Retry
Introducing Wordcraft, the acclaimed writer who writes short stories

نسخه‌ی اولیه‌ی ابزار هوش مصنوعی گوگل موسوم به Wordcraft می‌تواند داستان کوتاه بنویسد و ده‌ها نویسنده نیز محتوای ایجادشده با این فناوری را تحسین کرده‌اند. گوگل روز گذشته با برگزاری رویدادی در نیویورک اعلام کرد که هوش مصنوعی جدید این شرکت می‌تواند با بهره‌گرفتن از ورودی‌های نویسندگان مختلف، داستان‌های کوتاه تخیلی بنویسد. سیزده نویسنده، برای ساخت ابزار Wordcraft از LaMDA گوگل یا مدل زبانی برای ایجاد برنامه‌های گفت‌وگو استفاده کردند و ابزار مذکور را برای ساخت داستان‌های کوتاه، مورد آزمایش قرار دادند. غول جستجوی اینترنت سال گذشته از LaMDa رونمایی کرد و گفت که این هوش مصنوعی به‌گونه‌ای طراحی شده است که موتور گفت‌وگوی آن می‌تواند گفت‌وگوهای ادامه‌دار و درگیرکننده‌ای با کاربران داشته باشد. پروژه‌ی Wordcraft، متن داستان‌های تولیدشده با موتور هوش مصنوعی گوگل را بررسی می‌کند. به‌نوشته‌ی CNET، این فناوری برخلاف ابزارهای متنی موجود ازجمله WordTune یا Grammarly برای کمک به ساخت داستان‌های تخیلی توسعه داده شده است و کاربرد آن فقط تصحیح و بهبود املای جمله‌ها و کلمات نیست.

 

The Wordcraft Writers Workshop

 

به‌هرحال به‌نظر نمی‌رسد درحال‌حاضر قدرت Wordcraft به‌سطحی رسیده باشد که نویسندگان مشهور داستان‌های تخیلی مثل استیون کینگ را نگران کند. در ادامه، نمونه‌ای از نوشته‌های اوجنیا تریانتافیلو، نویسنده‌ی داستان‌های فانتزی را مرور می‌کنیم:

همه‌ی پرندگان در آسمان، طعمه‌ی کِرم‌‌ها بودند – آن‌ها گرسنه بودند و از پرندگانی که به‌طور کامل مانند انگور بعلیده بودند، لذت می‌بردند، زیرا کرم‌‌ها نه دندانی برای صحبت کردن داشتند و نه چشم. در صورت آن‌ها فقط یک دهان پهن وجود داشت و یک شاخ سیاه کوتاه در بالای سرهای تخم‌مرغ‌شکل آن‌ها بود.

برای مطالعه‌ی سایر داستان‌های نویسندگان Wordcraft می‌توانید به Wordcraft Writers Workshop مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *