ژاکتژاکت

شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

محصول در سبد خرید وجود ندارد

افزونه آزمون هوش هیجانی (EQ) نیک اندیشان

بروزرسانی

خودکار

امتیاز خریداران:از0رای

26فروش
229.000تومان

امتیاز خریداران:از0رای

افزونه آزمون هوش هیجانی (EQ) نیک اندیشان

بروزرسانی

خودکار

 • اصالت اورجینال بودن محصول تایید شده است
 • دارای لایسنس از سرویس گارد ژاکت
 • محصول ایرانی

افزونه آزمون هوش هیجانی نیک اندیشان | افزونه EQ برای وردپرس | افزونه سایت روان شناسی

معرفی افزونه EQ برای وردپرس نیک اندیشان

افزونه آزمون هوش هیجانی EQ بار-آن نیک اندیشان یکی از سری افزونه‌های آزمون‌های روانشناسی نیک اندیشان می‌باشد که تقدیم شما عزیزان می‌گردد.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه کافیست کد کوتاه [EQtest] را در یک نوشته قرار دهید و نوشته را انتشار دهید.

در ویرایش اخیر در منوی آزمون نیک اندیشان و زیر منوی هوش هیجانی شما می توانید به صفحه تنظیمات و ثبت لایسنس این افزونه دسترسی داشه باشید.

در صفحه تنظیمات در ویرایش جدید 

 • امکان انتخاب تعداد سوالات نمایش داده شده در صفحه
 •  امکان ویرایش متن شروع آزمون
 •  امکان ویرایش متن بالای صفحه نتایج
 •  امکان ویرایش متن توضیحات بعد از آزمون
 •  امکان تغییر رنگ کلیدها

فراهم شده است.

اگر بعد از تنظیمات خود منصرف شدید با دکمه بازگشت به تنظیمات اولیه در صفحه تنظیمات شما می توانید به تنظیمات اولیه برگردید.

فونت فارسی در ویرایش اخیر ایران سنس تعریف شده تا در همه سایت ها اعداد و حروف به فارسی و زیبا نمایش داده شود.

آزمون هوش هیجانی بار-آن نیاز همه روان درمانگرها برای شناخت بهتر مراجعین خود می باشد. در ضمن اینکه وجود آزمون رایگان در سایت می تواند در تعداد بازدید و سئوی سایت موثر باشد. 

افراد بسیاری برای شناخت خود به دنبال آزمون‌های رایگان روانشناسی هستند که این آزمون می‌تواند آنها را در خودشناسی شان همراهی شان کند.

پرسش‌های این افزونه با دقت بررسی و ویرایش شده اند و توضیحات خرده مقیاس‌ها که در جدول پاسخ درج شده‌اند با متن اصلی در مقاله دکتر بار-آن مقایسه شده و تصحیح و ویرایش شده است.

این آزمون 15 خرده مقیاس را از شخصیت فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد که در هوش هیجانی فرد موثر می‌باشند. این خرده مقیاس‌ها بخشی از 5 مقیاس هستند که با شناخت آنها ،‌ فرد می‌تواند شناختی نسبی نسبت به خود پیدا کرده و در جهت ارتقا نواقص تشخیص داده شده اقدام نماید.

پنج مقیاس و 15 خرده مقیاس به قرار زیر می باشند.

مقیاس‌ها و خرده‌مقیاس‌ها

شایستگی‌ها و مهارت‌های ارزیابی شده توسط هر مقیاس

ضریب هوش هیجانی درون فردیخودآگاهی و ابراز وجود:
عزت نفستوانایی آگاه بودن از ادراک خود، پذیرش خود و احترام به خود
خودآگاهی هیجانیتوانایی آگاه بودن و فهم احساس خود
خودابرازیتوانایی ابراز احساسات، باورها و افکار صریح و دفاع از مهارت های سازنده و بر حق خود
استقلالمتکی به خود و عاری از وابستگی عاطفی به دیگران
خودشکوفاییتلاش برای رسیدن به اهداف شخصی و به فعلیت رساندن پتانسیل خود
ضریب هوش هیجانی بین فردیآگاهی اجتماعی و روابط بین فردی:
همدلیتوانایی آگاه بودن و درک احساسات دیگران
مسوولیت پذیری اجتماعیتوانایی بروز خود به عنوان یک عضو دارای حس همکاری، موثر و سازنده در گروه
روابط بین فردیتوانایی ایجاد روابط رضایت بخش متقابل و ارتباط خوب با دیگران
ضریب هوش هیجانی مدیریت استرسمدیریت و تنظیم هیجان:
تحمل فشار روانیتوانایی مقاومت کردن در برابر رویدادها، موقعیت های فشار آور و هیجانات قوی، و نیز رویارویی فعال و مثبت با فشار
کنترل تکانشتوانایی مقاومت در برابر یک تکانش، سایق یا فعالیت های آزمایشی و یا کاهش آن ها، همچنین توانایی کنترل هیجانات خود
ضریب هوش هیجانی توان سازگاریمدیریت تغییر:
واقع گراییتوانایی سنجش و هماهنگی، بین چیزی که به طور هیجانی تجربه شده و چیزی که بطور واقعی وجود دارد
انعطاف پذیریتوانایی سازگاری و تنظیم احساسات و تفکر خود با موقعیت های جدید
حل مسالهتوانایی حل مساله به طور موثر در خصوص مشکلات شخصی و بین فردی
ضریب هوش هیجانی خلق عمومیانگیزه‌مند کردن خود:
خوش بینیمثبت اندیش بودن و توانایی تقویت نگرش های مثبت و نگاه به جنبه های روشن حتی در صورت بروز احساسات منفی و اتفاقات ناخوشایند
خرسندیاحساس رضایت از خود، دیگران و به طور کلی زندگی

 

 در صفحه نخست آزمون توضیحاتی در خصوص آزمون درج شده است و تاکید شده که اگر با گوشی موبایل اقدام به پاسخ می کنید گوشی خود را در حالت افقی بگیرید. 

 


 

 

اگر چنانچه سهوا سوالاتی را بدون پاسخ گذاشتید، خطایی برای شما نمایش داده خواهد شد و در جلوی سوال نیز با خط قرمز جمله ای نوشته می شود که پیدا کردن آن برای شما آسان باشد. در ضمن پاسخ‌‌های شما حفظ خواهند شد و در خصوص از دست دادن پاسخ ها نگرانی وجود ندارد.

 

 

 

در صفحه نتایج،‌ یک جمله راهنمای آن نیز درج شده است به این صورت که ؛ "اگر امتیاز شما در یک خرده مقیاس کمتر از 70 درصد باشد لازم است که در آن زمینه مهارت بیشتری کسب کنید. "

 

 برای وردپرس | افزونه سایت روان شناسی

 

 

نمونه جدول کامل پاسخ را در ذیل مشاهده می نمایید. در ستون وسط جدول نتایج توضیح، خرده مقیاس‌ها قابل مشاهده است و در ستون انتهایی، نمراتی که شما در این خرده مقیاس‌ها کسب کرده‌اید درج شده است.برای این افزونه،  توضیحات خرده مقیاس‌ها در بررسی ترجمه‌ فارسی و متن انگلیسی از مقاله اصلی دکتر بار-آن مجددا بازنویسی شده‌اند.

 

چنانچه امتیاز فرد در یک خرده مقیاس کمتر از 70 درصد باشد، آن فرد نیاز دارد که مهارت های مربوط به آن خرده مقیاس را در خود پرورش دهد.

 

امکان ایجاد فایل PDF نتیجه و امکان چاپ نتیجه آزمون شما در ویرایش آخر فراهم شده است.

 

توضیح در خصوص هوش هیجانی:

مطالعه در خصوص هوش هیجانی در سال ۱۹۴۰ با طرح این سؤال که «چرا بعضی مردم نسبت به بعضی دیگر در زندگی موفق‌ترند» آغاز گردید.

ارسطو می‌گوید همه می‌توانند عصبانی شوند اما عصبانی شدن در برابر شخص مناسب، در زمان مناسب، به دلیل مناسب و به روش مناسب آسان نیست!

این موضوع که آگاهانه عصبانی شویم و توانایی مدیریت هیجانات و احساسات خود را داشته باشیم کار آسانی نیست و افرادی که توانایی تسلط بر این فرایند را دارا هستند از هوش هیجانی بالایی برخوردارند. اما هوش هیجانی فقط به کنترل خشم ختم نمی‌شود بسیاری از ویژگی‌های رفتاری ما نظیر انگیزه‌مند کردن خود، خرسندی، خوش‌بینی، حلِ مساله، انعطاف‌پذیری و… تحت تاثیر EQ ما قرار دارند. هوش هیجانی را «توانایی زیر نظر گرفتن احساسات و هیجانات خود و دیگران، تمایز گذاشتن بین آنها و استفاده از اطلاعات حاصل از آنها در تفکر و اعمال و رفتار و گفتار خود» تعریف می‌کنند. توسعه هوش هیجانی می‌تواند تفاوت شکست و یا موفقیت در زندگی شخصی و شغلی هر فرد را مشخص کند. به عبارتی هوش هیجان (EQ)، نوع دیگر باهوش بودن است و شامل درک احساسات خود برای تصمیم‌گیری مناسب در زندگی است. توسعه هوش هیجانی بسیار دشوار به نظر می‌رسد، زیرا به توسعه روان‌شناختی و نورولوژیکی (عصب‌شناختی) که در طول عمر افراد شکل می‌گیرد، وابسته است. 

توسعه هوش هیجانی نیازمند تلاش زیادی برای تغییر عادت‌های شکل گرفته مربوط به تعامل انسانی (تعامل با خود و دیگران) است که به طور واضح شایستگی‌های پایه‌ای مانند خودآگاهی و کنترل احساسات را در بر می‌گیرد. افراد بایستی بر روی تغییر رفتار و توسعه هوش هیجانی خود سرمایه‌گذاری نموده و وقت زیادی اختصاص دهند، و ممکن است این تغییر خود به خود اتفاق نیافتد. در عمل آن چه معنا پیدا می‌کند این است که شما نمی‌توانید شاهد تغییر هوش هیجانی افراد دیگر باشید، مگر اینکه خودشان بخواهند. البته اثبات شده است که با بالا رفتن سن و تجربه، هوش هیجانی نیز رشد می‌کند.

طبق مطالعات انجام شده در زمینه موفقیت، رابطه هوش هیجانی (EQ) با موفقیت به مراتب بالاتر از رابطه بهره‌ی هوشی (IQ)  و موفقیت می‌باشد. به این معنا که به قول دانیل گلمن ، هوش هیجانی بالا مشحص می‌کند که چرا افرادی با ضریب هوشی (IQ) متوسط موفق‌تر از کسانی هستند که نمره‌ی IQ بسیار بالاتری دارند. زمانی که ۹۵% دانشجویان دانشگاه هاروارد را در دهه ۱۹۴۰ از دوران جوانی تا سنین میانسالی مورد بررسی قرار دادند، دریافتند که افرادی که بالاترین نمره‌های تحصیلی را داشتند از نظر میزان حقوق دریافتی و موفقیت شغلی از هم دوره‌ای‌های ضعیف‌تر خود موفق‌تر نبودند. آنها حتی از نظر میزان رضایت از زندگی شخصی و خانوادگی و عاشقانه نیز وضعیت بهتری نداشتند. قابل توجه اینکه افزایش هوش هیجانی (EQ) به مراتب از افزایش هوش منطقی (IQ) آسانتر می‌باشد. حتی عده‌ای معتقدند که محیط، تاثیر زیادی در افزایش بهره‌ی هوشی ندارد ولی می‌تواند هوش هیجانی را افزایش دهد. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون به خودشناسی در زمینه مولفه‌های مختلف هوش هیجانی خود بپردازید.

هوش هیجانی به عنوان یک سازه بنیادین روانشناختی، عامل جدی کامیابی رهبران و مدیران در محیط کار به حساب می‌آید. رهبران و مدیرهای سازمان‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی جهان بر این باورند که اکثر موفقیت‌های آنان مرهون و مدیون مهارت‌های هوش هیجانی است. در سال‌های گذشته تصور می شد بهره‌ی هوشی بالای مدیران، عامل اصلی موفقیت در سازمان‌ها است اما ناگهان ورق برگشت و با تجلی مفهوم “هوش هیجانی” همه نگاه‌ها به سمت این موضوع اساسی معطوف شد.

 «خود آگاهی، مدیریت خود، مدیریت رابطه، شناخت هیجانات خود و دیگران» از جمله مفاهیمی هستند که با هوش هیجانی ارتباط دارند. روان‌شناسان، هوش هیجانی را سوخت موتور محرکه موفقیت‌ها یا نوعی رادار اجتماعی به منظور برقراری ارتباط سازنده و اثر بخش با دیگران می‌دانند.

EQ  ؛ توانایی کنترل حالت‌های اضطراب‌آور و کنترل واکنش‌هاست. این به معنی پرانگیزه و امیدوار بودن به کار و رسیدن به اهداف است. به طور کلی EQ ، یک مهارت فردی و اجتماعی است و شامل همکاری با سایر مردم، کاربرد احساسات در روابط و توانایی رهبری سایر افراد می‌باشد.

 

تست روانشناسی

تست روانشناسی ژاکت

اصلاحات در ورژن 4.3.2

 • ریسپانسیو شدن گزینه ها
 • ریسپانسیو شدن جدول نتایج
 • روی پاسخ ها به راحتی کلید می شود
 • گارد ژاکت نصب شد

اصلاحات در ورژن 5.3.2

 • نمایش 15 سوال در هر صفحه
 • درج شماره صفحه در زیر سوالات
 • ایجاد کلید اجرای مجدد آزمون در زیر جدول نتایج

اصلاحات در ورژن 5.8.3

 • تصحیح هدایت فرم و هدایت به صفحه بعد از طریق https

اصلاحات در ورژن 6.0.1

1- افزودن منوی اختصاصی در پیشخوان برای آزمون های نیک  اندیشان

2- افزودن زیر منوی مختص هوش هیجانی

3- افزودن صفحه تنظیمات

4- افزودن لوگوی نیک اندیشان

5- امکان انتخاب تعداد سوالات نمایش داده شده در صفحه

6- امکان ویرایش متن شروع آزمون

7- امکان ویرایش متن بالای صفحه نتایج

8- امکان ویرایش متن توضیحات بعد از آزمون

9- امکان تغییر رنگ کلیدها

10- تولید فایل PDF در صفحه نتایج

11- امکان چاپ نتایج

12- نمایش سوالات با جاوااسکریپت که نیازی به مراجعه متعدد به سرور نباشد

13- نمایش خطا در صورتی که سوالی پاسخ داده نشده است با جاوا اسکریپت

14 - قرار گرفتن بر سوالی که پاسخ داده نشده است

15- پاک شدن نمایش خطا از جلوی سوال بعد از پاسخ

16- افزودن کلید "صفحه قبل" 

17- ورود سوالات صفحه بعد از سمت چپ

18 - ورود سوالات صفحه قبل از سمت راست

19- افزودن منوی لایسنس نیک اندیشان

20- افزودن زیرمنوی لایسنس هوش هیجانی

 

نمایش بیشتر

محصولات مرتبط