Retry
The speed of technological changes has made regulatory conditions more complex

وزیر ارتباطات شرایط تنظیم‌گری و راهبری حوزه ICT را با توجه به سرعت تغییرات تکنولوژی و رشد فراگیری ارتباطات در زندگی روزمره مردم، دشوارتر و پیچیده‌تر از هر زمان دیگری دانست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در پیامی به مناسبت نوزدهمین سالروز تأسیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم‌زمان با سرعت تغییرات تکنولوژی و رشد فزاینده فراگیری ارتباطات و فناوری اطلاعات در زندگی روزمره مردم و توسعه شکل تازه‌ای از کسب‌و‌کار و نیاز‌ها و انتظارات کاربران، شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند. شرایطی که تنظیم‌گری و راهبری حوزه ICT را دشوارتر و در عین حال پیچیده‌تر از هر زمان دیگری می‌کند. او همچنین به نقش رگولاتوری در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که اجرای این پروژه در دوره جدید سازمان با سرعت و شتاب بیشتری دنبال شود:

در یکسال گذشته توسعه زیرساخت‌های ارتباطی فراگیر، پایدار، پرسرعت و با کیفیت مبتنی بر فیبرنوری (FTTx) و ارتقای کیفیت پوشش ارتباطات سیار ازطریق تدوین و تصویب مقررات مورد نیاز، کسب حمایت‌های مالی دولت، تعامل با ذینفعان و همچنین جلب مشارکت نهاد‌های مرتبط با این حوزه به‌طور هم‌زمان، در رگولاتوری کشور دنبال شده است.

وزیر ارتباطات توسعه عادلانه دسترسی در کشور به خدمات مناسب و با کیفیت، توسعه خدمات دیجیتال بر بستر‌های بومی و حمایت از طیف متنوع صاحبان کسب‌و‌کار‌ها و شتاب‌دهی به تحولات فناورانه در کشور، نیازمند بازنگری در ساز وکار‌های نظارتی و ایجاد ضمانت اجرای قدرتمند و کارآمد دانست و لزوم همکاری با نهادهای بالادستی مانند شورای عالی فضای مجازی را به رگولاتوری یادآوری کرد.

0/5 (0 نظر)
دسته بندی: اخبار , اخبار اینترنت

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *