Retry
سفارشی‌سازی ووکامرس

زمانی که فعالیت خود را برای اولین بار با ووکامرس آغاز می‌کنید، قطعا با مقوله‌های پیچیده‌ای مواجه می‌شوید. مثلا اینکه چه چیزی را باید به فروش برسانید؟ چگونه باید به فروش برسانید؟ و سوالاتی از این قبیل که ذهن شما را درگیر خود می‌کند.
برای اینکه بتوان این پیچیدگی‌ها را کم کرد باید سفارشی سازی ووکامرس ووکامرس را در نظر گرفته و گزینه‌هایی را در آن مشمول این احوال قرار داد.

سفارشی سازی ووکامرس

سفارشی سازی ووکامرس یا شخصی‌سازی در هر وبسایت و هر سیستمی جایگاه خاصی دارد و برای سهولت مسیر انجام می‌شود. سفارشی‌سازی ووکامرس را نیز بدین منظور انجام می‌دهیم. در مقاله امروز 8 مورد مهم را برای سفارشی‌سازی ووکامرس در نظر گرفته‌ایم تا با کمک آن‌ها پیچیدگی مسیر را هموار کنید.

1- اصول اولیه

در هر عملیاتی اولین موردی که باید رعایت شود اصول اولیه و بنیادی است. با استناد به این قانون در ووکامرس نیز باید اصولی را به عنوان قوانین پایه در نظر گرفته و به آن عمل کنیم. این اصول عبارت است از:

 1. نام تجارت و کسب و کارتان، لوگو و برچسب‌های مرتبط
 2. انتخاب قالب مناسب 
 3. رنگ‌بندی برند
 4. طرح‌بندی مناسب

این 4 مورد جزء اصول و قوانین پایه در سفارشی سازی ووکامرس ووکامرس به شمار می‌رود.

2- فهرست‌های وبسایت

منو یا فهرست‌ها تقریبا جزء قسمت‌های استاندارد و ضروری در یک فروشگاه اینترنتی هستند اما اینکه دقیقا در کدام بخش و به چه شکلی آن را قرار دهید و اینکه چگونه از آن استفاده کنید تا مشتری را به طور مستقیم به آنچه می‌خواهید سوق دهید، امری مهم و ضروری در سفارشی سازی ووکامرس ووکامرس است.
در واقع منوهای یک سایت بزرگترین تاثیر را در موفقیت و شکست یک وبسایت دارند. چند ایده که می‌توانید برای ساخت فهرست‌ها از آن کمک بگیرید به ترتیب زیر است:

 1. قرار دادن فرم تماس در فهرست‌ها به صورت کاملا آشکار
 2. افزودن زیرمنوها برای مشخص شدن خدمات
 3. محصولات، دسته محصولات، سبد خرید و مسیر پرداخت گزینه‌هایی هستند که مشتری باید به راحتی آن‌ها را بیابد.
 4. شبکه‌های اجتماعی را جهت دنبال شدن فراموش نکنید.

3- نمایش محصولات

اینکه چگونه می‌خواهید محصولات خود را در فروشگاه اینترنتی به نمایش بگذارید یکی دیگر از مراحل سفارشی سازی ووکامرس ووکامرس است:

 1. نمایش دکمه فروش و قیمت آن به همراه موارد مرتبط برای هر محصول
 2. نمایش جدول امکانات هر محصول. به عنوان مثال اندازه لباس، رنگ و…
 3. بهینه‌سازی تصاویر محصولات مانند بارگذاری سریع

4- صفحه دسته‌بندی

انتخاب درست دسته محصولات و نام‌گذاری آن‌ها نیز جزء واجبات در ساخت فروشگاه اینترنتی است که تاثیر به‌سزایی بر روی سئوی سایت شما نیز دارد. ووکامرس به صورت پیش‌فرض برای هر دسته از محصولات برگه‌ای مجزا در نظر می‌گیرد و تمامی محصولات یک دسته را در آن نمایش می‌دهد. این خود نوعی دسترسی سریع برای مشتریان است. چند نکته کلیدی را برای صفحه دسته‌بندی‌ها در نظر بگیرید:

 1. افزودن تصویر سربرگ یا بنر در آن
 2. ارائه توضیحات برای دسته‌
 3. افزودن امکان فیلتر دسته‌ها برای دسترسی بهتر مشتریان

5- صفحه صورت‌حساب

صفحه صورت‌حساب جایی است که 69 درصد از افراد در همین مرحله فروشگاه را ترک می‌کنند. به نظر شما دلیل بیشتر آن‌ها چیست؟ مراحل خسته‌ کننده‌ای را پیش رویشان قرار می‌دهیم و انتظار داریم فرار نکنند؟ 🙂
برای اینکه بتوانیم هر مشتری را جذب کنیم و تا انتهای مسیر خرید با فروشگاه همراه کنیم باید صفحه صورتحساب را ساده‌تر کنیم.

6- پروسه پرداخت

روش‌های پرداختی در سفارشی سازی ووکامرس ووکامرس مرحله‌ای است که باید آن را در نظر بگیرید. روشی را انتخاب کنید که مشتری با آن راحت باشد و بتواند به راحتی به قسمت خرید رفته و با یک الی دو کلیک خرید را انجام دهد. برای سفارشی‌سازی ووکامرس در این بخش به نکات زیر توجه کنید:

 1. درگاه پرداخت درست و استانداردی را انتخاب کنید. (واسطه یا مستقیم)
 2. قیمت هر محصول را به صورت واضح برای مشتریان نمایش دهید.

7- تنظیمات حمل‌ و نقل 

ووکامرس امکانی خوبی را برای بخش حمل‌ و نقل در نظر گرفته و ارائه می‌کند. اما پروسه آن شاید نیاز به سفارشی سازی ووکامرس برای فروشنده و مشتری است. روش‌هایی برای بهبود این بخش را حتما در نظر بگیرید:

 1. در صورتی که حمل و نقل محصول، هزینه دارد حتما آن را بر روی هزینه محصول و در فرآیند خرید در نظر بگیرید و محاسبه کنید.
 2. چنانچه تمایل به استفاده از افزونه برای این بخش ندارید، با کدنویسی نیز می‌توانید این بخش را اضافه کنید.
 3. افزودن ستون‌های اضافی برای فهرست سفارش در اکانت فروشنده مانند آدرس برای حمل و نقل و سایر اطلاعات این چنینی

برای حمل و نقل در ووکامرس افزونه‌ی حرفه‌ای حمل و نقل پیشرفته ووکامرس Advanced Shipping موجود است که می‌توانید از آن برای متفاوت کردن این صفحه استفاده کنید.

8- بررسی محصولات و ثبت نظرات 

88 درصد از مشتریانی که محصولی را می‌خرند تمایل به مشاهده بخش نظرات دارند. این بخش به صورت پیش‌فرض در ووکامرس تعبیه شده اما شما می‌توانید آن را سفارشی سازی ووکامرس کنید و تغییر دهید.

جمع‌بندی

تنها ساخت یک فروشگاه اینترنتی تمام مسیری نیست که باید بروید! صبور باشید و فروشگاه خود را به بهترین نحو بسازید و در اختیار مشتری قرار دهید. سفارشی سازی ووکامرس ووکامرس یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود. لطفا از آن چشم‌پوشی نکنید.

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *