-6mm2jg
WordPress 5.5 compatibility (#6gqcm8)
fix
compatibility with Export Media Library plugin to download unorganized folder (#6pmb8t)
REST API notice in admin dashboard
4.8.7 (2020-07-02)
chore
allow to define allowed licenses in root package.json (#68jvq7)
update dependencies (#3cj43t)
docs
remove ImageSEO from list of compatible plugins
test
cypress does not yet support window.fetch (#5whc2c)

نمایش بیشتر