Retry

فکر می‌کنید چند درصد از مردم جهان از شغلی که دارند راضی بوده و هر روز صبح با اشتیاق برای رفتن به سر کار مورد علاقه خود از خانه بیرون می‌روند؟! خود شما نیز ممکن است جزو افرادی باشید که هیچوقت نتوانسته‌اید شغل رویایی خود را پیدا کرده و علاوه بر درآمد دلخواه، آرامشی را که می‌خواهید نیز به دست آورید. در این مقاله قصد داریم شما را برای شروع شغل رویایی خود و ساخت کسب و کار آنلاین راهنمایی کرده و در رابطه با مزایای شرکت در دوره‌ی آموزش ساخت کسب و کار آنلاین صحبت نماییم. آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • کسب‌وکار آنلاین؛ به درآمد رویایی‌تان سلام کنید!
 • 7 قدم مهم که قبل از ساخت کسب و کار آنلاین باید بردارید!

کسب و کار آنلاین؛ به درآمد رویایی‌تان سلام کنید!

حتما تاکنون زیاد این جمله را شنیده‌اید که اینترنت خیلی از کارها را راحت‌تر کرده است؛ اگر کمی دقیق‌تر به جوانب مختلف زندگی در دنیای مدرن نگاه کنید خواهید دید که این جمله کاملا درست است و اینترنت در دنیای امروزی مانند شاه‌کلید بسیاری از درهای بسته عمل می‌کند. یکی از زمینه‌هایی که حضور پررنگ اینترنت در آن به کمک بشر آمده و توانسته جوانب مختلف زندگی وی را تحت تاثیر قرار دهد، حوزه تجارت است. این روزها به لطف ورود اینترنت در جوانب مختلف زندگی بشر، شیوه‌های سنتی کسب‌وکار جای خود را به روش‌های نوین داده و دنیای جدیدی از تجارت در مقابل صاحبان سرمایه قرار گرفته است. کسب‌وکار آنلاین همان دنیای جدید و پرزرق و برقی است که خیلی از افراد حاضر در دنیای تجارت را به خود جذب کرده و افق‌های روشن و بسیار جذابی را برای آن‌ها ترسیم نموده است. کسب‌وکار آنلاین به معنای هرگونه تجارت در بستر اینترنت بوده و شامل تمامی دادوستد‌هایی است که به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

تجارت آنلاین قوی‌ترین رقیب تجارت سنتی بوده و به دلیل داشتن مزایای بسیار، توانسته این رقیب قدیمی را در بسیاری از زمینه‌ها از میدان رقابت به‌در کرده و یکه‌تاز این میدان شود. یکی از مهم‌ترین مزایای کسب‌وکار آنلاین، هزینه بسیار کم این نوع دادوستد برای صاحبان مشاغل است که توانسته نظر مثبت آنان را به خود جلب نماید. پرداخت هزینه کمتر به معنای سود بیشتر برای صاحبان سرمایه بوده و به همین دلیل نیز توانسته رضایت بسیار بالای این افراد را به همراه‌ داشته باشد. از دیگر عوامل موثر در محبوبیت و فراگیر شدن کسب‌وکار آنلاین می‌توان به امکان دسترسی نامحدود به طیف وسیعی از مشتریان اشاره نمود که این موضوع در افزایش آگاهی از برند و بالارفتن فروش نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. کسب‌وکارهای اینترنتی در عین حال بالا رفتن میزان انعطاف خدمات ارائه شده به مشتریان را نیز به دنبال داشته و با افزایش میزان رضایت آنان، سودآوری این مشاغل را نیز به میزان قابل توجهی بالاتر برده است.

ناراضی‌بودن از محیط کاری فعلی، مشکلات موجود بین شما و همکاران، عدم رضایت از درآمد و نداشتن علاقه به شغل، همه و همه جزو احساسات و تجربیاتی هستند که ممکن است روزانه با آن‌ها مواجه شده و بارها شما را به سمت ترک کار فعلی سوق داده باشند. در چنین شرایطی، ساخت کسب‌وکار آنلاین همان چوب جادویی مورد نیازتان است که به حل مشکلاتتان کمک کرده و موقعیت مورد نظرتان در تجارت را به شما وعده می‌دهد. تنها کاری که برای ورود به این حوزه و موفقیت در آن باید بکنید، شرکت در دوره‌ ساخت کسب و کار آنلاین و یادگیری مهارت‌های لازم برای پیروزی در این عرصه است. کلاس‌های آموزش ساخت کسب و کار اینترنتی به شما می‌آموزند که شرط ورود به این حوزه چیست و چگونه می‌توانید با کمک امکانات فعلی خود و صرف کم‌ترین هزینه ممکن، به موقعیت مورد نظر خود در تجارت دست یافته و درآمدی که می‌خواهید را کسب نمایید.

آشنایی با گام‌های ساخت کسب‌وکار اینترنتی و بکارگیری آن‌ها، سبب موفقیت شما در تجارت آنلاین خواهد شد.

 

7 قدم مهم که قبل از ساخت کسب و کار آنلاین باید بردارید!

وقتی تصمیم گرفتید به دنبال رویاها و علایق خود رفته و با ساخت کسب و کار آنلاین، موقعیت و درآمدی را که سال‌ها آروزیش را داشتید به دست آورید، باید ابتدا با چم‌وخم این تجارت آشنا شده و با قدم‌هایی استوار در این مسیر گام بردارید. شرکت در یک دوره‌ی آموزش ساخت کسب و کار آنلاین به شما کمک می‌کند تا ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول تجارت آنلاین، بهترین مسیر را برای حرکت و فعالیت انتخاب کرده و موفقیت خود را در این عرصه تضمین نمایید. در ادامه به صورت کلی شما را با قدم‌هایی که باید برای راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین بردارید آشنا کرده و دیدی کلی از این عرصه و نحوه فعالیت در آن را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

 • شغل‌تان را انتخاب کنید

قبل از این‌که بخواهید وارد دنیای تجارت آنلاین شوید باید بدانید که به چه شغلی علاقه دارید و می‌خواهید در چه زمینه‌ای فعالیت خود را شروع نمایید. لیستی از مشاغل و زمینه‌هایی که در آن‌ها از مهارت و استعداد بالایی برخوردار هستید را تهیه کرده و با بررسی میان آن‌ها، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. انتخاب زمینه مناسب مهم‌ترین قدمی است که برای موفقیت در کسب‌وکار انلاین می‌توانید بردارید و هرگونه اشتباه و سهل‌انگاری در این زمینه، عواقب جبران‌ناپذیری را برای شما به‌همراه خواهد داشت. شرکت در دوره‌ی آموزش ساخت کسب و کار آنلاین به شما کمک می‌کند تا با دیدی بازتر این مساله را بررسی کرده و با انتخاب زمینه‌ای مناسب برای فعالیت، موفقیت‌آمیز بودن کسب‌وکار خود را تضمین نمایید.

 • نقطه درد را پیدا کنید!

هر جامعه‌ای با نیاز‌ها و یا به اصطلاح نقاط درد خاصی روبه‌رو بوده و شناسایی این نیازها دقیقا همان کاری است باید جزو اولویت‌های اصلی شما برای ساخت یک کسب‌وکار آنلاین قرار بگیرد. فعالیت در حوزه‌ای که تقاضای بسیاری برای خدمات و کالاهای مربوط به آن در بازار وجود دارد، هوشمندانه‌ترین کاری است که به عنوان یک تازه‌وارد به دنیای تجارت آنلاین می‌توانید انجام داده و موفقیت خود را در کسب‌وکار اینترنتی تضمین نمایید. شرکت در دوره ساخت کسب‌وکار آنلاین شما را بسترهای مناسب تجارت آنلاین آشنا کرده و قدرت شناسایی نقاط درد جامعه را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 • از رقبا غافل نشوید!

سومین قدم و اولویت شما برای ساخت یک کسب‌وکار آنلاین، رصد رقبای حاضر در بازار و انجام تحقیقات جامع درباره آن‌ها است. در این مرحله شما باید به دقت، اقدامات رقیبان خود را مورد بررسی قرار داده و از تجربیات آن‌ها برای تدوین استراتژی‌های مناسب و رسیدن به موفقیت استفاده نمایید. امروزه ابزارهای مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کار رصد رقبا و تحلیل تجربیات آن‌ها را انجام داده و از این داده‌ها برای پیشرفت خود استفاده نمایید. با شرکت در دوره آموزش ساخت کسب و کار اینترنتی می‌توانید ضمن آشنایی با این ابزارها، نحوه کار و بررسی داده‌های آن‌ها را نیز فراگرفته و کاملا قوی و مسلح وارد میان رقابت شوید!

 • مخاطبان خود را تحلیل کنید

بررسی‌ها نشان می‌دهند که بزرگ‌ترین و معتبرترین کسب‌وکارهای آنلاین، آن‌هایی هستند که به خوبی مخاطبان هدف خود را رصد کرده و به شناخت درستی از آن‌ها رسیده‌اند. در این مرحله باید اطلاعات دقیق و مدونی را در رابطه با مخاطبان هدف خود به‌دست آورده و با کمک این داده‌ها، بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید. این اطلاعات شامل مواردی چون: بازه سنی مخاطبان هدف، محدوده زندگی، حرفه و شغل آن‌ها و منابع اطلاعاتی در دسترس این افراد می‌شود و شما با استفاده از آن‌ها قادرید فعالیت‌های تجاری خود را در مسیر درست پیش ببرید. دوره‌های آموزش ساخت کسب‌وکار اینترنتی روش صحیح جمع‌آوری این اطلاعات را تشریح کرده و نحوه تصمیم‌گیری بر اساس این داده را به شما آموزش می‌دهند.

 • به کسب‌وکار خود اعتبار دهید

اعتبار بخشی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در ساخت کسب‌وکار آنلاین باید به آن توجه کرده و سرمایه‌گذاری ویژه‌ای روی آن انجام دهید. نگاهی به تاریخچه کسب‌وکارهای موفق این موضوع را برای شما روشن خواهد کرد که هیچ‌یک از این مشاغل یک‌شبه به این موفقیت و اعتبار نرسیده و در نتیجه اقداماتی خاص، توانسته‌اند اعتبار کنونی خود را کسب نمایند. دوره ساخت کسب و کار آنلاین دقیقا همان جایی است که شما را با روش‌های ایجاد اعتبار آشنا کرده و آنچه را که برای پیروزی در عرصه تجارت آنلاین لازم دارید، در اختیارتان قرار می‌دهد.

 • به دنبال راه‌هایی برای بالابردن ترافیک وب‌سایت خود بگردید

بعد از ساخت کسب و کار آنلاین و وارد شدن به این دنیای پر حرارت، نوبت آن رسیده است  که با پیدا کردن راه‌هایی برای جذب هرچه‌بیشتر مخاطب، ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید. در نظر داشته باشید که این مرحله سخت‌ترین قدم در راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین بوده و نیازمند صرف انرژی و بهره‌گیری از روش‌های اصولی است تا بتوانید با صرف کم‌ترین هزینه، نتیجه مورد نظر خود را به‌دست آورید. راه‌های مختلفی برای افزایش ترافیک سایت شما وجود دارند که با شرکت در دوره‌های اموزش آنلاین می‌توانید با آن‌ها آشنا شده و روش‌های بکارگیری از این راه‌ها را بیاموزید. چند مورد از این اقدامات که می‌توانند ترافیک مورد نظر را برای سایت شما به همراه داشته باشند عبارتند از:

 1. استفاده از شبکه‌های اجتماعی
 2. تبلیغات در فضاهای مجازی
 3. فعالیت در انجمن‌های آنلاین
 4. پیدا کردن مشتریان ناراضی رقیبان
 5. کمک گرفتن از اینفلوئنسرها
 6. استفاده از پلتفرم‌های مناسب برای ایجاد تعامل سازنده با مخاطبان و پاسخ به پرسش‌های آن‌ها؛ حضور در دوره‌ی آموزش ساخت کسب و کار آنلاین شما را با نحوه شناسایی مناسب‌ترین پلتفرم آشنا کرده و زمینه را برای داشتن ارتباطی موثر با مشتریان، فراهم می‌سازد.
 • مشتریان خود را دو دستی بچسبید!

اگر فکر می‌کنید که بعد از جذب مشتریان مورد نظر، کار شما تمام شده و می‌توانید موفقیت خود را در تجارت آنلاین جشن بگیرید، باید به شما بگوییم که این تازه شروع کار است و خبری از جشن پیروزی نیست! تنها در صورتی می‌توانید فریاد موفقیت سر داده و به خودتان جایزه بدهید که مشتریان فعلی را تبدیل به مشتریان دائمی خود کرده و آن‌ها را برای همیشه در اختیار داشته باشید. برای یادگیری روش‌های حفظ مشتری کافیست در دوره‌ی آموزش ساخت کسب و کار آنلاین شرکت کرده و هر آن‌چه را که برای موفقیت لازم دارید، فرا بگیرید. برخی از روش‌هایی که در دوره‌های آموزش ساخت کسب و کار اینترنتی آموزش داده شده و نحوه استفاده مفید از آن‌ها به شما گفته می‌شود عبارتند از:

 • ارسال ایمیل‌های منظم به مشتریانی که در خبرنامه شما عضو هستند
 • در نظر گرفتن تخفیف ویژه برای مشتریان دائمی
 • پاسخ به سوالات مشتریان

در این مطلب کوشیدیم تا شما را با مفهوم کسب‌وکارهای اینترنتی آشنا کرده و مزایای ساخت کسب و کار آنلاین را برای شما تشریح کنیم. همانطور که گفته شد، 7 اولویت و قدم اصلی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خود باید بردارید که بهترین راه برای آشنایی با نحوه به‌کار گیری این اولویت‌ها و برداشتن گام‌های مناسب، شرکت در دوره ساخت کسب و کار آنلاین و یادگیری مهارت‌های لازم در این زمینه است.

دسته بندی: کسب و کار

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.