Retry
مدیریت همزمان چند سایت وردپرس

آیا به دنبال روشی آسان برای مدیریت همزمان چند سایت وردپرس هستید؟ نظارت بر چندین وب سایت و به روز نگه داشتن آنها می تواند بسیار سخت و وقت گیر باشد.

خوشبختانه چندین ابزار مدیریت وردپرس وجود دارد که مدیریت چندین وب سایت وردپرس از یک داشبورد را بسیار آسان می کند. این  ابزار ها به شما کمک می کنند تا ضمن به روز نگه داشتن تمام نصب ها و افزونه های وردپرس، در وقت خود صرفه جویی کنید.

در این مقاله، ما بهترین ابزارها را برای کمک به شما در مدیریت حرفه ای همزمان چندین سایت وردپرس از طریق یک داشبورد، به اشتراک خواهیم گذاشت .

 

چرا استفاده از یک ابزار مدیریت برای مدیریت همزمان چند سایت وردپرس لازم است؟

ابزار مدیریت وردپرس مدیریت چندین سایت وردپرس از یک داشبورد را آسان می کند. و شما را قادر میسازد تا :

 • به سرعت نرم افزار وردپرس را در تمام وب سایت های خود به روز کنید
 • به روزرسانی قالب ها و پلاگین را در وب سایت های خود ببینید و به راحتی آن ها را نصب کنید
 • به طور خودکار از سایت های وردپرسی خود پشتیبان تهیه کرده و آن را در مکانی خارج از سایت ذخیره کنید
 • کاربران، نظرات و سایر گزینه های وردپرس را مدیریت کنید

 

ابزار مدیریت چند سایت وردپرس به شما کمک می کند بدون ورود جداگانه به هر سایت، همه سایت های خود را تحت نظر داشته باشید.

چه یک کاربر شخصی باشید، چه یک فریلنسر یا یک آژانس، با استفاده از یکی از این ابزارها می توانید در کمترین زمان و با اطمینان از عملکرد صحیح سایت های خود، در وقت صرفه جویی کنید.

ارائه خدمات نگهداری از وب سایت نیز یک ایده یک محبوب در تجارت آنلاین است. شما می توانید از این ابزارهای مدیریت سایت وردپرس برای کمک به رشد تجارت آزاد خود استفاده کنید.

بیایید نگاهی به بهترین ابزارها برای مدیریت همزمان چند سایت وردپرس از یک داشبورد بیندازیم.

 

1 – InfiniteWP

InfiniteWP ابزاری قدرتمند برای مدیریت سایت وردپرس است که برای آژانس ها، توسعه دهندگان و فریلنسرها طراحی شده است.

مدیریت همزمان چند سایت وردپرس

با این ابزار می توانید وب سایت های نامحدود را به صورت رایگان مدیریت کنید. با این حال، نسخه رایگان این افزونه محدود به مدیریت افزونه، تم و به روزرسانی های اصلی وردپرس است. همچنین به شما امکان می دهد پشتیبان های سایت درخواستی خود را ایجاد کنید، اما برای ذخیره آنها در مکان ذخیره سازی از راه دور به یک افزودنی پولی احتیاج دارید.

 

قدرت واقعی افزونه مدیریت چندین وبسایت از یک پیشخوان InfiniteWP، بعد از تهیه ی نسخه ی پولی آن نمایان می شود که بسیاری از ویژگی ها را خواهد داشت مانند : استقرار آسان وب سایت ، تنظیم وب سایت ، مهاجرت ها ، اسکن بدافزار ، نظارت بر زمان ، گزارش های مشتری ، مدیریت نظرات ، انتشار پست ها و صفحات ، تأیید اعتبار 2 عاملی، گزارش لینک خراب جستجوگر و موارد دیگر.

آنها همچنین به شما اجازه می دهند پلاگین را با مارک تجاری خود white-label بزنید، و مشتریان شما به جای InfiniteWP ، آرم شما را می بینند.

InfiniteWP یک برنامه SaaS نیست. در عوض به شما امکان می دهد ابزار مدیریت وردپرس را مستقیماً در سایت خود نصب کنید. می توانید آن را از طریق پلاگین نصب، از طریق cPanel نصب کنید یا به صورت دستی در سرور خود بارگذاری کنید.

پس از راه اندازی، می توانید وب سایت هایی را که می خواهید مدیریت کنید اضافه کنید و سپس پلاگین InfiniteWP client را در آن وب سایت ها نصب کنید. این پلاگین مشتری وب سایت های شما را به پنل مدیریت InfiniteWP متصل می کند که به شما امکان کنترل بی حد و حصر سایت های مدیریت شده را می دهد.

 

2 – iThemes Sync

iThemes Sync نیز ابزاری قدرتمند برای مدیریت همزمان چند سایت وردپرس است که توسط افرادی در پس افزونه BackupBuddy آورده شده است. و به صورت یک نسخه رایگان محدود است که می توانید در 10 سایت از آن استفاده کنید.

آیتم سینک

نسخه رایگان به شما امکان می دهد به روزرسانی های وردپرس را از یک داشبورد مدیریت کنید. همچنین می توانید قالب ها و افزونه ها را از WordPress.org یا با بارگذاری دستی آنها نصب کنید .

این افزونه همینطور یک رابط بصری آسان برای استفاده همراه دارد که مدیریت سایت را ساده میکند.

 

3 – Jetpack

افزونه جت پک

افزونه Jetpack یک مجموعه افزونه قدرتمند است که دارای چندین ویژگی مدیریت سایت وردپرس است. برای شروع استفاده از جت پکبه یک حساب WordPress.com نیاز دارید. (تفاوت WordPress.com و WordPress.org را در بلاگ ژاکت بخوانید)

افزونه رایگان Jetpack به عنوان رابط بین وب سایت شما و سرورهای WordPress.com عمل می کند. برای مدیریت همه سایت های WordPress خود از داشبورد WordPress.com استفاده خواهید کرد.

با استفاده از نسخه رایگان جت پک قادر خواهید بود افزونه های وردپرس و به روزرسانی های اصلی را در همه وب سایت های خود مدیریت کنید. همچنین در زمان خرابی و محافظت اولیه در برابر حمله ویروس ها هم محافظت میکند .

با این حال، برای دریافت ویژگی های بیشتر، می توانید نسخه ی پولی آن را تهیه کنید. برنامه هایی با ویژگی های مختلف از جمله پشتیبان گیری خودکار با Jetpack، اسکن بدافزار، رفع مشکلات امنیتی، گزارش فعالیت سایت و غیره…

 

4 – CMS Commander

cmscommander

CMS Commander یک ابزار مدیریتی وب سایت وردپرس پولی است. که میتوانید وب سایت های خود را از داشبورد CMS Commander  مدیریت کنید و به مدیریت همزمان چند سایت وردپرس بپردازید. برای اتصال همه وب سایت های خود، باید یک client plugin در هر سایت نصب کنید.

این ابزار شامل تمام ویژگی های معمول مانند به روزرسانی های با یک کلیک، مدیریت پشتیبان گیری، احراز هویت 2 عاملی، اسکنر بدافزار اصلی، مارک تجاری سفارشی و موارد دیگر است.

آنچه CMS Commander را کمی متفاوت از سایر ابزارهای این لیست می کند، ویژگی های مدیریت محتوای آن است. که به شما امکان می دهد از منابع بیرونی مانند YouTube ، Flickr ، Yelp و موارد دیگر برای افزودن محتوا استفاده کنید.

این برنامه همچنین با spinning services به شما برای بازنویسی محتوا و ارسال آن به چندین وب سایت کمک میکند . برای بازاریابان شرکت های افیلیت، ادغام با شبکه های همکاری در فروش معروف مانند آمازون، ShareaSale، کمیسیون و غیره را ارائه می دهد.

 

5 – MainWP

مدیریت چند سایت وردپرس از یک پیشخوان

MainWP یک ابزار رایگان مدیریت وب سایت وردپرس است که توسط افزونه های پولی پشتیبانی می شود. و به عنوان یک افزونه مدیریت همزمان چند سایت وردپرس است که شما آن را در یک وب سایت جداگانه وردپرس نصب می کنید.

پس از آن، باید پلاگین MainWP child را در همه وب سایت هایی که می خواهید مدیریت کنید نصب کنید.

MainWP با مدیریت به روزرسانی آسان، نظارت بر زمان، اسکنر امنیتی مدیریت کاربر و محتوا و موارد دیگر ارائه می شود.

همچنین دارای قابلیت هایی برای چندین افزونه پشتیبان گیری محبوب وردپرس از جمله افزونه UpdraftPlus است که به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان خود را همانطور که می خواهید مدیریت کنید. همچنین می توانید برنامه های افزودنی برای مقالات بارگذاری انبوه، گزارش های مشتری، کنترل دسترسی و موارد دیگر را پیدا کنید.

 

6 – ManageWP

ManageWP ابزاری رایگان برای مدیریت وب سایت وردپرس است که به شما امکان می دهد تمام سایت های وردپرس خود را از یک داشبورد مدیریت کنید.

داشبورد در وب سایت ManageWP میزبانی شده است و شما با نصب افزونه Worker در هر سایت ، همه وب سایت های خود را به هم متصل می کنید و می توانید مدیریت همزمان چند سایت وردپرس را انجام دهید. این پلاگین به عنوان پلی بین وب سایت ها و داشبورد ManageWP شما عمل می کند.

با استفاده از یک داشبورد می توانید به روزرسانی تمام افزونه ها ، قالب ها و پرونده های اصلی وردپرس را با یک کلیک خود نصب کنید. همچنین به شما امکان می دهد از داشبورد ManageWP نظرات خود را در مورد همه سایت های خود تعدیل کنید.

قابلیت اصلی ManageWP رایگان بودن برای سایت های نامحدود است. با این حال ، آنها تبلیغات و پیشنهاد برای افزونه های پولی را نیز ارائه می دهند. این برنامه شامل پشتیبان گیری خودکار و اسکن های امنیتی ماهانه به صورت رایگان است اما برای تهیه پشتیبان در زمان واقعی و اسکن های امنیتی برنامه ریزی شده خودکار به افزونه های پرداختی نیاز خواهید داشت.

از دیگر ویژگی های قابل توجه می توان به تجزیه و تحلیل عملکرد ، نظارت بر زمان ، رتبه بندی سئو و گزارش های تاریخی کلیه فعالیت های انجام شده توسط ManageWP در سایت های شما اشاره کرد.

اگر یک نمایندگی هستید، گزارش های مشتری این ابزار را می پسندید، که از طریق آن می توانید برای در جریان گذاشتن مشتریان برایشان گزارش ارسال کنید. همچنین سرویس white label را ارائه می دهد که کاملاً مارک تجاری ManageWP را پنهان می کند و به شما امکان می دهد تجربه کاربری با نام تجاری خود را به مشتریان خود ارائه دهید.

 

7 – WP Remote

WP Remote راهی ساده برای مدیریت به روزرسانی ها در تمام سایت های وردپرسی شما ارائه می دهد. این یک ابزار اساسی مدیریت وردپرس است که دارای مجموعه ای محدود از ویژگی ها نسبت به برخی دیگر از ابزارهای مدیریت همزمان چند سایت وردپرس در این لیست است .

WP Remote به شما امکان می دهد به روزرسانی های وردپرس را برای هسته ، افزونه ها و قالب ها نصب کنید. همچنین می توانید از آن برای ایجاد پشتیبان گیری و بارگیری آنها در رایانه یا ذخیره آنها در AWS یا SFTP استفاده کنید.

 

کدام یک بهترین راه برای مدیریت همزمان چند سایت وردپرس است؟

انتخاب بهترین ابزار مدیریت وب سایت وردپرس کاملاً به نیاز شما بستگی دارد. ممکن است یک کاربر فردی که سایت های وردپرسی کمتری دارد راه حل آسان تر و ارزان تری بخواهد.

از طرف دیگر، اگر فریلنسر یا آژانس کاری هستید که برای مشتری کار می کند، پس می خواهید از ابزار های قدرتمندتر و پیشرفته تری استفاده کنید.

از نظر ویژگی ها، سهولت استفاده و انعطاف پذیری، InfiniteWP  را بهترین ابزار مدیریت وردپرس میدانیم . که کاملا مناسب فریلنسرها، آژانس ها و توسعه دهندگان است.

اگر فقط می خواهید چند سایت را مدیریت کنید و به تمام ویژگی های پیشرفته InfiniteWP نیازی ندارید ، iThemes Sync  یا Jetpack را برای مدیریت پایه وب سایت توصیه می کنیم.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند بهترین ابزارها را برای مدیریت همزمان چند سایت وردپرس پیدا کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاه‌ها

Comments
 • علی رجب زاده

  سلام و تشکر بهترین برای مدیرت صد سایت فروشگاه ووکامرس برای ارسال محصولاتشان چیست

  • کیانا مهدی نژاد

   سلام. متاسفانه متوجه سوالتون نشدم، لطفا دوباره تایپ کنید

امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *