ژاکتژاکت

شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

محصول در سبد خرید وجود ندارد

افزونه دیدگاه پلاس | نقد و بررسی پیشرفته

امتیاز خریداران:از0رای

39فروش
129.000تومان

امتیاز خریداران:از0رای

افزونه دیدگاه پلاس | نقد و بررسی پیشرفته

 • اصالت اورجینال بودن محصول تایید شده است
 • دارای لایسنس از سرویس گارد ژاکت
 • محصول ایرانی

افزونه نمایش امتیاز کاربران | افزونه دیدگاه پلاس | افزونه نمایش نظرات دیدگاه پلاس

نسخه 1.0.2

لطفا قبل از هر بروزرسانی از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

معرفی افزونه دیدگاه پلاس

در فروشگاه‌های اینترنتی، ثبت و نمایش نظرات و دیدگاه‌های مثبت و منفی در مورد یک محصول می‌‌تواند باعث افزایش اعتماد کاربران و در نتیجه افزایش فروش شود. به طور معمول یکی از اولین بخش‌هایی که کاربران پس از مشاهده محصول به آن مراجعه می‌کنند، بخش نقد و بررسی‌های محصول می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که حدود 93 درصد از مشتریان اذعان دارند که دیدگاه‌ها و نقد و بررسی‌های سایر کاربران، بر تصمیم‌گیری آنها در خرید کالا موثر بوده است. همچنین حدود 63 درصد از مشتریان ترجیح می‌دهند محصولاتی را از فروشگاه‌های آنلاین خریداری کنند که نظرات و دیدگاه‌های سایر کاربران را به نمایش گذاشته‌اند [1]. یکی دیگر از مزیت‌های ثبت و نمایش دیدگاه‌ها و نقد و بررسی‌‌های کاربران، شناسایی نقاط قوت و ضعف یک محصول و یا خدمات ارائه شده می‌باشد که به مدیران فروشگاه‌ها کمک می‌کند تا علاوه بر حفظ و ارتقای نقاط قوت، نسبت به رفع نقاط ضعف محصول و یا خدمات ارائه شده اقدام کنند. از اینرو فراتکنیک در ادامه ارائه خدمات خود به فروشگاه‌های اینترنتی، پس از انتشار افزونه تخفیف برای مشتریان وفادار و افزونه نمودار قیمت محصولات ووکامرس داده‌نگار، افزونه نقد و بررسی پیشرفته محصولات ووکامرس به نام دیدگاه‌پلاس را منتشر می‌کند. 

افزونه نقد و بررسی پیشرفته دیدگاه‌پلاس، جایگزین دیدگاه‌های پیش‌فرض ووکامرس شده و امکانات و قابلیت‌های جدیدی به این بخش از ووکامرس افزوده خواهد کرد. با نصب و فعال‌سازی این افزونه، زبانه (تب) دیدگاه ووکامرس از صفحه محصول حذف شده و زبانه نقد و بررسی دیدگاه‌پلاس، جایگزین آن خواهد شد. لازم به ذکر است که دیدگاه‌ها و امتیازهای ارسال شده در سیستم پیش‌فرض ووکامرس نیز بدون تغییر در افزونه دیدگاه‌پلاس باقی خواهند ماند و خللی در مشاهده و مدیریت آن‌ها بوجود نخواهد آمد. این افزونه دارای ویژگی‌ها و امکانات مختلفی است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

 

ثبت مشخصه برای هر محصول 

یکی از ویژگی‌های این افزونه ثبت مشخصه‌‌های نقد و بررسی برای هر محصول می‌باشد که کاربران می‌‌توانند هنگام ارسال دیدگاه، امتیازی از یک تا 10 به آن‌ها اختصاص دهند. همچنین مدیریت می‌تواند امتیازهای خود که به هر یک از مشخصه‌ها اختصاص داده است را در قالب کد کوتاهی در هر مکانی از صفحه محصول، نمایش دهید.

پیشنهاد خرید محصول

یکی دیگر از قابلیت‌های این افزونه که می‌تواند در تصمیم‌گیری کاربران برای خرید محصول تاثیر گذار باشد، پیشنهاد و یا عدم پیشنهاد خرید محصول توسط خریداران آن محصول می‌باشد. از این رو در این افزونه برای خریدارانی که دیدگاهی ارسال می‌کنند پرسشی در مورد پیشنهاد و یا عدم پیشنهاد محصول پرسیده می‌شود و نتایج آن به صورت نمودار نمایش داده می‌شود.

چنانچه کاربر، سفارش ثبت شده از محصول داشته باشد، آیا خرید این کالا را پیشنهاد می‌کنید؟، مطرح می‌شود و پاسخ خریداران (بله، خیر، مطمئن نیستم) به سه شکل در دیدگاه خریدار نمایش داده می‌شود: 1. این محصول را پیشنهاد می‌کنم 2. این محصول را پیشنهاد نمی‌کنم 3. در مورد خرید این محصول مطمئن نیستم.

چنانچه کاربر خریدار این محصول نباشد، آیا مایل به خریداری این محصول هستید؟ پرسیده خواهد شد و پاسخ کاربران غیرخریدار (بله، خیر، شاید) به سه شکل در دیدگاه کاربر نمایش داده خواهد شد: 1. مایلم این کالا را بخرم 2. تمایلی به خرید این کالا ندارم 3. شاید این کالا را بخرم.

 

 

میانگین امتیاز کاربران

در کنار نمایش دیدگاه‌ها، بخشی جهت نمایش میانگین امتیاز کاربران تعبیه شده است که به صورت شناور با اسکرول صفحه، جابجا می‌شود. در این بخش میانگین امتیازات کاربران به مشخصه‌های نقد و بررسی محصول، محاسبه شده و نمایش داده می‌شود. لازم به ذکر است که رنگ، فاصله هر خانه امتیازدهی و همچنین جهت نوار امتیازدهی نیز از بخش تنظیمات افزونه قابل تعیین است به طوری که می‌توان جهت نوار امتیازدهی را از چپ به راست و یا راست به چپ تعیین کرد و یا فاصله هر خانه را (0 یا 1) مشخص نمود.

مدیریت نقد و بررسی

دیدگاه کاربران جهت بررسی و تایید به صورت منتشر نشده ثبت خواهد شد. برای بررسی نقد و بررسی‌های ارسالی از منو محصولات > نقد و بررسی‌ها می‌توان نسبت به مدیریت آن‌ها اقدام کرد. در این صفحه، دو ستون جدید به نام نقاط قوت و ضعف و امتیازات به جدول نقد و بررسی‌ها افزوده شده است که نقاط قوت و ضعف و امتیاز هر مشخصه در آن‌ها نمایش داده می‌شود. با کلیک روی ویرایش هر نقد و بررسی قادر خواهید اطلاعاتی شامل متن اصلی نقد و بررسی، نقاط قوت و ضعف، امیتازات، تعداد آرای مثبت و منفی، تعداد گزارشات و پاسخ پرسش توصیه خرید کاربر را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که در صفحه ویرایش نقد و بررسی تنها می‌توانید متن اصلی نقد و بررسی را ویرایش کنید.

 

گزارش دیدگاه‌ها

برای هر نقد و بررسی امکان ثبت گزارش وجود دارد تا اگر چنانچه دیدگاهی حاوی مطالب نادرست، غیرواقعی و… بود کاربران با گزارش آن دیدگاه، مدیریت را جهت بررسی مجدد نقد و بررسی آگاه کنند. این گزارشات در صفحه‌ای به همین اسم در افزونه دیدگاه پلاس قرار خواهند گرفت.

 

ویژگی‌های افزونه نقد و بررسی دیدگاه پلاس

 • امکان ثبت مشخصه جهت امتیازدهی برای هر محصول به تعداد دلخواه
 • امکان ثبت امتیاز برای هر مشخصه توسط مدیریت از صفحه مدیریت محصول
 • امکان ثبت امتیاز برای هر مشخصه توسط کاربران
 • امکان درج نقاط قوت و ضعف توسط کاربران
 • امکان ثبت رای مثبت و یا منفی (لایک و دیسلایک) به دیدگاه‌ها
 • امکان ارسال گزارش دیدگاه
 • نمایش برچسب خریدار در دیدگاه خریداران محصول
 • نمایش برچسب نام محصول خریداری شده در دیدگاه خریداران محصول متغیر
 • امکان ثبت و نمایش وضعیت پیشنهاد و یا عدم پیشنهاد خرید از جانب خریداران
 • امکان ثبت و نمایش وضعیت تمایل و یا عدم تمایل به خرید از جانب کاربران
 • امکان نمایش تعداد افراد پیشنهاددهنده محصول توسط کدکوتاه
 • امکان نمایش میانگین امیتاز کاربران به محصول توسط کدکوتاه
 • امکان نمایش امتیازهای هر مشخصه و میانگین امتیازهای مدیریت توسط کدکوتاه
 • امکان ثبت پاسخ مدیریت به هر دیدگاه
 • امکان نمایش نام فروشگاه فروشنده
 • امکان نمایش بایگانی دیدگاه‌های کاربران در حساب کاربری

 

شخصی سازی افزونه شامل:

 • امکان تعیین مکان تب نقد و بررسی در صفحه محصول
 • امکان تعیین تعداد نمایش دیدگاه‌ها در هر صفحه
 • امکان تعیین رنگ پاسخ مدیریت به دیدگاه‌ها
 • امکان تعیین جهت نوار امتیازدهی (راست به چپ یا چپ به راست)
 • امکان تعیین فاصله بین هر خانه نوار امتیازدهی
 • امکان تعیین نمایش/عدم نمایش مقدار عددی امتیاز هر مشخصه
 • امکان تعیین رنگ نوار امتیازدهی کاربران
 • امکان تعیین رنگ پس زمینه و نوشته میانگین امتیاز کاربران
 • امکان تعیین رنگ نوار امتیازدهی مدیریت (برای کدکوتاه)
 • امکان تعیین رنگ پس زمینه و نوشته میانگین امتیاز مدیریت (برای کدکوتاه)
 • امکان تعیین رنگ پس زمینه میانگین امتیازات کاربران (برای کدکوتاه)
 • امکان تعیین نمایش/عدم نمایش تعداد پیشنهاددهنده‌ها
 • امکان تعیین رنگ پس زمینه تعداد پیشنهاددهنده‌ها
 • امکان نمایش/عدم نمایش نام فروشگاه فروشنده

 

 

کدهای کوتاه

دیدگاه‌پلاس دارای سه کد کوتاه می‌باشد که می‌توانید از آن‌ها جهت نمایش موارد زیر استفاده کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که عملکرد تمامی کدهای کوتاه معرفی شده تنها در صفحه محصول خواهد بود.

 1. برای نمایش امتیاز مدیریت به مشخصه‌های محصول از شورت کد [ft-review-admin] استفاده می‌شود. 
 2. برای نمایش میانگین امتیازهای کاربران به همراه تعداد آرا نیز می‌توان از کد کوتاه [ft-review-users] استفاده کرد.
 3. برای نمایش تعداد افراد پیشنهاددهنده محصول به همراه جزئیات آن می‌بایست از کد کوتاه [ft-review-suggestion] استفاده کرد.

 

تصویر زیر خروجی کدهای کوتاه را نشان می‌دهد.

 

نکات مهم در رابطه با افزونه نقد و بررسی پیشرفته دیدگاه پلاس

 1. ترتیب نمایش مشخصه‌ها مطابق ترتیبی است که در صفحه محصول ثبت شده است.
 2. ثبت مشخصه‌ها باید با دقت انجام گیرد چرا که پس از ارسال دیدگاه و ثبت امتیاز توسط کاربران، ویرایش و یا حذف این مشخصه‌ها می‌تواند منجر به جابجایی امتیازها شود.
 3. چنانچه پس از ثبت مشخصه و ارسال نقد و بررسی توسط کاربران، مشخصه‌ها حذف و یا افزوده شوند، امتیازهای قبلی به مشخصه‌ها در نقد و بررسی‌های کاربران، محفوظ خواهند ماند و تغییری در آن‌ها صورت نخواهد گرفت ولی در ترتیب مشخصه‌ها در بخش نمایش میانگین امتیازات کاربران خللی ایجاد می‌شود و امتیازات جابجا می‌شوند.
 4. چنانچه مشخصه‌ای برای محصول ثبت نشده باشد، قسمت «به این محصول چه امتیازی می‌دهید؟» از فرم ارسال نقد و بررسی حذف خواهد شد.
 5. با توجه به اینکه در سیستم امتیازدهی افزونه دیدگاه‌پلاس، امتیازها از یک تا 10 در نظر گرفته می‌شود و در سیستم امتیازدهی پیش فرض ووکامرس از یک تا پنج، لذا به منظور هماهنگ‌سازی این دو سیستم، میانگین امتیازهای افزونه دیدگاه‌پلاس بر دو تقسیم و حاصل آن به نزدیکترین عدد صحیح گرد خواهد شد و این عدد به عنوان امتیاز محصول در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال اگر میانگین امتیازات 8.4 باشد، این عدد به 2 تقسیم شده و حاصل آن یعنی 4.2 به 4 گرد می‌شود و این عدد به عنوان امتیاز محصول در نظر گرفته خواهد شد یا چنانچه میانگین امتیازات 5 باشد، امتیاز 3 برای محصول در نظر گرفته می‌شود.
 6. کاربران می‌توانند فقط یک رای برای هر نقد و بررسی ثبت کنند.
 7. عملکرد تمامی کدهای کوتاه معرفی شده تنها در صفحه محصول خواهد بود.
 8. چنانچه افزونه دیدگاه‌پلاس را غیرفعال و یا حذف کنید، دیدگاه‌ها و امتیازات در نقد و بررسی ووکامرس باقی خواهند ماند.
 9. در صفحه ویرایش نقد و بررسی تنها می‌توانید متن اصلی نقد و بررسی را ویرایش کنید.
 10. تنها کابران ثبت نام شده می‌‌توانند نسبت به ارسال نقد و بررسی، ثبت گزارش و یا ثبت رای مثبت/منفی اقدام کنند.
 11. تنها مدیریت قادر به پاسخ‌گویی به کاربران می‌باشد و کاربران نمی‌توانند نسبت به ارسال پاسخ برای نقد و بررسی سایر کاربران، اقدام کنند.
 12. در صورتی که خریدار بیش از یک سفارش از محصول متغیر ثبت کرده باشد، در دیدگاه ارسالی، نام محصول آخرین سفارش شده در برچسب محصول خریداری شده قرار خواهد گرفت.
 13. در بخش پیشنهاددهنده‌ها، مقادیر درصد برای سه حالت «افرادی که محصول را پیشنهاد می‌کنند»، «افرادی که محصول را پیشنهاد نمی‌کنند» و «افرادی که در مورد خرید این محصول مطمئن نیستند» به نزدیک‌ترین عدد صحیح، گرد خواهند شد لذا ممکن است در برخی مواقع، درصدها بگونه‌ای گرد شده باشند که جمع مقادیر آن‌ها کمی بیش از 100 درصد شود.
 14. پس از نصب چنانچه در اولین بازدید از صفحه نقد و بررسی‌ها، چنانچه صفحه بایگانی نقد و بررسی‌ها با خطا مواجه شد، از منو تنظیمات وردپرس وارد تنظیمات پیوندهای یکتا شده و روی ذخیره‌سازی کلیک کنید تا مشکل پیوند بایگانی نقد و بررسی‌ها، برطرف شود.
 15. در نسخه‌های بعدی افزونه، با توجه به تغییرات احتمالی، ممکن است برخی از موارد بالا تغییر کنند.

 

 

تست شده با ووکامرس نسخه 7.1.0 و php نسخه 7.4

لازم به ذکر است که این افزونه با ionCube کدگذاری شده است لذا جهت عملکرد صحیح آن می‌بایست ionCube Loader نسخه 11 در هاست فعال باشد.

 

 

تغییرات نسخه 1.0.1:

 • حل مشکل نمایش برچسب پیشنهاد/تمایل خرید در قسمت دیدگاه‌ کاربران
 • حل یک مشکل جزئی

نمایش بیشتر

محصولات مرتبط