Retry
راهنمای استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام

اینستاگرام و قابلیت هایی که ارائه می دهد، روز به روز جذاب تر می شوند. یکی از قابلیت هایی که ممکن است اخیرا نظر شما را جلب کرده باشد، این است که برخی کاربران در استوری اینستاگرام از فونت نستعلیق استفاده می کنند. اگر این قابلیت برای شما هم جالب است و می خواهید از فونت نستعلیق در استوری های اینستاگرام خودتان استفاده کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای خط نستغلیق در استوری باید کیبورد نستعلیق برای اینستاگرام داشت، اما نکته جالب در مورد این قابلیت، این است که برای استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام، هیچ نیازی به دانش فنی هم ندارید و می توانید فقط با اطلاع از چند تکنیک ساده، این کار را انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش اینستاگرام که توسط ژاکت تهیه شده، استفاده کنید.

فونت نستعلیق برای اینستاگرام در گوشی های آیفون

برای اینکه بتوانید در گوشی های آیفون از فونت نستعلیق استوری اینستاگرام استفاده کنید، قبل از هر چیز باید عبارت ;64444#& را در گوگل جستجو کنید. پس از اینکه کلید اینتر را فشار دهید، عبارت وارد شده به کاراکتر « ﮼» تبدیل خواهد شد. با نگه داشتن دست خودتان روی این کاراکتر، آن را کپی کنید.

کد فونت نستعلیق

اکنون با کپی کردن این کاراکتر در استوری اینستاگرام قبل از متن موردنظر خودتان، متن های شما با فونت نستعلیق تایپ خواهند شد. اما اگر بخواهید دوباره از فونت نستعلیق در استوری استفاده کنید، باید دوباره عبارت  ;64444#& را داخل گوگل جستجو کنید تا بتوانید کاراکتر « ﮼» را کپی و در استوری از آن استفاده نمایید. اما یک روش خیلی ساده تر برای این کار وجود دارد که در ادامه آن را آموزش خواهیم داد.

همچنین شما میتوانید بر روی ” اینجا ” کلیک کنید و کاراکتر را کپی کنید تا راحتتر بتوانید از فونت نستعلیق برای استوری اینستاگرام استفاده کنید.

برای استفاده از فونت نستعلیق در سیستم عامل iOS برای اینکه هر بار مجبور نشوید کاراکتر « ﮼» را از گوگل کپی کنید تا با فونت نستعیلق در اینستاگرام بنویسید، باید این کاراکتر را به کیبورد خودتان اضافه کنید. برای این کار به صفحه تنظیمات گوشی آیفون خودتان مراجعه کنید و از بخش General ابتدا Keyboard و سپس Text Replacement را انتخاب کنید.

تنظیمات گوشی آیفون

پس از اینکه وارد بخش Text Replacement شدید، آیکون + را لمس کنید تا به صفحه بعدی منتقل شوید. در این مرحله باید کاراکتر « ﮼» که در ابتدای مقاله کپی کردیم را در قسمت Phrase وارد نمایید. در قسمت Shortcut هم می توانید هر کلمه ای که دوست دارید را وارد نمایید. ما برای این آموزش از کلمه نستعلیق برای این کار استفاده می کنیم. در نهایت بر روی گزینه Save کلیک کنید.

text replacement در آیفون

اکنون اگر به بخش استوری اینستاگرام مراجعه کنید و کلمه نستعلیق را تایپ کنید، علامت « ﮼» نمایش داده می شود و با یک بار فاصله زدن می توانید از آن استفاده کنید. اکنون هرمتنی که تایپ کنید، با فونت نستعلیق در اینستاگرام نوشته خواهد شد و می توانید از این قابلیت زیبای آیفون برای استوری و … استفاده کنید.

عبارت نستعلیق ژرف اندیشان کار و توسعه در استوری اینستاگرام

البته برای انجام تمامی این مراحل لازم است که ابتدا امکان تایپ فارسی به گوشی آیفون شما اضافه شده باشد. در صورتی که گوشی شما فونت فارسی ندارد، می توانید با مراجعه به مسیر زیر، به راحتی این فونت ها را به گوشی خودتان اضافه کنید:

Setting > General > Keyboard> Keyboards > Add new keyboard > Persian

تنظیمات کیبورد آیفون

علاوه بر خط نستعلیق در اینستاگرام، در صورت استفاده از iMessage و تایپ پیام با این فونت، گیرنده پیام نیز، آن را با فونت نستعلیق مشاهده خواهد کرد.

فونت نستعلیق اینستاگرام برای سیستم عامل اندروید

روال کار برای خط نستعلیق در استوری اینستاگرام برای اندروید، کمی با گوشی های آیفون متفاوت است. متاسفانه در اندروید برای استفاده از فونت نستعلیق میانبر وجود ندارد اما می توانید با استفاده از اپلیکیشن های مختلف، از این ویژگی در استوری های خودتان استفاده کنید.

نرم افزارهایی که می توانید از آن ها برای نستعلیق نویسی استفاده کنید، به شرح زیر هستند:

 • اپلیکیشن کانوا (Canva)
 • اپلیکیشن انا محترف الخط (Ana Muhtarif Al Khat)
 • اپلیکیشن اینشات (inshot)
 1. اپلیکیشن کانوا:

  کانوا (Canva) یک نرم افزار کاربردی و بسیار جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام است. این اپلیکیشن گزینه های متعددی برای زیباسازی تصاویر و استوری ها در اختیار شما قرار می دهد و سازگاری بسیار زیادی هم با اینستاگرام دارد. برای استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام، شما می توانید تصویر موردنظر خودتان را وارد این نرم افزار کنید و با استفاده از فونت نستعلیق، متن موردنظر خودتان را بر روی تصویر موردنظر بنویسید. در نهایت هم می توانید از تصویر موردنظر خروجی بگیرید و آن را داخل استوری اینستاگرام قرار دهید.

 

لینک دانلود اپلیکیشن Canva از گوگل پلی

 1. اپلیکیشن انا محترف الخط:

  Ana Muhtarif Al Khat یک نرم افزار خوشنویسی بسیار کاربردی است که هم برای اندروید و هم برای آیفون عرضه شده است. با استفاده از این نرم افزار می توانید از فونت های متعددی از جمله نستعلیق، برای نوشتن روی تصاویر خودتان استفاده کنید. در نهایت هم می توانید تصویر موردنظر را ذخیره کنید و آن را داخل استوری قرار دهید.

 

لینک دانلود اپلیکیشن Ana Muhtarif Al Khat از گوگل پلی

 1. اپلیکیشن Inshot:

  برنامه inshot  هم یکی از نرم افزارهای متعددی است که برای تولید محتوا در اینستاگرام کاربرد دارد و با استفاده از آن قابلیت های متعددی در اختیار شما قرار می گیرد. برای استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام با استفاده از Inshot نیز باید مثل موارد قبلی عمل کنید و پس از نوشتن متن موردنظر خودتان، تصویر را ذخیره و داخل استوری قرار دهید.

 

لینک دانلود اپلیکیشن inshot از گوگل پلی

اپلیکیشن اینشات

روش نوشتن نستعلیق در استوری اینستاگرام با استفاده از inshot به شرح زیر است:

ابتدا باید نرم افزار اینشات را از طریق گوگل پلی یا بازار دانلود و نصب کنید. پس از اینکه برنامه را نصب کردید، باید از طریق قسمت فونت، فونت نستعلیق را به آن اضافه نمایید. سپس وارد برنامه شوید و تصویر موردنظر خودتان را با انتخاب گزینه Photo انتخاب کنید.

پس از انتخاب تصویر، به بخش ویرایش منتقل خواهید شد. در این بخش بر روی گزینه Canvas کلیک کنید و اندازه تصویر را به 9:16 تغییر دهید. این نسبت ابعاد، سایز مناسب برای استوری اینستاگرام است. اکنون باید گزینه T را در نوار ابزار پایین انتخاب کنید و متن موردنظر خودتان را بنویسید.

تنظیمات اندروید برای فونت نستعلیق

بعد از اینکه متن موردنظر خودتان را نوشتید، روی گزینه Aa کلیک کنید. در این بخش فونت های مختلف به شما نمایش داده می شوند. در صورتی که فونت نستعلیق را مشاهده نمی کنید، گزینه Import را لمس کنید و فونت نستعلیقی که از قبل دانلود کرده اید را انتخاب کنید. در نهایت تیک بالای صفحه را لمس کنید تا فونت به نرم افزار Inshot اضافه شود.

همانطور که مشاهده می کنید، اکنون متن شما با فونت نستعلیق نوشته شده است. همچنین از این به بعد، نستعلیق فونت پیشفرض inshot خواهد بود، مگر اینکه فونت دیگری را برای این کار انتخاب کنید. اکنون فقط کافیست از تصویر خروجی بگیرید و از آن در استوری خودتان استفاده کنید.

در این مقاله فهمیدیم که چطور می‌توان از فونت نستعلیق برای استوری اینستاگرام استفاده کرد. علاوه بر این دانستیم که با استفاده از این فونت در iMassage گوشی‌های آیفون می‌توان با فونت نستعلیق برای دیگران پیام بفرستیم. شما با استفاده از فونت نستعلیق برای اینستاگرام می‌توانید جلوه بسیار زیباتری به استوری‌های خود بدهید.

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.