Retry
کیفیت ارتباطات مردم را قربانی انتظارات خارج از عرف نمی کنیم

وزارت ارتباطات با تأکید بر ضروری بودن اینترنت برای زندگی مردم، اعلام کرد جز در موارد خاص، ارتباط مردم را قربانی انتظارات خارج از عرف سازمان‌های مختلف نمی‌کند. این وزارتخانه اعتقاد دارد چنین اظهاراتی درباره قطع اینترنت به امنیت روحی و روانی مردم ضربه می‌زند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات پیرو موضوع مطرح‌شده از سوی یکی از مسئولان در ارتباط با قطع اینترنت در روز برگزاری کنکور، بیانیه‌ای را منتشر و اعلام کرد: «پر واضح است که سرویس اینترنت از ضروریات زندگی روزمره مردم است. وزارت ارتباطات مأموریت برقراری ارتباط پایدار و باکیفیت را بر عهده دارد و همواره می‌کوشد که از حقوق مردم در دسترسی به ارتباطات سریع، امن و ارزان حمایت و حفاظت کند.»

این وزارتخانه تأکید دارد جز در موارد خاصی که آن هم توسط مراجع قانونی تصمیم گیری می‌شود، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌هیچ‌عنوان حفظ پایداری و کیفیت ارتباط مردم را قربانی خواسته‌ها و انتظارات خارج از عرف دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف نمی‌کند:

«متأسفانه هر از چند گاهی برخی از مقامات غیرمسئول اظهاراتی را مطرح می‌کنند که خارج از چارچوب وظایف و اختیارات آن‌هاست. ضمن اینکه پیش‌تر نیز چنین شایعاتی مبنی بر قطع اینترنت در روز سوم دی مطرح شده بود که اکنون بی‌پایه‌و‌اساس بودن آن بر همگان مشخص شده است. نشر چنین اظهارات غیرمسئولانه‌ای نه‌تنها خارج از چارچوب مأموریتی و ابلاغ‌شده به آن‌هاست، بلکه باعث ضربه به امنیت روحی و روانی مردم و کاربران محسوب می‌شود.»

روابط عمومی این وزارتخانه همچنین مدعی شد برقراری ارتباطات مردم از چنان اهمیتی برخوردار است که بر‌اساس سیاست‌های دولت فعلی حتی در شرایط خاص امنیتی کشور، در چند ماه گذشته هیچ‌گاه اینترنت به‌صورت سراسری قطع نشده.

0/5 (0 نظر)
دسته بندی: اخبار , اخبار اینترنت

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *