Retry
پیام‌رسان‌های خارجی برای فعالیت باید حداقل قوانین خودشان را رعایت کنند

وزیر ارتباطات با بیان اینکه از فعالیت هر پلتفرم بین‌المللی در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنند، آن را مشروط به این دانست که حداقل به قوانین خودشان پایبند باشند.

«عیسی زارع‌پور»، در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره آخرین وضعیت فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ، بار دیگر شرط پایبندی به قوانین را مطرح کرد:

«دیشب رئیس‌جمهور هم فرمودند ما از فعالیت هر پلتفرم خارجی در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنیم، مشروط به اینکه حداقل به قوانین خودشان پایبند باشند. ما همین جا اعلام می‌کنیم هر پلتفرمی که قواعد جمهوری اسلامی ایران یا حداقل قواعد خودشان را بپذیرد و به آن پایبند باشد که بتوانیم حقوق مردم را در این پلتفرم‌ها دنبال کنیم، حتماً (از فعالیتشان) استقبال خواهیم کرد.»

وی همچنین مجدداً به مکاتبه مرکز ملی فضای مجازی با شرکت متا اشاره کرد و گفت: «اخیراً مرکز ملی فضای مجازی با شرکت متا، مالک اینستاگرام و واتس اپ مکاتبه کرده است تا بیایند و مذاکره کنند». زارع‌پور اما هیچ اشاره‌ای به نتیجه این مکاتبات و نامه‌نگاری‌ها با متا نداشت.

وزیر ارتباطات بار دیگر تأکید کرد مصوبه فیلتر این پلتفرم‌ها، به وزارت ارتباطات و حتی دولت مربوط نمی‌شود و این تصمیم در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با حضور سران سه قوه گرفته شده است.

گفتنی است بیش از 4 ماه از فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ می‌گذرد. درحالی‌که در ابتدای این اتفاقات از شرط آرام‌شدن اوضاع برای بازگشت اینترنت به شرایط عادی سخن گفته می‌شد، اما مدتی است که شرط «پایبندی به قوانین» برای رفع فیلتر این پلتفرم‌ها مطرح شده است.

این عدم تحقق وعده در رفع فیلتر نیز بارها با انتقاد نمایندگان مجلس روبه‌رو شده. آخرین انتقادها به سخنان روز گذشته نماینده مردم اردبیل در مجلس باز می‌گردد که طی تذکری شفاهی به وزیر ارتباطات گفت:

«با وجود وعده مسئولان مربوطه به‌ویژه شخص شما مبنی بر بازگشت خدمات‌رسانی در حوزه ارتباطات به حالت عادی درصورت آرام‌شدن شرایط، اما همچنان شاهد روند کاهش سرعت اینترنت به‌خصوص در اپراتورهای تلفن همراه هستیم؛ به‌طوری که مردم در برخی ساعات قادر به استفاده بهینه از شبکه‌های اجتماعی داخلی هم نیستند.»

0/5 (0 نظر)
دسته بندی: اخبار , اخبار اینترنت

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *