Retry
تاثیر شبکه‌های اجتماعی

وقتی صحبت از سئوی سایت می‌شود به همه چیز بصورت جدی می‌اندیشیم به جز شبکه‌های اجتماعی. معمولا به آن به چشم یک عنصر جانبی فکر می‌کنیم و اصلا احساس نمی‌کنیم که می‌تواند به عنوان یک عنصر اصلی روی آن حساب کرد. این تصور کاملا اشتباه است و برای اینکه این تصور از بین رود باید به تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر وبسایت دقت کرد. آیا می‌دانید اولین شبکه اجتماعی که نظر افراد را جلب کرد کدام بوده است؟ توییتر به علت قدرت لینک‌سازی که داشت در نظر افراد محبوب شد. به همین ترتیب شبکه‌های اجتماعی جا پای خود را محکم کردند تا امروز که ما تقریبا از معروف‌ترین آن‌ها استفاده می‌کنیم.
اگر موافق باشید مقاله امروز را به میزان اهمیت شبکه‌های اجتماعی و نحوه استفاده از آن‌ها اختصاص دهیم.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر سئوی سایت دارند به شرط آنکه بتوانید بهترین گزینه‌ها را مطابق با فعالیت‌های وبسایتتان انتخاب کنید و روی آن کار کنید تا به بهترین نتایج برسید. اما آیا درباره تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر رتبه‌بندی که گوگل برای سایت‌ها در نظر می‌گیرد، اطلاعاتی دارید؟ می‌دانید این تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم است؟ مسلما هم تاثیرات مستقیم دارند و هم غیرمستقیم.

تاثیرات مستقیم شبکه‌های اجتماعی عبارت است از:

 • افرادی که شما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کرده و محتوا را لایک می‌کنند.
 • تعداد محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید
 • تعداد فالوورهایی که در هر شبکه اجتماعی بدست آورده‌اید
 • تعداد افرادی که پست‌های شما را در شبکه‌های اجتماعی برای یکدیگر ارسال کرده‌اند یا به اصطلاح mention کرده‌اند.

تاثیرات غیرمستقیم شبکه‌های اجتماعی عبارت است از:

 • شناخت نام تجاری و برند شما توسط افراد زیادی
 • مشاهده نظرات افراد مبتنی بر رضایت یا عدم رضایت آن‌ها
 • کاهش نرخ خروج یا bounce rate سایت

بهترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر چیست؟

هر کسب و کاری با توجه به نوع فعالیت خود می‌تواند شبکه‌های اجتماعی را رتبه‌بندی کند و به همان میزان از آن‌ها بهره‌مند شود. اما بصورت کلی می‌توانید به ترتیب فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، لینکداین و اینستاگرام را نام ببریم. مطمئنا همه شما کار با این شبکه‌ها را کمابیش می‌دانید اما سعی کنید ضرورت هر کدام را برای کسب و کار خود مشخص کنید تا تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سایتتان مشخص شود.

چه عملیاتی برای افزایش تاثیرات شبکه اجتماعی بر سایت انجام دهیم؟

یادتان باشد اگر در شبکه اجتماعی عضو می‌شوید و می‌خواهید از آن به نفع سایت خود استفاده کنید، باید فعالیت مستمری را برای آن در نظر بگیرید. در غیراینصورت منتظر تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سایت خود نباشید. برخی فعالیت‌هایی که باید انجام دهید عبارت است از:

 • مشارکت در پست‌های سایر افراد مرتبط با کسب و کارتان و لایک کردن و نظر دادن
 • انتشار منظم پست‌های هیجان‌انگیز و نمونه در شبکه‌های اجتماعی با توجه به نوع آن‌ها
 • به اشتراک‌گذاری مطالب و محصولات وبسایت در شبکه‌های اجتماعی بصورت منظم
 • بروزرسانی اطلاعات پروفایل در گذر زمان
 • تغییر تصاویر صفحات داخلی شبکه‌های اجتماعی
 • ترغیب مخاطبین سایت به دنبال کردن شما در شبکه‌های اجتماعی

تمامی مواردی که در بالا گفته شده نکات مهمی هستند که اگر رعایت شوند مطمئنا تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سایت را عملی می‌کنند. افزونه‌هایی نیز برای شبکه‌های اجتماعی در وردپرس وجود دارند که با کمک آن‌ها وضعیت برایتان تسهیل‌پذیر می‌شود. در ادامه به پیشنهادات ژاکت توجه کنید.

افزونه ارسال خودکار به شبکه های اجتماعی با Social Auto Poster

social auto poster- تاثیر شبکه‌های اجتماعی

از نام افزونه مشخص است که عملکرد مشخصی دارد. هر محتوایی که در سایت خود تولید می‌کنید بصورت خودکار در شبکه‌های اجتماعی مورد نظر شما منتشر می‌کند. این فرآیند به شما در سرعت عمل انتشار، کمک خوبی می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه محصول مراجعه کنید.

افزونه Social Auto Poster

افزونه دکمه های اشتراک گذاری وردپرس با Easy Social Share Buttons

social share button- تاثیر شبکه‌های اجتماعی

افزونه social share علاوه بر اینکه به شما اجازه قرار دادن دکمه‌های اشتراک‌گذاری بیش از ۴۵ شبکه اجتماعی محبوب از جمله فیسبوک، گوگل پلاس، توییتر، لینکدین، تلگرام و اینستاگرام را می‌دهد، شما می‌توانید دکمه‌های اشتراک‌گذاری را در بیش از ۲۷ موقعیت به نمایش بگذارید و آن‌ها را به طور کامل سفارشی‌سازی کنید.

افزونه Easy Social Share Buttons

 افزونه Monarch حرفه ای ترین افزونه اشتراک گذاری وردپرس

monarch- تاثیر شبکه‌های اجتماعی

افزونه Monarch یکی از بهترین و پرفروش‌ترین افزونه‌های اشتراک‌گذاری وردپرس در جهان است که توسط تیم الگانت تم طراحی شده است. به کمک این افزونه نیز می‌توانید امکان اشتراک‌گذاری را در سایت خود محیا سازید.

افزونه Monarch

جمع‌بندی

قدرت بی‌نظیر شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید. چنانچه دوست دارید تاثیر شبکه‌های اجتماعی را در سایت خود مشاهده کنید حتما با آن‌ها دوست شوید و کمک بگیرید. در این مقاله سعی کردیم شما را به سمت شبکه‌های اجتماعی بکشانیم و تاثیرات آن‌ها را در حد نیاز بررسی کنیم. خوشحال می‌شویم نظرات شما را هم بدانید.

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *