Retry

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code جزو هشدارهای پرتکرار در صفحات محصول است که بیشتر در سایت های وردپرس و فروشگاه های ووکامرس نمایش داده می شود. علت نمایش پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code (in ‘offers’) این است که در صفحه محصول، بجای واحد ارزی استاندارد ISO4217 از هر مقدار اشتباه دیگری مانند IRT استفاده کرده اید. راه حل هشدار Invalid ISO 4217 currency code استفاده از واحد ارزی ریال با کد ایزوی IRR در فیلد currency  اسکیمای Product است.

 

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code (in ‘offers’)

Invalid ISO 4217 currency code (in 'offers')

در صفحه محصول سایت های وردپرس که با ووکامرس فعالیت می کنند، شما به 2 شکل هشدار Invalid ISO 4217 currency code را دریافت می کنید. با توجه به هر یک از این شیوه ها می توانید مشکل ایزو 4217 را حل کنید. در نظر داشته باشید هر کشوری یک واحد استاندارد ارزی دارد که در قالب ایزو شناسایی می شود. در ایران واحد ارزی کشور ریال است و با کد وضعیت IRR تعریف شده و مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به اینکه نوع دیگری از ارز غیر رسمی به نام تومان نیز استفاده می شود، برخی فروشگاه های اینترنتی از تومان بهره می برند که شیوه اصولی و استانداردی نیست زیرا این واحد توافقی در هیچ کجای دنیا شناخته نمی شود و کاربرد ندارد. با اینحال استفاده از آن هم هیچ تاثیری روی رتبه بندی و کیفیت صفحه شما هم ندارد و نباید برای شما کوچک ترین گرانی ایجاد کند.

هشدار Invalid ISO 4217 currency code جزو هشدارهای سبز – Valid است که گاهی در قسمت Invalid بصورت Top critical issues نیز گزارش می شود. لازم است بدانید که این هشدار فقط جنبه آگاهی دارد و به معنی مشکل در صفحه محصول یا رتبه بندی آن نیست.

اگر فروشگاه شما از تومان بهره می برد و این هشدار هم بر روی صفحه ووکامرس شماست، اصلا نیاز نیست به آن توجه کنید. پیغام Invalid ISO 4217 currency code فقط برای اسکیمای محصول Product  کاربرد دارد و برای محصولی که به تومان عرضه می شود نیازی به رفع کردن ندارد. به بیان دیگر اگر هشدار ایزو 4217 را برای تومان در ووکامرس دریافت کرده اید باید آن را نادیده بگیرید اما در صورتیکه برای اسکیمای Product چنین هشداری دارید، باید با درج مقدار صحیح در فیلد واحد ارزی، بسادگی مشکل را از سر راه بردارید.

 

Invalid ISO 4217 currency code (in 'offers')

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code در ووکامرس:

فروشگاه های آنلاین که از واحد ارزی تومان استفاده می کنند، تا زمانی که این واحد در نرخ محصول وجود داشته باشد، یک هشدار در کنسول بخاطر وجود IRT دریافت می کنند که در این شرایط اگر در اسکیمای Product از IRT استفاده نکرده اید یا صفحه محصول اصلا اسکیمای Product ندارد، هیچ نیازی نیست به آن توجه کنید. این موضوع هیچگونه تاثیری در رتبه و کیفیت صفحه ندارد و فقط گوگل به شما گفته مقدار اشتباه غیر استانداردی آنجا است و خواسته شما را آگاه کند. پس در صورتیکه اسکیمای Product روی صفحه محصول ندارید، تا زمانی که از تومان استفاده می کنید هیچ گاری نمی توانید برای ایزو 4217  انجام دهید و باید آن را نادیده بگیرید.

 

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code در اسکیمای Product:

در صورتیکه صفحه محصول شما دارای اسکیمای Product است، باید بسته به افزونه ای که استفاده می کنید یا کد دستی که نوشته اید، در فیلد واحد ارزی یا currency   از IRR برای ریال بهره ببرید. در این حالت اگر از IRT به اشتباه استفاده کردید آن را حذف و از IRR استفاده و نرخ را نیز به ریال درج کنید.

 

Invalid ISO 4217 currency code (in 'offers')

نکته: اگر هشدار Invalid ISO 4217 currency code را در بخش Merchant listings دریافت می کنید، باید این نکته را بدانید که هشدارهای Merchant listings در ریجن ایران پشتیبانی نمی شود و مربوط به فوشگاه آنلاین گوگل است. با اینحال بسیاری از هشدارهای Merchant Listings با رفع هشدارهای اسکیمای صفحه رفع می شوند. هیچکدام از هشدارهای بخش Product snippets و Merchant listings که در گزارش Shopping قرار دارد، بر روی رتبه بندی و افت صفحه کوچک ترین تاثیری ندارند و فقط برای گزارش نمایش ریچ ریزالت است.

 

 • هشدارهای بخش Valid و هشدارهای زرد داخل تست ریچ ریزالت نیازی به رفع ندارند مگر اینکه برای آنها مقدار واقعی داشته باشید. به عنوان مثال هرگز از یک عدد غیر واقعی برای رفع هشدار SKU یا GTIN استفاده نکنید. داده های اسکیما باید واقعی باشند و هشدارهای زرد بخش Valid به معنی طبیعی بودن ساختار اسکیمای شما است. با سبز کردن هشدارهای اسکیما هیچ امتیاز بیشتری را بدست نمی آورید ولی ممکن است زمینه را برای پنالتی شدن بخاطر درج اطلاعات غلط در سطح وسیع، فراهم کنید.

 

سوالات شما

 

پرسش:

سلام. ممنون از توضیحتون. من هم این پیغام رو دریافت کردم ولی زیر مجموعه Top critical issues هست و نوشته که این مشکل از نمایش صفحه در نتیجه جستجو جلوگیری میکنه. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. با تشکر

پاسخ:

با درود خدمت شما. هشدارهای اسکیما، چه در بخش valid و چه در بخش invalid کلا فقط بر روی نمایش ریچ ریزالت تاثیر دارد و هیچ ارتباطی به نمایش صفحه شما و رتبه بندی محصول شما ندارد. در واقع هشدارهایی که در valid هستند یعنی اگر قرار باشد داده های اضافه مثل نرخ و واحد ارزی و ستاره های محصول به نتایج بیاید، هشدارهای این بخش مانع نمایش آنها نمی شود، اما هشدارهای invalid یعنی در صورت رفع نشدن، داده های آن اسکیما در نتایج نمایش داده نمی شود. حالا در سایت های فروشگاهی که از تومان استفاده می کنند، یک اسکیما برای ووکامرس و یک اسکیما برای کد اسکیمای Product شناسایی می شود. اگر در صفحه محصول شما اسکیمای Product وجود دارد و در آن واحد ارزی را IRR گذاشته اید و نرخ به ریال است، داده های این اسکیما به نتایج می آیند. حالا اگر ووکامرس شما به تومان است، چون تومان یک واحد غیر استاندارد است، به دلیل وجود هشدار به نتایج نمی آید و هشداری که شما می گیرید برای این آیتم است، نه برای اسکیمای Product. کلا تمام هشدارهای صادر شده از آیتم ووکامرس و تمام هشدارهای بخش Merchant listings را باید نادیده بگیرید و تمرکز را فقط روی اسکیمای Product بگذارید. تنها بخش بررسی هشدارهای اسکیما در کنسول و تست ریچ ریزالت بخش Product Snippets است. هشدارهای اسکیما مثل هشدار ایزو 4217 هیچکدام هیچ ربطی و تاثیری بر روی کیفیت و رتبه بندی و سئوی صفحه محصول شما ندارد و فقط به نمایش یا عدم نمایش ریچ ریزالت مربوط است که توضیح دادم. موفق باشید

 

سوالات متداول

 

معنی پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code چیست؟

پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code به دلیل عدم وجود IRR در فیلد currency اسکیمای Product یا استفاده اشتباه از IRT نمایش داده می شود.

 

چگونه می توان پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code را رفع کرد؟

برای رفع خطای Invalid ISO 4217 باید برای واحد ارزی از ریال IRR استفاده کنید که در اسکیمای محصول در قسمت واحد ارزی قابل رفع است اما در فروشگاه های ووکامرس تومان قابل رفع نیست.

 

آیا پیغام خطای Invalid ISO 4217 currency code بر روی رتبه بندی و سئو تاثیر می گذارد؟

خیر، هیچکدام از هشدارهای بخش Shopping تاثیری در سئو و رتبه بندی ندارند و صرفا مربوط به نمایش فیلد صحیح در نتایج است. هشدارها باید با مقادیر واقعی پر شوند وگرنه اصلا نیازی نیست.

 

آیا استفاده از IRT برای تومان در واحد ارزی اسکیمای محصول درست است؟

خیر، واحد توافقی تومان در کشورهای دیگر پذیرفته نیست و در صورتیکه فروشگاه تومان است، در اسکیما باید مقدار واحد ارزی IRR و ریال باشد

 

نرخ محصولات فروشگاه من به تومان است، آیا این موضوع مشکلی برای صفحه ایجاد می کند؟

خیر، واحد تومان یک معیار توافقی در ایران است و جزو واحدهای ارزی بین المللی نیست. از آنجاییکه واحد تومان فقط در ووکامرس شما شناسایی می شود، کوچک ترین تاثیری در رتبه و کیفیت صفحه ندارد.

 

من از اسکیمای Product استفاده می کنم و نرخ محصولات من تومان است، چرا با اینکه در اسکیما IRR نوشتم بازهم هشدار ایزو 4217 دارم؟

پاسخ در سوال شماست، در سایت هایی که فروش محصول به تومان است، معمولا دو آیتم اسکیما شناسایی می شود که یکی برای ووکامرس و یکی برای اسکیمای Product است. هشداری که شما دریافت کردید مربوط به تومان در ووکامرس است و این یعنی نباید واحد غیر استاندارد به نتایج بیاید. در عوض از آنجاییکه اسکیمای Product در صفحه محصول دارید، داده های آن اسکیما بخاطر صحت اطلاعات به نتایج خواهد آمد.

 

من در سایت فروشگاهی ام از تومان استفاده می کنم و اسکیمای Product ندارم، آیا هشدار ایزو 4217 برای من مشکل ایجاد می کند؟

خیر، هشدارهای کنسول برای اسکیما یعنی فقط مقدار استاندارد قابلیت نمایش ریچ ریزالت دارد و چون در صفحه اسکیمای Product ندارید، داده های ریچ ریزالتی در نتایج شما نمایش داده نمی شود. این موضوع هیچ ارتباطی به رتبه بندی محصول و سئوی صفحه و کیفیت محتوای شما ندارد. فقط چون شما از تومان استفاده می کنید، گوگل شما را در جریان گذاشته و هیچ پیام دیگری ندارد.

 

هشدار ایزو 4217 در کنسول گوگل بصورت Top critical issues نمایش داده شده است، آیا این پیام بدی است؟

خیر، هرگز، هشدارهای Top critical issues یعنی هشداری که جلوی نمایش ریچ ریزالت آن آیتم را گرفته است و ربطی به رتبه صفحه شما ندارد. اگر Top critical issues را برای واحد ارزی تومان اسکیمای ووکامرس دریافت کرده اید، آن را کاملا نادیده بگیرید، اگر Top critical issues را برای هشدار ایزو 4217 بر روی اسکیمای Product گرفته اید، در فیلد واحد ارزی این اسکیما باید از IRR و نرخ را با عدد بصورت ریال درج کنید.

 

محصولات من به تومان عرضه می شود و اسکیمای Product ندارم اما هشدار Top critical issues را روی ایزو 4217 گرفتم، چکار کنم؟

هیچکاری نیازی نیست انجام دهید. این هشدار یعنی نرخ محصولات ووکامرسی شما یک واحد غیر استاندارد است و به این دلیل که تومان – IRT جزو واحدهای ارزی ایزو نیست، این هشدار را گرفته اید و کاملا آن را نادیده بگیرید. این هشدارها هیچ تاثیری روی رتبه بندی و سئو و کیفیت صفحه شما ندارد.

 

نکته: هشدارهای مربوط به اسکیمای ووکامرس را باید کاملا نادیده بگیرید و فقط به هشدارهای اسکیمای Product صفحه توجه بفرمایید. این هشدارها همگی فقط بر روی نمایش یا عدم نمایش یک اسکیما در نتایج مربوط است و هیچ ارتباطی به سئو یا رتبه بندی و کیفیت صفحه شما ندارد.

دیدگاه‌ها

Comments
 • فهیمه حیدری

  ممنون برای مقاله تون، مشکلم رفع شد
  شما اولین سایت ایرانی هستید که به بررسی این مشکل پرداخته، آفرین
  عااااااااااااالی هستید

  • محدثه عسگریان

   سلام و وقت بخیر
   خوشحالیم که این مقاله کمکتون کرده، سپاس از حسن نظرتون.

 • محمدم

  متشکرم اتفاقا همین الان دنبال راه حلش بودم

  (5/5)

 • علیرضا فیروزدهقان

  سلام. ممنون از توضیحتون. من هم این پیغام رو دریافت کردم ولی زیر مجموعه Top critical issues هست و نوشته که این مشکل از نمایش صفحه در نتیجه جستجو جلوگیری میکنه. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. با تشکر

  • علیرضا ناجی

   با درود خدمت شما. هشدارهای اسکیما، چه در بخش valid و چه در بخش invalid کلا فقط بر روی نمایش ریچ ریزالت تاثیر دارد و هیچ ارتباطی به نمایش صفحه شما و رتبه بندی محصول شما ندارد. در واقع هشدارهایی که در valid هستند یعنی اگر قرار باشد داده های اضافه مثل نرخ و واحد ارزی و ستاره های محصول به نتایج بیاید، هشدارهای این بخش مانع نمایش آنها نمی شود، اما هشدارهای invalid یعنی در صورت رفع نشدن، داده های آن اسکیما در نتایج نمایش داده نمی شود. حالا در سایت های فروشگاهی که از تومان استفاده می کنند، یک اسکیما برای ووکامرس و یک اسکیما برای کد اسکیمای Product شناسایی می شود. اگر در صفحه محصول شما اسکیمای Product وجود دارد و در آن واحد ارزی را IRR گذاشته اید و نرخ به ریال است، داده های این اسکیما به نتایج می آیند. حالا اگر ووکامرس شما به تومان است، چون تومان یک واحد غیر استاندارد است، به دلیل وجود هشدار به نتایج نمی آید و هشداری که شما می گیرید برای این آیتم است، نه برای اسکیمای Product. کلا تمام هشدارهای صادر شده از آیتم ووکامرس و تمام هشدارهای بخش Merchant listings را باید نادیده بگیرید و تمرکز را فقط روی اسکیمای Product بگذارید. تنها بخش بررسی هشدارهای اسکیما در کنسول و تست ریچ ریزالت بخش Product Snippets است. هشدارهای اسکیما مثل هشدار ایزو 4217 هیچکدام هیچ ربطی و تاثیری بر روی کیفیت و رتبه بندی و سئوی صفحه محصول شما ندارد و فقط به نمایش یا عدم نمایش ریچ ریزالت مربوط است که توضیح دادم. موفق باشید

 • عباسیان

  با سلام
  همونجوری که نوشتید، وجود این خطا در اسکیماها باعث میشه که گوگل دوتا اسکیما (یکبار از اسکیمای افزونه سئو و یک بار از خود ووکامرس) رو بخونه. این یک مشکل خیلی اساسی هست که ما الان بیش از یکسال هست باهاش درگیریم.
  چونکه وجود دوتا اسکیما باعث میشه که گاهی اوقات در صفحه نتایج گوگل، تیتر محصول اون چیزی نشون داده بشه که توی ووکامرس هست نه اون چیزی که توی افزونه سئو ست کردیم و این باعث افت رتبه میشه چونکه معمولا توی تیتر سئو سعی میکنیم کلمات کلیدی رواستفاده کنیم ولی توی تیتر ووکامرس مجبوریم فقط اسم محصول رو بنویسیم.

  حالا بفرمایید برای این مورد چه راهکاری میشه در پیش گرفت که گوگل فقط یک اسکیما رو بخونه و اونم فقط اسکیمایی باشه که افزونه سئو تولید می کنه

  • علیرضا ناجی

   با درود خدمت شما. خیر کاملا اشتباه می فرمایید. ابتدا عرض کنم تایتل محصول شما از تگ تایتل صفحه خوانده می شود و آنچه در ووکامرس و در اسکیمای پروداکت هست عینا چیزی است که شا در تایتل می نویسید. یعنی ووکامرس شما که کلا اصلا همون تایتل صفحه شماست و در اسکیمای صفحه هم شما عینا همان تایتل را درج می کنید. وجود دو آیتم در صفحه محصول که یکی ووکامرس است و یکی Product هیچگونه تاثیری روی سئو و رتبه بندی صفحه شما ندارد. دلیل آن هم این است که صفحه محصول شما یک main entity هست که مقادیر خودش را از بخش های مختلف صفحه میگیرد. عناوین و متای سئوی صفحه ووکامرسی شما فقط در تایتل صفحه و چیزی که در پلاگین سئو می نویسید مربوط است. مثلا در یوآست و رنک مث این عنوان با متغیر از تایتل گرفته میشود که عینا منطبق با تیتر نویسی شما هست. اینکه تایتل شما در نتایج عوض می شود امری معمول است که گوگل خودش به عنوان یک سرچ انجین تجاری تصمیم گرفته برای مخاطبین اش انتخاب کند و شما می توانید از یک تایتل دیگر در صفحه محصول استفاده کنید. این تایتل هم در تنظیمات سئوی شما یکی است و هم در ووکامرس و Product شما. موضوعی که فرمودید کلا مربوط به اسکیما نیست و یک چالش سئویی در تیتر نویسی محصول تان است. اگر تایتل صفحه را برای ارزیابی اینکه می تواند پذیرفته شود عوض کردید، تایتل جدید هم در ووکامرس شما می نشیند و هم در اسکیمای صفحه. آیتم ووکامرس را در تست ریچ ریزالت کاملا نادیده بگیرید و برای مسایل اسکیما فقط روی اسکیمای Product صفحه تمرکز بفرمایید. تایتل هم که مربوط به سرچ انجین و بحث سئوی صفحه است

 • سعید

  سلام آقای ناجی اگر امکانش هست قطعه کدی قرار بدین که این مشکل حل بشه یعنی نمایش به تومان اما در اسکیما به ریال باشه!
  ممنون

  • علیرضا ناجی

   با سلام و درود. هشدار تومان در ووکامرس را نباید با فانکشن برداشت این شیوه یک کار بسیار اشتباه و شامل شرایط احراز اسپم است. فروشگاه شما تومان است و صفحه شما بطور مجزا اسکیمای Product دارد. هشدارهای اسکیما هیچ تاثیری در کیفیت و رتبه بندی و سئوی صفحه شما ندارند. شما می توانید تمام هشدارهای اسکیما را بطور کامل نادیده بگیرید. فانکشن های موجود همگی بر روی انتیتی رنک مث مشکل سمنتیک ایجاد می کنند. تمرکزتان را روی اسکیمای Product بگذارید و هشدارهای تومان را در ووکامرس نادیده بگیرید

امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *