ژاکتژاکت

شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

محصول در سبد خرید وجود ندارد

افزونه جایگاه | محاسبه هزینه حمل و نقل از روی نقشه

بروزرسانی

خودکار

امتیاز خریداران:5.00از6رای

409فروش
159.000تومان

امتیاز خریداران:5.00از6رای

افزونه جایگاه | محاسبه هزینه حمل و نقل از روی نقشه

بروزرسانی

خودکار

 • اصالت اورجینال بودن محصول تایید شده است
 • دارای لایسنس از سرویس گارد ژاکت
 • محصول ایرانی
 • آموزش رایگان ویدئویی

 افزونه محاسبه هزینه حمل و نقل بر اساس مسافت و وزن مرسوله | افزونه محاسبه هزینه حمل و نقل مبتنی بر نقشه | افزونه پیشنهاد ترتیب تحویل مرسوله‌ها

MNS Jaayegah, Map based shipping plugin

 

بروزرسانی بزرگ افزونه جایگاه منتشر شد!

از جمله ویژگی‌های کلیدی نسخه 3.0.0:

 • پشتیبانی از وب‌سرویس‌های بیشتر
 • اضافه شدن پنل مامور ارسال
 • اضافه شدن پنل نظارت ماموران
 • اضافه شدن ویژگی پیشنهاد کوتاه‌ترین مسیر تحویل مرسوله‌ها
 • و … (برای لیست کامل، گزارش تغییرات را بررسی کنید)

 

افزونه جایگاه آدرس مقصد را از مشتری به صورت موقعیت بر روی نقشه دریافت و هزینه حمل و نقل بر اساس مسافت مبدا تا مقصد و وزن مرسوله محاسبه می‌کند.

 

معرفی افزونه جایگاه | افزونه محاسبه هزینه حمل و نقل از روی نقشه

اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی محصولات فیزیکی هستید، همواره یکی از راه‌های جذب مشتری و ایجاد حس رضایت، ارسال سفارش‌های آن‌ها، از طریق پیک در شهرهای خاص است. این کار باعث می‌شود سفارش‌ها با سرعت بیشتری به دست مشتری‌های شما برسد و زمان زیادی در انتظار بسته نماند. اما ارسال بسته‌های سفارش با پیک همواره یک مشکل اساسی داشته و آن دردسر پیدا کردن مقصد دقیق از طریق آدرس درج شده توسط کاربر است. افزونه‌ای که هم‌اکنون مشاهده می‌کنید برای همین مورد توسعه داده شده تا بتوانید از طریق نقشه آدرس دقیق مشتری‌های خود را دریافت کرده و با سادگی هرچه تمام، بسته‌های سفارشی را به دست مشتریان خود برسانید! اگر این افزونه نظر شما را به خود جلب کرد توصیه می‌کنم که جهت آشنایی بیشتر با این افزونه و امکانات آن، در ادامه نگاهی به توضیحات کامل‌تر این افزونه بیاندازید!

افزونه حمل و نقل ووکامرس

 

معرفی افزونه تعیین موقعیت ارسال کالا بر روی نقشه Jaayegah

با استفاده از افزونه جایگاه، شما می‌توانید آدرس مقصد را به صورت موقعیت در نقشه دریافت کنید. این کار هم جلوه حرفه‌ای‌تری به فروشگاه شما می‌دهد و هم باعث می‌شود تا روند درج آدرس برای مشتری کاربرپسندتر شود. علاوه بر آن تحویل بسته‌های سفارش از طریق پیک نیز ساده‌تر شده و دردسر کمتری خواهد داشت. این افزونه نه تنها موقعیت مشتری را بر روی نقشه ثبت می‌کند، بلکه هزینه پیک را براساس مسافت فروشگاه تا مقصد و همینطور وزن مرسوله محاسبه می‌کند و به مشتری نمایش می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این افزونه می‌توان به قابلیت تعریف چندین روش حمل و نقل یا پیک اشاره کرد. شما می‌توانید برای هر روش حمل و نقل، شرایط مختلفی را تعیین کنید. برای مثال می‌توانید محدودیت مسافت و وزن لحاظ کنید یا برخی از روش‌های حمل و نقل را محدود به استان یا شهر خاصی کنید. در این صورت مشتری تنها زمانی می‌تواند از یک روش حمل و نقل خاص استفاده کند که همه شرایط مسافت، وزن، و شهر تعیین شده توسط شما رعایت شده باشد.

 

با جست‌وجوگری کامل و روان، سریع‌تر از هر زمان مقصد را پیدا کنید

یکی از سرویس‌های این افزونه که می‌توانید آن را فعال کنید، قابلیت جست‌وجوگر نقشه است. توسط این سرویس، کاربر به راحتی می‌تواند با وارد کردن نام یک محله، شهر، خیابان و یا مکان عمومی، سریع‌تر، موقعیت موردنظر خود را پیدا کند. جست‌وجوگر نقشه به این صورت کار می‌کند که کلمه کلیدی را از کاربر دریافت کرده و نزدیک‌ترین مکان‌های مشابه را نمایش می‌دهد.

 

قابلیت تعریف چندین روش حمل و نقل با شرایط متفاوت

شما در این افزونه می‌توانید چندین روش حمل و نقل (پیک) تعریف کنید و برای هر روش حمل و نقل شرایطی درنظر بگیرید تا در صورت رعایت آن‌ها، مشتری مجاز به انتخاب آن شود. برای مثال می‌توانید یک روش حمل و نقل یا پیک رو محدود به مسافت مشخص کنید. به این صورت که تنها مشتریانی که در فاصله حداکثر 20 کیلومتری قرار دارند از این سرویس استفاده کنند. یا اگر وزن مرسوله کمتر از 2 کیلوگرم باشد، امکان انتخاب روش حمل و نقل وجود داشته باشد. علاوه بر این‌ها، شما می‌توانید هر روش حمل و نقل را محدود به استان یا شهرهای خاصی کنید. برای مثال می‌توانید یک روش حمل و نقل را محدود به شهر تهران کنید و اگر شعبه دیگری در شهر دیگر دارید، یک روش حمل و نقل ویژه شهر دیگر تعریف کنید. هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و می‌توانید براساس شرایط کاری خود، روش‌های حمل و نقل متفاوتی تعریف کنید.

 

برای روش‌های حمل و نقل خود منطقه تحت پوشش تعریف کنید!

فرض کنید شما یک روش حمل و نقل را تعریف و آن را محدود به شهر تهران کرده‌اید. اما تمایل دارید تا تنها مشتریان یک منطقه یا منطقه‌های خاص بتوانند از این روش حمل و نقل استفاده کنند. برای مثال تنها مشتریانی که در منطقه تهران پارس قرار دارند بتوانند این روش حمل و نقل را انتخاب کنند. در چنین حالتی شما می‌توانید از ویژگی نقطه‌گذاری و تعیین منطقه افزونه جایگاه استفاده کنید! شما به راحتی می‌توانید با نقطه‌گذاری بر روی نقشه، مناطقی را تحت پوشش قرار دهید تا اگر مشتری در آن منطقه قرار داشت بتواند از روش حمل و نقل مخصوص استفاده کند. به عنوان نمونه ممکن است شما تمایل داشته باشید تا مشتریانی که در تهران پارس هستند، نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقل نداشته باشند و پیک ویژه این منطقه برای آن‌ها در دسترس باشد!

 

پنل ساده، در عین حال پیشرفته برای ماموران ارسال!

افزونه جایگاه سعی کرده در همه زمینه‌ها به بهترین شکل ممکن ظاهر بشه! از جمله ویژگی‌های قابل توجه این افزونه، پنل ماموران ارسال است! شما به واسطه این افزونه، می‌توانید هر تعداد که نیاز داشته باشید، مامور ارسال یا پیک تعریف کنید. با این کار یک پنل در اختیار آن مامور قرار خواهد گرفت که از طریق آن می‌تواند سفارشاتی که در وضعیت آماده به ارسال هستند را مشاهده و آن‌ها را به مقصد برساند. در واقع مدیریت، می‌تواند سفارشات را پس از آماده شدن، به مامور ارسال مربوطه ارسال کند تا مامور ارسال بتواند در یک محیط ساده، سفارشات را مدیریت کرده و پس از تحویل هر کدام، در پنل خود ثبت کند.

این افزونه از قابلیت کد تحویل نیز برخوردار است. در صورت فعال بودن این قابلیت، پس از این که یک سفارش در وضعیت آماده به ارسال قرار می‌گیرد، یک پیامک به مشتری ارسال خواهد شد که حاوی کد تحویل است. مامور ارسال پس از تحویل مرسوله، باید کد تحویل را از مشتری دریافت و آن را در پنل خود ثبت کند تا وضعیت سفارش به “تحویل شده” تغییر یابد.

این افزونه همچنین قابلیت این را دارد تا اگر مدیریت یک سفارش را به پنل مامور ارسال فرستاد، پیامکی به آن مامور ارسال شود تا او را مطلع کند.

 

سرویس پیشنهاد مسیر بهینه؛ راه‌حل تحویل مرسوله‌ها در کمترین زمان ممکن!

این ویژگی منحصربه‌فرد را مطمئنا به سختی می‌تواند جایی پیدا کرد! یکی از سرویس‌های ویژه این افزونه، ترتیب‌بندی سفارشات براساس موقعیت آن‌ها و پیشنهاد کوتاه‌ترین مسیر ممکن به مامور ارسال است! فرض کنید شما به عنوان مدیر یک فروشگاه، تعدادی سفارش آماده به ارسال را به پنل مامور پیک فرستاده‌اید. حال مامور پیک، باید با بررسی آدرس و همینطور موقعیت مقصد‌ها، یک ترتیب تقریبی را در ذهن خود شکل دهد و سپس شروع به حرکت و تحویل مرسوله‌ها کند. این شیوه همواره دقیق نبوده و ممکن است در برخی موارد، مخصوصا زمانی که مقصدها در جاهایی قرار داشته باشند که کوچه‌پس‌کوچه‌های زیادی در مسیر باشد، تشخیص کوتاه‌ترین مسیر دشوارتر خواهد شد. اما این مسئله توسط سرویس ویژه افزونه جایگاه به راحتی حل شده و مامور ارسال می‌تواند سفارشات موردنظر را انتخاب کرده تا افزونه براساس موقعیت آن‌ها و همچنین وضعیت ترافیکی، کوتاه‌ترین مسیر را پیشنهاد دهد.

مامور ارسال پس از انتخاب سفارشات موردنظر، افزونه یک ترتیب پیشنهادی از سفارشات را به مامور نمایش خواهد داد. علاوه بر آن، بر روی نقشه، مسیری که بهتر است طی کند را همراه با میزان مسافت لازم و زمان احتمالی به نمایش قرار خواهد داد. مامور ارسال می‌تواند از طریق این ترتیب‌بندی مرسوله‌ها را تحویل داده و مسیر خود را به اتمام برساند.

این افزونه، مسیر پیشنهادی را هم برای خودرو و هم برای موتورسیکلت پیشنهاد می‌دهد. یعنی مامور ارسال، می‌تواند مشخص کند که مسیر خودرو به او پیشنهاد شود یا مسیر مناسب موتورسیکلت!

 

با یک نقشه، وضعیت تمامی سفارشات و ماموران خود را نظارت کنید!

ویژگی‌های جذاب این افزونه قصد تمام شدن ندارد و این بار سراغ نقشه‌ای خواهیم رفت که توسط آن می‌توانید یک نگاه کلی به موقعیت مقصد سفارشات آماده به ارسال و آخرین موقعیت شناسایی شده ماموران ارسال داشت! یک صفحه منسجم و کاربردی که مطمئنا هر مدیر فروشگاهی از آن استفاده خواهد کرد! مدیریت از طریق این صفحه، وارد یک نقشه‌ای خواهد شد که در آن مقصد کلیه سفارشات، آخرین موقعیت شناسایی شده ماموران ارسال، و همچنین مبدا روش‌های حمل و نقل علامت‌گذاری شده‌اند و می‌توان به آسانی آن‌ها را مدیریت کرد. بر روی هر سفارش که کلیک کنید، موقعیت مقصد، موقعیت مامور ارسال مربوطه و همچنین موقعیت مبدا روش حمل و نقلی که انتخاب شده دردسترس خواهد بود!

 

محاسبه هزینه حمل و نقل براساس مسافت و وزن

از دیگر ویژگی‌های خاص افزونه جایگاه، می‌توان به قابلیت محاسبه هزینه حمل و نقل اشاره کرد. این افزونه قادر است تا مسافت بین مبدا تا مقصد تعیین شده از طریق نقشه توسط مشتری را محاسبه کند و به ازای هر کیلومتر، مبلغی را به هزینه حمل و نقل اضافه کند. برای مثال می‌توانید طوری تنظیم کنید تا به ازای هر کیلومتر 500 تومان به هزینه حمل و نقل اضافه شود. در این صورت اگر فاصله مبدا تا مقصد 10 کیلومتر باشد، 5000 تومان به هزینه پایه اضافه خواهد شد. علاوه بر آن شما می‌توانید براساس وزن مرسوله نیز، مقداری به هزینه پایه اضافه کنید. به عنوان مثال اگر تنظیم کنید که به ازای هر گرم 5 تومان به هزینه حمل و نقل اضافه شود، در صورتی که محصول 2 کیلوگرم باشد، 10000 تومان به هزینه حمل و نقل اضافه خواهد شد. البته تمامی این‌ها یک نمونه مثال هستند و شما می‌توانید هر شرایط و قوانینی که نیاز دارید را در تنظیمات اعمال کنید تا هزینه‌های حمل و نقل طبق نیاز شما محاسبه شود!

 

اعمال شرایط مختلف برحسب جمع کل سبدخرید مشتری

اعمال شرایط در بازه‌های مختلف سبدخرید

از جمله ویژگی‌های دیگر این افزونه می‌توان به اعمال شرایط مختلف براساس جمع کل سبدخرید مشتری اشاره کرد. فرض کنید شما روش حمل و نقلی دارید که مایل هستید برای خریدهای کمتر از 100 هزار تومان فعال نباشد، برای خریدهای بین 200 هزار تا 300 هزار تومان نصف هزینه عادی دریافت شد و برای خریدهای بالای 300 هزار تومان کاملا رایگان باشد! شما با اعمال بی‌نهایت شرط براساس بازه‌های سبدخرید، می‌توانید شرایط کامل منحصربه‌فرد و دلخواه خودتان را به روش‌های حمل و نقل خود اعمال کنید. بدون هیچ‌گونه محدودیتی! همینطور شما می‌توانید نام روش حمل و نقل را برحسب بازه سبدخرید تغییر دهید! در همین مثال، می‌توانید طوری تنظیم کنید تا اگر سبدخرید بالاتر از 300 هزار تومان بود، عنوان روش حمل و نقل به “حمل و نقل رایگان” تغییر یابد!

 

نقشه خود را مطابق سلیقه و نیاز خود شخصی‌سازی کنید!

شما علاوه بر امکانات مختلفی که همراه این افزونه در اختیار دارید، ظاهر و کارایی نقشه را نیز می‌توانید مطابق سلیقه و نیاز خود شخصی‌سازی کنید. و همینطور امکاناتی به آن اضافه کنید. برای مثال می‌توانید تعیین کنید که طول و عرض جغرافیایی موقعیت کاربر نمایش داده شود، یا این که کاربر بتواند با جست‌جوی نام یک محل یا خیابان، سریع به آن موقعیت وارد شود. مکان‌یابی نیز از دیگر ویژگی‌های نقشه است که در صورت نیاز می‌توانید فعال کنید تا اگر دستگاه کاربر به ویژگی مکان‌یاب مجهز بود، بتواند سریعا موقعیت خود را در نقشه پیدا کند. از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد این افزونه می‌توان به نمایش وضعیت ترافیکی خیابان‌ها اشاره کرد که در صورت نیاز می‌توانید فعال کنید تا با رنگ‌های سبز، زرد و قرمز، وضعیت ترافیکی خیابان‌ها مشخص شود. علاوه بر تمامی این امکانات، شما حتی می‌توانید پوسته نقشه خود را از بین موارد موجود انتخاب کنید تا رنگ و ظاهر متناسب‌تری با قالب شما داشته باشد و همینطور نوع نمایش نقشه را بین حالت ساده یا پاپ‌آپ انتخاب کنید.

 

برخی از ویژگی‌های افزونه محاسبه هزینه حمل و نقل از روی نقشه جایگاه

 • دریافت مقصد از مشتری به صورت موقعیت بر روی نقشه
 • ذخیره موقعیت تعیین شده توسط مشتری برای خریدهای بعدی
 • قابلیت مکان‌یابی و تشخیص موقعیت فعلی کاربر بر روی نقشه
 • قابلیت جست‌وجوی نام خیابان، محله، شهر و یا استان
 • قابلیت شخصی‌سازی پوسته و ظاهر نقشه
 • قابلیت نمایش نقشه به صورت پاپ‌آپ یا ساده
 • قابلیت نمایش وضعیت ترافیکی خیابان‌ها با رنگ‌بندی
 • تعیین چندین روش حمل و نقل برای موقعیت و شرایط مختلف
 • ایجاد محدودیت مسافت و وزن برای هر روش حمل و نقل
 • تعیین ناحیه استانی و شهری برای هر روش حمل و نقل
 • قابلیت تعیین منطقه تحت پوشش از طریق ثبت نقطه
 • قابلیت بررسی مکان مشتری با چهار حالت مختلف
 • محاسبه هزینه حمل و نقل براساس مسافت و وزن مرسوله
 • قابلیت تعیین کلاس‌های مسافت و وزنی برای تفکیک هزینه‌ها
 • قابلیت تعیین کلاس‌های جمع کل سبدخرید جهت اعمال شرط
 • قابلیت فعال یا غیرفعال کردن حمل و نقل در بازه‌های سبدخرید تعیین شده
 • قابلیت رایگان کردن یا اعمال ضریب در بازه‌های سبدخرید تعیین شده
 • قابلیت اجباری کردن تعیین مقصد از روی نقشه
 • قابلیت تعیین نمایش نقشه تنها برای محصولات فیزیکی
 • قابلیت ذخیره موقعیت مشتری برای سفارشات بعدی
 • قابلیت اشتراک‌گذاری موقعیت مشتری در یک صفحه مجزا به مامور پیک یا پست
 • ایجاد پنل برای هر مامور ارسال جهت مدیریت مرسوله‌ها
 • ایجاد یک نقشه ناظر برای مدیریت جهت نظارت بر مرسوله‌ها و ماموران
 • پشتیبانی از سرویس‌های Neshan - OpenStreetMap - Map.ir - Mapbox
 • قابلیت تعیین سرویس فعال در هر بخش
 • قابلیت تعیین عناوین ویژه برای روش‌های حمل و نقل
 • قابلیت تعیین دسته و محصولات برای روش‌های حمل و نقل
 • قابلیت غیرفعال کردن روش‌های دیگر در صورت فعال بودن روش موردنظر
 • قابلیت جابه‌جایی نقشه در فرم تسویه‌حساب
 • قابلیت تعیین فعال بودن نقشه در استان‌های موردنظر
 • قابلیت کد تحویل جهت تحویل مرسوله‌ها
 • قابلیت تعیین مامور ارسال توسط مدیریت
 • قابلیت تعریف روش حمل و نقل ویژه هر فروشنده (سازگاری با دکان)

 

توصیه می‌شود قبل از خرید افزونه جایگاه، نگاهی به تصاویر افزونه بیاندازید و سری نیز به پیش‌نمایش آنلاین آن بزنید! این افزونه همچنین دارای راهنمای کامل و تصویری است و سعی شده به تمامی نکات در آن پاسخ داده شود.

 

پیش‌نیازهای افزونه

 • حداقل نسخه پی‌اچ‌پی: 7
 • حداقل نسخه وردپرس: 5
 • حداقل نسخه ووکامرس: 4
 • حداقل نسخه یون‌کیوب: 11

 

توجه کنید که این افزونه جهت فعال‌سازی کامل نیاز به نصب بودن یون‌کیوب در سرور یا هاست شما دارد. این ماژول به صورت پیش‌فرض بر روی اکثر هاست‌ها و سرورها نصب شده است. در غیر این صورت از پشتیبانی هاستینگ خود جهت نصب و فعال‌سازی یون‌کیوب در خواست کنید. اما در صورتی که مدیریت سرور برعهده خودتان است، در فایل راهنمای همراه افزونه مراحل کامل به صورت تصویری برای نصب این ماژول توضیح داده شده است.

 

گزارش تغییرات

نسخه 3.0.0 (20 اردیبهشت 1401)

 • اضافه شدن پنل مامور ارسال
 • اضافه شدن نقشه ناظر
 • اضافه شدن پشتیبانی از Mapbox
 • اضافه شدن پشتیبانی از Map.ir
 • اضافه شدن پشتیبانی از OpenStreetMap
 • اضافه شدن قابلیت تعیین سرویس فعال در هر بخش
 • اضافه شدن قابلیت مشاهده آخرین موقعیت ماموران ارسال
 • اضافه شدن قابلیت تعیین عناوین ویژه برای روش‌های حمل و نقل
 • اضافه شدن قابلیت تعیین دسته و محصولات برای روش‌های حمل و نقل
 • اضافه شدن قابلیت غیرفعال کردن روش‌های دیگر در صورت فعال بودن روش موردنظر
 • اضافه شدن دکمه نمایش تمام صفحه نقشه‌ها
 • اضافه شدن قابلیت جابه‌جایی نقشه در فرم تسویه‌حساب
 • اضافه شدن نمایش نقشه در صفحه ویرایش آدرس حساب من
 • اضافه شدن قابلیت فعال بودن نقشه در استان‌های موردنظر
 • اضافه شدن قابلیت کد تحویل
 • اضافه شدن قابلیت تعیین مامور ارسال توسط مدیریت
 • بهبود عملکرد موقعیت‌یاب
 • بهبود ظاهر نقشه
 • بروزرسانی هسته نقشه
 • اصلاح نام برخی از شهرها
 • قابلیت تغییر متن جست‌وجوگر
 • افزوده شدن حالت اشکال‌زدایی
 • افزوده شدن قابلیت حذف اسکریپت‌های ایجاد کننده تداخل

 

نسخه 2.5.0 (25 دی 1400)

 • افزوده شدن حالت نمایش نقشه به صورت پاپ‌آپ
 • افزوده شدن حالت بارگذاری خودکار نقشه
 • افزوده شدن چهار حالت بررسی مکان مشتری
 • بهبود الگوریتم بررسی منطقه تحت پوشش
 • افزوده شدن کلاس‌های جمع کل سبدخرید جهت اعمال شرط

 

نسخه 2.0.0 (8 آذر 1400)

 • افزوده شدن ویژگی تعیین موقعیت پیشفرض
 • اضافه شدن نشانگر جهت نمایش دقیق مقصد در بخش مدیریت
 • محاسبه هزینه حمل و نقل به صورت لحظه‌ای در مدیریت
 • افزوده شدن قابلیت فعال یا غیرفعال کردن نمایش مسافت
 • افزوده شدن قابلیت تعیین منطقه از طریق ثبت نقطه
 • افزوده شدن قابلیت ذخیره موقعیت مشتری برای سفارشات بعدی
 • افزوده شدن قابلیت شخصی‌سازی متن نمایش عدم وجود حمل و نقل
 • افزوده شدن صفحه اشتراک‌گذاری موقعیت مقصد در صفحه مجزا در مدیریت
 • بهبود نام برخی شهرها
 • بهبود ظاهر جستجو مکان
 • بهبود مکان‌یابی کاربر

 

نسخه 1.5.0 (15 مهر 1400)

 • افزوده شدن مکان‌یابی موقعیت کاربر بر روی نقشه
 • افزوده شدن قابلیت نمایش ترافیک خیابان‌ها
 • افزوده شدن پوسته‌های بیشتر برای نقشه
 • افزوده شدن قابلیت پرکردن خودکار فیلد آدرس
 • افزوده شدن سازگاری با دکان
 • رفع چند مشکل گزارش شده

 

نسخه 1.0.0 (13 شهریور 1400)

 • نسخه اولیه

نمایش بیشتر

محصولات مرتبط