Retry
درخواست رییس صداوسیما از رییس جمهور برای فیلتر فیلیمو

به تازگی اخباری شنیده می‌شد حاکی از آنکه رئیس صداوسیما، از رئیس جمهور درخواست کرده یک سایت نمایش خانگی فیلتر شود. حال «ساترا» با تایید چنین درخواستی، آن را قانونی دانسته و تاکید کرده «فیلیمو» قانون‌شکنی کرده و باید با آن برخورد شود.

ساترا (سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی) که خود زیرمجموعه صداوسیما و البته به نوعی رقیب این پلتفرم‌ها است، در بیانیه‌اش گفته که نامه درخواست فیلتر توسط رئیس صداوسیما به رئیس جمهور (به عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی) نوشته شده. در این نامه، ظاهرا درخواست اقدام قانونی (فیلتر) علیه فیلیمو مطرح شده است.

ساترا در این بیانیه اعلام کرده که سریال «سقوط» بدون مجوز تولید و پخش شده و این اقدام به نهادهای قضایی گزارش شده است. البته از سوی دیگر، چندی پیش تهیه‌کننده سقوط، گفته بود که آنها خواستند با ساترا تعامل داشته باشند ولی پیگیری‌هایشان بی‌پاسخ مانده‌است.

 

نامه انجمن VODها به رئیس صداوسیما: با بستن و فیلتر کردن، مخاطب صداوسیما افزایش می‌یابد؟

انجمن صنفی VODها با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس سازمان صداوسیما، نسبت به انتشار اخباری مبنی بر درخواست «پیمان جبلی» برای مسدود کردن یکی از پلتفرم‌های عضو این انجمن (فیلیمو) واکنش نشان داد.

در این نامه با لحنی کنایه‌آمیز از رئیس صدا و سیما تشکر شده که «در این اوضاع آشفته، دغدغه صداوسیما نه همراهی و کمک و تحریم و تعطیلی» است. در بخش دیگری از این نامه به وضعیت رکود سینماها اشاره شده و از اینکه برای تعطیلی یک پلتفرم درخواست تعطیلی شده، انتقاد شده است.

انجمن صنفی VODها همچنین به نبود تعریف مشخص از «صوت و تصویر فراگیر»، نبود قوانین شفاف در ساترا و از عدم وجود ضوابط حرفه‌ای در ساترا نیز انتقاد و تاکید کرده که VODها هیچ حامی جز مردم ندارند.

در بخش پایانی و البته مهم این نامه نیز آمده است: «آیا با بستن و فیلتر کردن، به دستاوردهای آن رسانه محترم افزوده می‌شود؟ برگه افتخار دیگری به انبوه دستاوردهای فرهنگی شبکه‌های مختلف تلویزیونی افزوده می‌شود؟ مخاطبان صداوسیما افزایش می‌یابد؟ پاسخ این سوالات را همه می‌دانیم، شما هم خوب می‌دانید آقای رییس.»

 

سریال سقوط در فیلیمو

0/5 (0 نظر)

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *