ژاکتژاکت

شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

محصول در سبد خرید وجود ندارد

افزونه‌‌‌ی آزمون افسردگی بک | پلاگین Beck نیک اندیشان

بروزرسانی

خودکار

امتیاز خریداران:از0رای

2فروش
459.000تومان

امتیاز خریداران:از0رای

افزونه‌‌‌ی آزمون افسردگی بک | پلاگین Beck نیک اندیشان

بروزرسانی

خودکار

  • اصالت اورجینال بودن محصول تایید شده است
  • دارای لایسنس از سرویس گارد ژاکت
  • محصول ایرانی

مجموعه افزونه های نیک اندیشان | افزونه افسردگی | افزونه آزمون افسردگی 

 

معرفی افزونه آزمون افسردگی

آزمون افسردگی بک Beck نیاز همه رواندرمانگرها برای شناخت بهتر مراجعین خود است. در ضمن اینکه وجود آزمون رایگان در سایت می‫تواند در تعداد بازدید و سئوی سایت موثر باشد. 

افراد بسیاری برای شناخت خود به دنبال آزمون‌های رایگان روانشناسی هستند که این آزمون می‌تواند آنها را در خودشناسی‫ شان همراهی ‫شان کند.

پرسش‌های این افزونه وردپرس با دقت بررسی و ویرایش شده‫اند و دو ویرایش این آزمون در این افزونه گنجانده شده است.

در ورژن های اول این افزونه ،‌ اعداد به انگلیسی نمایش داده می شد که در ورژن اخیر رفع شد و فونت فارسی در ویرایش اخیر ایران‫سنس تعریف شده تا در همه سایت ها اعداد و حروف به فارسی و زیبا نمایش داده شود.

 

ویژگی افزونه آزمون افسردگی بک

افزونه آزمون افسردگی بک Beck نیک اندیشان یکی از سری افزونه‌های آزمون‌های روانشناسی نیک اندیشان می‌باشد که تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه کافیست کد کوتاه [Becktest] را در یک نوشته قرار دهید و نوشته را انتشار دهید.

 در ویرایش اخیر در پیشخوان وردپرس، در منوی آزمون نیک‫اندیشان و زیر منوی بک شما می‫توانید به صفحه تنظیمات و ثبت لایسنس این افزونه دسترسی داشته باشید.

در صفحه تنظیمات در ویرایش جدید 

  • امکان انتخاب تعداد سوالات نمایش داده شده در صفحه
  •  امکان ویرایش متن شروع آزمون
  •  امکان ویرایش متن بالای صفحه نتایج
  •  امکان ویرایش متن توضیحات بعد از آزمون
  •  امکان تغییر رنگ کلیدها

فراهم شده است.

اگر از تنظیمات خود منصرف شدید با دکمه بازگشت به تنظیمات اولیه در صفحه تنظیمات شما می‫توانید به تنظیمات اولیه برگردید.

 

 در صفحه نخست آزمون توضیحاتی در خصوص آزمون درج شده است و تاکید شده که اگر با گوشی موبایل اقدام به پاسخ می کنید گوشی خود را در حالت افقی بگیرید. 

این پرسش‌نامه شامل ۲۱ گروه جمله است. خواهشمند است هر گروه از جملات را با دقت بخوانید. سپس در هر گروه یک جمله را انتخاب کنید که بهتر از همه گویای احساس شما طی دو هفته گذشته تا به امروز است.

اگر در یک گروه از جملات، چند جمله در مورد شما صدق می‌کند گزینه‌ای که از همه شدیدتر است را انتخاب کنید.

انجام آزمون حدود ۱۰ دقیقه زمان می‌گیرد و لازم هست به همه سوالات پاسخ دهید.

آزمون برای افراد ۱۳ سال به بالا مناسب می باشد.

 

اگر چنانچه سهوا سوالاتی را بدون پاسخ گذاشتید، یک خطا نمایش داده خواهد شد و در جلوی سوال نیز با خط قرمز جمله ای نوشته می‫شود که پیدا کردن آن برای شما آسان باشد. در ضمن پاسخ‌‌های شما حفظ خواهند شد و در خصوص از دست دادن پاسخ ها نگرانی وجود ندارد.

 

 

در صفحه نتایج،‌ امتیاز فرد با یک نمودار نشان داده می شود و میزان افسردگی فرد مشخص می شود. در ضمن در زیر این نمودار موارد جزئی که نیاز به بررسی توسط روان‫درمانگر دارند درج می‫ شوند.

 

افسردگی حالتی از خلق است که با کاهش حرمت خود، احساس بی‌کفایتی، عدم شایستگی و برداشت نامطلوب از خویشتن همراه است.

از بین تست‌ها و پرسشنامه‌هایی که برای سنجش افسردگی تهیه شده است، پرسشنامه‌ی افسردگی بک (BDI) از جمله مناسب‌ترین ابزارها برای انعکاس حالات افسردگی است.

این پرسشنامه دارای ۲۱ ماده است که علائم جسمانی، رفتاری و شناختی افسردگی را اندازه‌گیری می‌کند. ویرایش دوم این پرسشنامه در چهار گروه سوال با ویرایش اول متفاوت است.

این پرسش‌نامه به صورت پرسشنامه خودگزارشی است. در این پرسشنامه چندین گروه سوال وجود دارد و هر گروه بیان‌کننده‌ی حالتی در فرد است.

مطالعه وهاب‌زاده (۱۳۵۲) در ایران به منظور چگونگی ارزش تشخیص این پرسش‌نامه در تفکیک بیماران افسرده و افراد سالم از یکدیگر نشان داد که این پرسش‌نامه دارای ارزش تشخیصی است و قادر به تمیز افراد سالم از بیمار می‌باشد.

این پرسش‌نامه همچنین قدرت ایجاد تمایز بین انواع بیماری‌ها را دارد. تحقیقات متعدد مشخص نمود که با استفاده از این پرسش‌نامه می‌توان افراد سالم را از افراد با بیماری‌های روانی، اختلال افسردگی اساسی را از کژخویی و اختلال اضطراب تعمیم‌یافته را از افسردگی عمده تشخیص داد.

۲۱ ماده پرسشنامه‌ی افسردگی بک به شرح زیر می‌باشد: غمگینی، بدبینی، احساس شکست، نارضایتی، احساس گناه، انتظار تنبیه، بیزاری از خود، اتهام به خود، افکار خودکشی، گریستن، بی‌قراری، کناره‌گیری اجتماعی، بی‫تصمیمی، تصور تغییر بدنی، دشواری در کار، بی‫خوابی، خستگی‫پذیری، تغییر در اشتها، کاهش وزن بدن، اشتغالات ذهنی درباره بدن ، کاهش علایق جنسی.

مقایسه پرسش‌نامه افسردگی بک با پرسشنامه همیلتن حاکی از ان است که پرسشنامه افسردگی بک این امتیاز را دارد که به مهارت یا تعصب آزمایش کننده بستگی ندارد و بیشتر به سنجش ویژگی‌های روان‌شناختی افسردگی می‌پردازد تا ناراحتی‌های جسمانی و فیزیولوژیک و همبستگی آنها با یکدیگر ۷۵٪ است. این پرسشنامه توسط افراد زیادی در طی سال‌ها مورد مطالعه قرار گرفته است و به عنوان بهترین پرسشنامه در تعیین افسردگی شناخته شده است.

پرسشنامه افسردگی بک ویرایش دوم (BDI-II) شکل بازنگری شده پرسشنامه افسردگی بک است که جهت سنجش شدت افسردگی تدوین شده است. فرم تجدید نظر شده پرسشنامه افسردگی بک در مقایسه با فرم اولیه بیشتر با DSM-IV هم‌خوان است. علاوه بر آن ویرایش دوم این پرسش‌نامه، تمامی عناصر افسردگی را براساس نظریه شناختی افسردگی نیز پوشش می‌دهد.

پرسش‌نامه افسردگی بک (ویرایش دوم) چهار ماده از ویرایش قبلی را نداشته و به‌جای آنها چهار ماده دیگری در پرسشنامه افزوده شده‌اند. پیشنهاد می‌شود که هر دو ویرایش برای سنجش بهتر شدت افسردگی استفاده گردد. در ویرایش دوم چهار ماده ویریش اول یعنی : تغییر در تصویر از بدن ، دشواری در کار، کاهش وزن و اشتغال ذهنی درباره بدن با چهار ماده:‌ بی‫قراری، بی‫ارزشی ، از دست دادن انرژی و اشکال در تمرکز جایگزین شده‌اند.

 

 

نمایش بیشتر

محصولات مرتبط