Retry
Concept design of Windows 12 derived from the creative ideas of an ordinary user

یک کاربر خوش‌ذوق، طرح مفهومی بسیار جذابی از ویندوز ۱۲ به‌اشتراک گذاشته است که تعادل بسیار خوبی بین کارکردها و نمای ظاهری این سیستم‌عامل ارائه می‌دهد.

چندماه قبل گزارشی منتشر شد مبنی‌بر این‌که مایکروسافت احتمالاً تصمیم دارد مثل گذشته، هر سه‌سال یک‌بار نسخه‌ی جدیدی از ویندوز را منتشر کند. اگرچه غول فناوری ردموندی این خبر را هنوز تأیید نکرده، اما اکنون نمونه‌ای اولیه از طرح مفهومی ویندوز ۱۲ دردسترس قرار گرفته است که تغییرات اساسی و البته جذابی را در این سیستم‌عامل نشان می‌دهد.

درحالی‌که بسیاری از کاربران منتظر هستند تا شرکت مذکور شایعات مربوط به نسخه‌ی ۱۲ ویندوز را تأیید یا رد کند، برخی از کاربران دست‌به‌کار شده و ویدیوهایی از طرح مفهومی موردنظر خود برای نسل بعدی ویندوز منتشر کرده‌اند. این طرح‌ها به‌قدری زیبا به‌نظر می‌رسند که بهتر است مایکروسافت از آن‌ها در ساخت نسخه‌ی بعدی سیستم‌عامل دسکتاپ خود الهام بگیرد.

 

windows-12-concept-taskbar

 

شاید بسیاری از شما به ایده‌های مفهومی ارائه‌شده ازطرف کاربران ویندوز توجهی نداشته باشید، اما اخیراً طرح مفهومی بسیار هوشمندانه و جذابی از ویندوز ۱۲ دردسترس قرار گرفته است که شاید نظر شما را تغییر دهد. درواقع این طرح سعی می‌کند قابلیت‌های کنونی ویندوز ۱۱ را درنظر گرفته و ظاهر و قابلیت‌های جدیدی روی آن‌ها اعمال کند. به‌عنوان مثال در این طرح مفهومی، ناحیه‌ی ابزارک‌ها کمی پویاتر شده است و ویژگی‌هایی مثل پخش‌کننده‌ی محتوای چندرسانه‌ای، برنامه‌ی تقویم، سهام و آب‌وهوا و غیره را ارائه می‌دهد. طرف دیگر نوار وظیفه نیز می‌تواند انواع اعلان‌ها ازجمله اتصال دستگاه‌های بلوتوث را ارائه دهد.

 

windows-12-concept-quick-settings

 

طرح مفهومی ویندوز ۱۲ همچنین بخش تنظیمات سریع را با تمرکز روی قابلیت‌ استفاده از آن به‌جای طراحی، ارائه کرده است. وقتی FlyOut را باز می‌کنید بدون نیاز به کلیک اضافه، دستگاه‌های بلوتوث و شبکه‌های وای‌فای موجود به کاربر نمایش داده خواهند شد.

 

windows-12-concept-file-explorer-collections

 

همان‌طور که Neowin اشاره می‌کند، یکی از بخش‌های جذاب طرح مفهومی ویندوز ۱۱، بازسازی ابزارهای این سیستم‌عامل و تصاویر پس‌زمینه است. علاوه‌بر صفحه‌ی استاندارد ابزارک‌های ویندوزی، اکنون قابلیت سنجاق‌کردن ابزارک‌ها به دسکتاپ و استفاده از تصویرزمینه‌ی سازگار با آن فراهم است. این دسکتاپ با ظاهری منظم‌تر، فضای زیادی را برای شخصی‌سازی ایجاد می‌کند.

درنهایت، سازنده‌ی طرح مفهومی ویندوز ۱۲ با تقسیم دوبرنامه در یک پنجره و گروه‌بندی فایل‌ها در مجموعه‌های داخلی فایل‌اکسپلورر، روشی جایگزین برای چندوظیفگی ارائه می‌کند. به‌طور کلی این طرح بسیار زیبا به‌نظر می‌رسد و تعادل بسیار خوبی بین کارکرد و ظاهر ویندوز ارائه می‌دهد. امیدواریم مایکروسافت به‌جای افزودن تبلیغات مزاجم به سیستم‌عامل خود، ایده‌ها و طرح‌های منتشرشده ازطرف کاربران خود را در توسعه‌ی نسخه‌های بعدی آن مدنظر قرار دهد.

دسته بندی: اخبار , اخبار اینترنت

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *