Retry

تعداد افزونه های خوب سئو وردپرس محدود است. هنگام جستجوی ابزارهایی برای بهینه سازی موتور جستجو  (SEO)  تقریباً همیشه با افزونه یواست سئو روبرو می شوید که در حال حاضر محبوب ترین راه حل برای بهینه سازی سئوی وردپرس است. اما اخیراً یک رقیب جدید ظهور کرده است که طرفدارانی پیدا کرده است. این رقیب جدید Rank Math می باشد. در این مقاله به مقایسه افزونه های سئو وردپرس می پردازیم.

کدام یک از دو افزونه راه حل بهتری برای بهینه سازی موتور جستجو و وب سایت شماست؟ نقاط قوت و ضعف هر کدام چیست؟ برای پاسخ به این سوالات، با مقایسه Rank Math و Yoast SEO همراه ما باشید.

افزونه سئو چه کاری انجام می دهد؟

قبل از مقایسه افزونه های سئو ، می خواهیم  افسانه ای را از بین ببریم که در مورد آن اغلب به مشتریان جدید آموزش می دهیم :

یک افزونه سئو به شما کمک می کند وب سایت خود را بهینه کنید. اما نه Yoast SEO و نه Rank Math  نمی توانند همه نیاز های سئو شما را رفع کنند.

مقایسه افزونه های سئو

موارد بسیار بیشتری برای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد، از جمله عملکرد وب سایت و تحقیق مناسب کلمات کلیدی و یا محتوای شما. آیا می خواهید بیاموزید کدام اقدامات تأثیر واقعی بر وب سایت شما دارند؟

به یاد داشته باشید: یک افزونه به تنهایی کافی نیست.

نصب افزونه سئو به تنهایی کافی نیست! حتی اگر برخی از برنامه ها و تبلیغات در بازار بخواهند این احساس را به شما بدهند، تغییر به یک افزونه دیگر تقریباً هرگز بازدید شما را دو برابر نمی کند.

یکی از وظایف معمول افزونه سئو این است:

 • دادن دستورالعمل به موتورهای جستجو که در کدام محتوا یا URL ها بخزد
 • ارائه دستورالعمل در robots.txt
 • ایجاد نقشه سایت (Sitemap)
 • آنالیز و تحلیل مشارکت ها و سایت های شما از جمله توصیه های سئو
 • مدیریت تغییر مسیرهای شما یا همان ریدایرکت ها
 • تهیه داده های ساخت یافته

نحوه استفاده از توصیه ها، نحوه نوشتن محتوای خود و نحوه پیکربندی پلاگین، همه این ها به عهده خود شما است. حال برای مقایسه افزونه های سئو و مقایسه Rank Math و Yoast SEO هرکدام از این افزونه ها را بررسی می کنیم.

مقایسه افزونه های سئو

افزونه Yoast SEO

یواست سئو پرکاربردترین افزونه سئو است و در حال حاضر در بیش از 5 میلیون وب سایت وردپرس استفاده می شود. علاوه بر این، Yoast SEO متعهد به توسعه وردپرس است و به طور منظم در کنفرانس های وردپرس به عنوان سخنران، مشارکت کننده و حامی مالی شرکت می کند.

افزونه یواست سئو از سال 2010 در بازار وجود دارد و مقر این شرکت در هلند است. طبق وب سایت آنها، Yoast در چند سال گذشته به سرعت رشد کرده است و بیش از 80 کارمند در حال حاضر در yoast کار می کنند و تیم آن ها بسیار قوی می باشد.

کارکرد Yoast SEO

Yoast SEO به صورت رایگان و نسخه پریمیوم در دسترس است. به طور کلی می توان گفت که این پلاگین در نسخه رایگان نیز کاملا کار سئوی وردپرس شما را انجام می دهد. اما به عنوان یک کاربر پریمیوم، می توانید چند عملکرد اضافی را فعال کنید و نیاز به افزونه های اضافی را کاهش دهید، که یک امتیاز مثبت است.

راه اندازی (مدیریت راه اندازی)

Yoast SEO با یک مدیریت نصب همراه است. این مورد به تازه واردان کمک می کند تا در تنظیمات انتخاب درستی داشته باشند. بسیاری از گزینه ها به سادگی کنار گذاشته می شوند، حتی اگر برخی از این تنظیمات کاملاً مرتبط باشند – مانند  indexingدسته ها یا کلمات کلیدی.

اینکه در مورد طبقه بندی ها چه اتفاقی می افتد را بعداً می توانید در تنظیمات پیشرفته مشخص کنید. به نظر ما این مسئله حیاتی است، زیرا بسیاری از کاربران وردپرس از کلمات کلیدی و دسته بندی به اشتباه استفاده می کنند. بنابراین آدرس های اینترنتی غیرضروری یا تکراری یا حتی محتوای تکراری ایجاد می کنند.

در 90 درصد بهینه سازی های مشتریان جدید، ابتدا باید طبقه بندی ها را پاک کنیم، زیرا قبلاً به درستی از آن ها استفاده نشده است.

برای راه اندازی این افزونه می توانید آموزش ویدیویی افزونه یواست سئو را مشاهده کنید.

بهینه سازی کلمات کلیدی

بزرگترین و مفیدترین ویژگی این افزونه، توصیه هایی برای بهینه سازی کلمات کلیدی است، به خصوص برای مبتدیان. این توصیه ها نکاتی را در مورد مواردی که باید هنگام بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو به آن توجه کنید، بیان می کند.

دستورالعمل تحقیق در مورد کلمات کلیدی

تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب یک اهرم مهم در جستجوگرها است.

yoast با قرار دادن توصیه هایی در ناحیه سبز راه های رسیدن به رتبه بندی خوب را نشان می دهد. هنگام بهینه سازی کلمه کلیدی اصلی، بهینه سازی بیش از حد می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد اما این افزونه به شما هشدار هایی در این زمینه می دهد. اما ممکن در تشخیص بعضی مترادف ها گاهی خوب عمل نکند.

به طور کلی، توصیه های Yoast در عمل بسیار عالی است. با این حال، برخی از این نکات تأثیر بسیار کمی در رتبه بندی شما خواهد داشت. شاید بتوانید زمان بیشتری را روی سایر نقاط ضعف وب سایت سرمایه گذاری کنید.

علاوه بر توصیه های مربوطه، می توانید توضیحات متا و عنوان متای سایت های خود را سفارشی کنید. آنها پیش نمایش متن مهمی هستند که بعداً در نتایج جستجوی گوگل قابل مشاهده خواهند بود.

علاوه بر بهینه سازی کلمات کلیدی، کاربران به شاخص خوانایی دسترسی پیدا می کنند. این افزونه وردپرسی تعیین می کند که متن شما چقدر “آسان” خوانده می شود و توصیه هایی در مورد چگونگی ساده کردن متن ارائه می دهد که بسیار کاربردی و مفید است.

داده های ساختار یافته

از داده های ساختاری برای ارائه اطلاعات اضافی در مورد وب سایت یا محتوای شما به موتورهای جستجو استفاده می شود. اهمیت داده های ساختار یافته برای بهینه سازی موتور جستجو در سال های اخیر به طور مداوم در حال افزایش است.

معمولاً برای فعال کردن گزینه های نمایش اضافی در نتایج جستجو، از Schema Code یا کدهای اسکیما استفاده می شود. مثلا ستاره های امتیاز دهی.

اگر همه تنظیمات را انجام داده باشید، این افزونه از ورودی های شما (به عنوان مثال از نام شرکت شما) پلاگین داده ساختاری تولید می کند که بعداً توسط موتورهای جستجو قابل خواندن است. که  می تواند شامل  اطلاعاتی در مورد وب سایت شما باشد. یا اینکه کدام کانال های اجتماعی به وب سایت شما تعلق دارند. ارزیابی انجام شده توسط تست کننده داده ساختاریافته چیزی شبیه به این است:

علاوه بر این، ویرایشگر گوتنبرگ به راحتی دو نوع طرح اضافی را اضافه می کند: کادرهای How-To و FAQ. می توانید آنها را مستقیماً در ویرایشگر گوتنبرگ ایجاد کنید

 

به روزرسانی های منظم

یواست سئو با شعار “همیشه برای الگوریتم گوگل به روز می شود” تبلیغ می کند که همیشه برای آخرین الگوریتم بهینه شده است. پس خیالتان می توانید در این مورد راحت باشد.

این پلاگین هر 14 روز یکبار به روز می شود و همچنین حفره های امنیتی احتمالی در فواصل منظم برطرف می شوند.

مدیریت تغییر مسیر (نسخه Premium)

یک دلیل برای استفاده از نسخه پریمیوم یواست سئو ، Redirect Manager  است که رابط کاربری بسیار کاربر پسندی دارد و کار با آن آسان است.

علاوه بر این، هنگام حذف یا ویرایش پست ها، از کاربران سوال می شود که آیا می خواهند یک ریدایرکت 301 تنظیم کنند. به خصوص در تیم های بزرگ یا با همکاران بی تجربه، این مسائل امنیتی می تواند از تلفات جدی در ترافیک جلوگیری کند.

مزایا و معایب  Yoast SEO

بزرگترین مزیت Yoast SEO در مقایسه افزونه های سئو سازگاری با سایر تم ها و پلاگین های وردپرس است. این بدان دلیل است که این پلاگین یکی از پرکاربردترین پلاگین های سئو است و پس از 10 سال انتشار، به راحتی می توان گفت که این افزونه در اکثر وب سایت ها با هر قالبی کار بزرگی انجام می دهد.

به روزرسانی ها به طور منظم انجام می شود و تیم Yoast نیز سریعاً نسبت به درخواست های شما واکنش نشان می دهد. با این حال، کاربران نسخه پریمیوم در اینجا اولویت مطلق دارند. بنابراین ممکن است به عنوان کاربر نسخه رایگان مجبور شوید کمی بیشتر صبر کنید یا اینکه پاسخ فقط به آموزش های قبلی برمی گردد. این دلیل می شود که به فکر خرید نسخه پریمیوم آن باشید.

بسیاری از توسعه دهندگان اغلب انتقاد می کنند که افزونه دارای کدهای اضافی با عملکردهای زیاد است. این می تواند منجر به عوارض و آسیب پذیری در امنیت وب سایت شما شود یا زمان بارگیری کند شود. بنابراین برخی از توابع پلاگین موجود در آن به سادگی می توانند حذف شوند به عنوان مثال، ادغام Ryte در Yoast SEO ارزش افزوده ای ندارد و می تواند حذف شود.

علاوه بر این، در گذشته به روزرسانی هایی منجر به بروز مشکلات indexing یا آسیب پذیری های امنیتی شده بود که اکنون برطرف شده است.

حال برای مقایسه Rank Math و Yoast SEO بیایید افزونه rank math را هم مرور کنیم.

افزونه Rank Math

Rank Math توسط تیم “MyThemeShop” ساخته شده است. RankMath  در حال حاضر در بیش از 200000 وب سایت فعال وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. به سختی می توان اطلاعاتی در مورد شرکت سازنده آن و افرادی که از آن حمایت می کنند، کسب کرد. دلیل این امر احتمالاً این است که پایه ی این شرکت در هند است.

افزونه رنک مث

عملکرد Rank Math

پلاگین رنک مث در تمام عملکرد هایش تا کنون رایگان بوده است. توسعه دهندگان قبلاً چندین بار اعتراف کرده اند که بعداً این افزونه نسخه پریمیوم دریافت خواهد کرد. با این وجود توابع موجود باید رایگان بمانند.

اما توسعه دهندگان هنوز هم می خواهند با این پلاگین ادغام شوند. زیرا اکثر تنظیمات مربوط به جستجوگرها از قبل در افزونه هستند. در حال حاضر تیم Rank Math احتمالاً در فکر ایجاد انگیزه های بیشتر برای خرید نسخه پریمیوم با استفاده از اتوماسیون است.

راه اندازی Rank math

در حال حاضر در مدیریت نصب می توانید ببینید که این پلاگین به شدت به سمت Yoast SEO گرایش دارد. با این وجود، مراحل نصب آن با جزئیات بیشتری توصیف شده است. و تنظیماتی  مانند طبقه بندی، NoFollow ، نقشه سایت و غیره نیز در آن گنجانده شده است. به عنوان مثال، می توانید برچسب “NoIndex” را به طور خودکار به دسته هایی اختصاص دهید که هنوز حاوی URL نیستند.

همچنین می توان به روزرسانی خودکار افزونه را برای این کار در Setup Manager فعال کرد، اما معمولاً همیشه باید نسخه های جدید را در یک سیستم تست جداگانه نصب کنید.

نکته قابل توجه این است که می توانید همه تنظیمات قبلی را از پلاگین یواست سئو بگیرید. کدهای وضعیت تغییر مسیرهای قبلی بدون هیچ مشکلی می توانند به این افزونه منتقل شوند. اما این واردات فقط در یک جهت انجام می شود. تغییر از Rank Math به Yoast SEO به طور خودکار امکان پذیر نیست. هنگام نصب باید این نکته را در ذهن داشته باشید.

آنالیز کلمات کلیدی توسط رنک مث

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی نیز به شدت به سمت Yoast SEO گرایش دارد. می توانید آن را در نوار کناری ویرایشگر گوتنبرگ پیدا کنید. در آنجا می توانید به همان تعداد دلخواه مترادف اضافه کنید. با این وجود، در مقایسه افزونه های سئو، تجزیه و تحلیل توسط یواست بسیار دقیق تر است. به عنوان مثال، برچسب های ALT در Rank Math در نظر گرفته نمی شوند، شاخص خوانایی (آزمون فلش) هنوز شامل یک زبان اروپایی نیست. علاوه بر این Yoast یک زبان شناس داخلی برای این ویژگی دارد، بنابراین در مقایسه افزونه های سئو،  Yoast می تواند در اینجا برتری قابل توجهی نشان دهد.

علاوه بر تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی، ابزار دیگری در Rank Math وجود دارد. این ابزار به خوبی برای افراد مبتدی مناسب است. تجزیه و تحلیل فقط چند ثانیه طول می کشد و ارزیابی سطحی وب سایت را نشان می دهد. به عنوان مثال به شما اطلاع داده خواهد شد که آیا وب سایت شما قابل خزیدن است، آیا توضیحات متا در دسترس هستند یا نحوه عملکرد وب سایت در تست سرعت را نشان می دهد.

برای مبتدیان این آزمون ممکن است مفید باشد. در مورد اینکه کدام دامنه ها کمتر از حد متوسط بهینه شده اند، در این آزمون چیز زیادی بیان نشده است. بنابراین این افزونه فقط برای یک بار استفاده ارزشمند است. بعد از آن می توانید آن را غیرفعال کنید.

داده های ساختاریافته در RankMath

چه کسی می داند که شرکت MyThemeShop سال ها تجربه در ادغام داده های schema دارد. این تجربه از تم های خودشان در RankMath به خوبی استفاده شده است. به عنوان مثال، در ویرایشگر گوتنبرگ، می توانید داده های ساخت یافته را برای پست انتخاب کنید.

از طرف دیگر Yoast فقط از داده های ساختاریافته برای جعبه های پرسش و پاسخ و نحوه دسترسی پشتیبانی می کند. این موارد اکنون در  Rank math نیز گنجانده شده اند. علاوه بر این، داده های ساخت یافته برای شرکت ها، اشخاص یا سازمان ها با تنظیمات موجود در قسمت داخلی تولید می شوند. درست مثل یواست.

کارایی

ظاهراً کدهای پلاگین رنک مث کمتر از کد های یواست است. این امر با ماژولار بودن افزونه حاصل می شود. گزینه های اضافی را می توان به راحتی غیر فعال کرد. از این طریق می توانید پلاگین سئو خود را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید.

Rank Math ، مطابق گفته های خودشان، تقریباً از 30،000 خط کد رمزگذاری تشکیل شده است در حالی که ابزارهای دیگر می توانند به طور متوسط 50،000 خط کد را مدیریت کنند. وجود کدها به این شکل مزایایی را به همراه دارد. از جمله تأثیر بهتر در عملکرد سایت شما و سخت تر شدم امکان ورود هکران به سایت شما.

 

افزودنی ها

وقتی صحبت از عملکرد هر دو افزونه و مقایسه افزونه های سئو می شود،در بخش افزودنی های rank math، می توانید توابع اضافی زیر را به دلخواه خود فعال یا غیرفعال کنید.

 • کنترل 404
 • زمینه های سفارشی پیشرفته و AMP
 • bbPress ، buddyPress
 • شمارنده لینک، سئو محلی و نمودار دانش گوگل
 • باز ارسال، داده های ساختاری اسکیما
 • مدیر نقش، کسرچ کنسول، تجزیه و تحلیل سئو، نقشه سایت
 • ووکامرس

بسیاری از این ویژگی ها در نسخه پریمیوم Yoast SEO وجود دارد.

مزایا و معایب Rank Math

این افزونه رایگان است و به نظر می رسد پشتیبانی خوبی هم دارد. ظرف 24 ساعت به درخواست ها پاسخ می دهد. هم یک فروم و هم یک گروه فیس بوک وجود دارد که می توان از آنها درخواست پشتیبانی یا سوال کرد. دامنه خدمات آن ها قابل قبول است و رابط کاربری هم آسان و قابل فهم است و هم بسیار پیچیده. اما پشتیبانی به زبان فارسی ندارد که ممکن است کمی برای کاربران فارسی زبان مشکل ساز شود.

از معایب آن در مقایسه افزونه های سئو می توان به عدم شفافیت در مورد توسعه دهندگان یا ارائه دهندگان افزونه و گزارش های مربوط به ایجاد بررسی های جعلی در WordPress.org اشاره کرد. اگر به گروه فیس بوک بپیوندید یا از جستجوی گوگل استفاده کنید، تقریباً فقط گزارش های محدودی خواهید یافت.

همچنین در صورتی که از Rankmath استفاده کنید و بعد پشیمان شوید، مهاجرت از Rank Math به Yoast امکان پذیر نیست.

مقایسه Rank Math و Yoast SEO ،  چه کسی برنده می شود؟

برای ما، Yoast SEO برنده است. Rank math  از نظر رابط کاربری، عملکرد و ایده پشت آن عالی است. اما یک نگاه به انجمن پشتیبانی کافی است تا ببینید این افزونه هنوز در مراحل ابتدایی است.

در مقایسه افزونه های سئو ، Yoast SEO به دلیل تجربه طولانی تر و تیم بزرگ تر به وضوح از rank math جلوتر است. یواست سئو با چندین قالب وردپرس و همچنین پلاگین های آن سازگار است. و با توزیع گسترده، بسیاری از برنامه نویسان پلاگین ها و مضامین خود را با Yoast SEO تطبیق داده اند. به عنوان مثال، در برخی از قالب ها یا چارچوب ها می توان از breadcrumbs ،یواست به جای Themebreadcrumbs استفاده کرد. و همه اینها بدون دخالت در کد اتفاق می افتد.

بنابراین نتیجه گیری ما در مقایسه افزونه های سئو این است: Rank Math از نظر عملکرد خوب است. اما به کاربران وردپرس توصیه می کنیم به دلیل سازگاری بیشتر به سراغ Yoast SEO بروند و از مشکلات احتمالی صرف نظر کنند.

آیا باید از Yoast SEO به RankMath تغییر مسیر دهید؟

افزونه جدید سئو به طور خودکار به معنای رتبه بندی بهتر نیست. در مقایسه افزونه های سئو نه yoast SEO و نه RankMath نمی توانند شما را در این مورد مطمئن کنند. احتمال بروز مشکلات در هنگام تغییر بسیار بیشتر است و تأثیرات منفی بر میزان بازدید شما بسیار بیشتر می شود.

بهتر است وقت خود را در موضوعاتی بگذارید که واقعاً مربوط به بهینه سازی موتور جستجو هستند. سپس از فروش بیشتر یا در زمان بارگذاری سریع تر سود می برید.

آیا به یواست سئو نسخه پریمیوم نیاز داریم؟

اگر ویژگی هایی مانند “توصیه های لینک های داخلی”، “بینش محتوا” یا “آزادی تبلیغات” برای شما مهم هستند ، بله. اما مهم ترین ویژگیYoast SEO مدیریت تغییر مسیر یا همان ریدایرکت است.

Rank Math برای چه کسانی مناسب است؟

این افزونه برای کسی که قصد راه اندازی وب سایت جدید وردپرسی دارد و تاکنون از هیچ ابزار سئویی استفاده نکرده است مناسب است. از آنجا که این پلاگین هنوز در مراحل ابتدایی است، ما این افزونه را بیشتر به افرادی که وقت دارند در موارد اضطراری با پشتیبانی کنار بیایند، یا کسانی که مهارت برنامه نویسی دارند تا خودشان مشکلات را حل کنند توصیه می کنیم.

اما به یاد داشته باشید که تغییر از یک پلاگین سئو به یک پلاگین دیگر می تواند تأثیرات منفی داشته باشد.

نتیجه گیری

امیدواریم این مقاله در مقایسه افزونه های سئو به شما کمک کرده باشد و بتوانید افزونه سئو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ها

Comments
 • امیر حسین سجادی

  سلام
  متاسفانه مقایسه خوبی انجام ندادید
  تو بسیاری از فاکتور های سئو rank math برنده هست خیلی از فاکتور های سئو رو نداره یواست یا دستو بسته میذاره برای کاربر و حتی اشاره نکردید که رنک مث رایگانه کاملا با این همه امکانات ولی یواست سئو خیلی از امکانات حرفه ایش رو باید خرید.
  برتری کاملا با rank math هست.

  برای کسایی که می خوان برای اولین بار از یه افزونه سئو استفاده کنن یا تازه یواست رو دارن استفاده می کنن صد در صد رنک مث بهتر هست ولی اونایی که خیلی وقت یواست استفاده می کنن دیگه بهتره عوض نکنن .

  • کیانا مهدی نژاد

   آقای سجادی عزیز سلام
   ممنون از توجهتون اما اگر با دقت مطلب رو خونده باشید توش ذکر کردیم که Rank Math رایگانه.
   جالبه بدونید که از مدیران یوآست پرسیده شد چرا با وجود اینکه رنک مث رایگانه و تمام امکانات یوآست رو هم داره باز هم تاکید می کنید که یوآست بهتره؟
   ایشون در پاسخ گفتن که Yoast توسط افرادی ساخته شده که متخصص حرفه ای سئو هستند ولی رنک مث توسط افرادی ساخته شده در کپی کردن چیزی که یوآست می سازه حرفه ای هستند.

 • هادی

  سلام دوستان به نظر من استفاده از Rank Math میتونه شما رو از استفاده چند افزونه بی نیاز کنه مانند : MonsterInsights Pro – PB SEO Friendly Images Pro – Schema Pro – و لوکال سئو اگه سایت شما فروشگاه هم داشته باشه افزونه سئو وکامرس و واقعا از کد نویسی بسیار خوبی برخورداره که سرعت لود سایت رو تا حدودی نسبت به یواست بهتر میکنه

  • کیانا مهدی نژاد

   سلام
   Rank Math افزونه خوبیه اما هنوز باگ هایی داره و بعضی کاربرا گزارش دادن که با بعضی افزونه ها تداخل داره.
   پیشنهاد می کنیم چون اسکیما پرو افزونه قوی هست،اسکیما رو هم با همون Schema Pro پیش ببرید.

 • مهدی شعبانی

  سلام وقت بخیر مقاله ارزشمندی بود و تا آخرش رو خوندم من رو به فکر فرو برد چون من دوتاش رو تهیه کردم اینکه کدوم افزونه بهتره به نظر من فعلا یواست هست به این خاطر که رنک مث در ابتدای راهه و میتونه کلی باگ داشته باشه ولی این به معنای این نیست که رنک مث گزینه خوبی نیست به این معناست که نیاز هست که این افزونه جدید یه خورده ریشش قوی تر بشه یه خورده چکش کاری بشه تا بشه به خوبی یواست ازش استفاده کرد من خودم اصلا تعصب به افزونه خاصی ندارم و چون این افزونه در مراحل اولیه هست فعلا از افزونه یواست استفاده میکنم و زمانی که ببینم عملکرد خیلی بهتری از یواست داره حتما مهاجرت میکنم به رنک مث بدون کسری از ثانیه.

  ممنونم از نوشته زیباتون

  • کیانا مهدی نژاد

   سلام
   ممنون از توجهتون. درسته هردوی این افزونه ها خوب هستن و نمیشه به طور قطعی گفت کدومش بهتره

 • مصطفی

  سلام و ادب
  برای نتیجه گرفتن از رنک مث باید به اندازه 3 تا سایت که با افزونه یوآست کار میکنن وقت بزاری.

 • پارسا

  سلام مطلبتون رو به ر وز کنید چون الان رنک مث نسخه ی پرو هم داده

 • میم کاف

  سلام.
  من قبلا یه سایت داشتم که با افزونه یاست سئو در کمتر از یک ماه، تو گوگل به رتبه اول رسوندمش. جالبه فقط 6 مقاله در اون داشتم! بدون استفاده از سئو محلی و اسکیما پرو و … .
  حالا سایت دیگری را از صفر شروع کردم و گول تبلیغات دوستان رو خوردم و از افزونه رنک مث پرو استفاده کردم.
  سایت رو با قالب هلو المنتور و افزونه المنتور پرو ساختم. با کمک رنک مث پرو، کد آنالیتیکس رو در سایت گنجاندم.در دو هفته گذشته مشکل عجیبی در این افزونه ایجاد شده.

  نتیجه: در یک کلام فاجعه، تمام صفحات سایت، اعم از نوشته ها، برگه ها، قالب های المنتور، پیش نمایش قالب المنتور، صفحات ادمین، صفحات لاگین و … در گوگل آنالیتیکس ایندکس شد!!! جالبه، در robots.txt قسمت ادمین disallow‌ شده!
  به نظر من رنک مث یک نوزاده که خیلی ناشیانه ادای یاست سئو رو درمیاره! فکر می کنم دو یا سه سال دیگه بزرگ میشه و شاید بشه بهش اعتماد کرد! رنک مث یه پرایده که می خواد همزمان هم بار نیسان رو ببره و هم با مازراتی مسابقه سرعت بده!
  امروز احتمالا بعد از 2 هفته سروکله زدن با این افزونه شلوغ و پر سروصدا، باید سایت از نو با یاست سئو بسازم!
  از قدیم گفتن: سری که درد نمیکنه رو با دستمال نمی بندن!
  به نظر من رنک مث پرو برای آدم هایی با وقت اضافه است که سه یا چهار برابر یاست سئو روی سایت وقت بذارند.
  البته این مشکل که گفتم یکی از مشکلاتی است که بوجود آمد. مشکلات دیگری هم هست که از حوصله شما خارجه.
  این سوال رو از خودتون بپرسید:
  آیا بعد از 10 سال، به فکر یاست سئو نرسیده که اسکیمایی قوی تر از اسکیما پرو به یاست سئو اضافه کنه؟ حتما می تونسته ولی نخواسته شاید چون عاقلانه نبوده. هرکسی باید کار تخصصی خودشو انجام بده.
  موفق باشید.

  • کیانا مهدی نژاد

   سلام
   یواست و رنک مث هردو از محبوب ترین افزونه های سئوی وردپرس هستند.
   ممنون که تجربه تون از استفاده از این افزونه ها رو به اشتراک گذاشتید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *