Retry
dropshipping- همکاری در فروش به روش Dropshipping

امروزه ساختن فروشگاه اینترنتی به لطف افزونه‌‏های قدرتمند وردپرس بسیار ساده شده است. برای هر کاربرد و هر منظوری، تعداد زیادی افزونه هستند که می‌‏توانند فروشگاه اینترنتی را برای انجام هر کاری در زمینه فروش کالا‏ها و خدمات آماده و محیا کنند. با وجود افزونه‌ کارآمدی همچون ووکامرس، در سال‏‌های اخیر پیشرفت جدی در زمینه ایجاد فروشگاه‏‌های اینترنتی ایجاد شده است. اما خود فروشگاه به عنوان بخشی از فرآیند فروش مد نظر است.
موارد دیگری نیز برای انجام فروش لازم است که اولین آن، داشتن کالای مناسب با قیمت رقابتی است. نگه‌داری و بحث‏‌های اجرایی انتخاب و تحویل کالا نیز اجزای مهمی از ایجاد فروشگاه را تشکیل می‌دهند. مدیریت این اجزا می‌‏تواند بسیار وقت‏‌گیر و حجیم باشد و به نسب کالایی که می‌خواهید بفروشید و تعداد مشتریان شما، انجام عملیات فروش ممکن است کار زیادی را طلب کند. اینجاست که به بحث همکاری در فروش به روش Dropshipping برخورد می‌کنیم که در مقاله امروز با هم به بررسی آن می‌پردازیم.

همکاری در فروش به روش Dropshipping

یکی از روش‏‌هایی که برای فروش در دنیای مجازی وجود دارد، همکاری در فروش به روش Dropshipping است. در این روش به طور خلاصه شما فقط یک فروشگاه اینترنتی را ایجاد می‌کنید و برای آن سایت یا کالا‏ها تبلیغ انجام می‌دهید. در این نوع از فروشگاه‌‏های اینترنتی شما درگیر انبارداری و تحویل کالا نیستید و انبار اصلی پس از دریافت صورت سفارش، آن را آماده کرده و برای مشتری به نام شما ارسال می‌نماید. درآمد سایت براساس درصدی از فروش، و طبق توافق با شرکت تامین کننده کالا تعیین می‌شود.

Drop Shipping- همکاری در فروش به روش Dropshipping

در این روش با نکات مثبتی رو‌به‌رو خواهیم بود:

نگران تامین کالا نیستید

در شیوه همکاری در فروش به روش Dropshipping، شما نیازی به تامین کالا ندارید. یعنی یک شرکت بزرگ‌‏تر یا یک بنگاه اقتصادی، سرمایه لازم برای تامین کالا‏ها را فراهم کرده است و دیگر لازم نیست شما برای تامین سرمایه اولیه کار خود، دغدغه داشته باشید.

نگران انبارداری نیستید

اینکه کالا بخرید و بخواهید در سایت بفروشید، البته که نیازی به فضایی برای نگه‌داری کالا دارد. بنابراین اگر جای کافی نداشته باشید لابد باید یک انبار اجاره کنید تا بتوانید بنا به درخواست خریداران، کالا‌های مربوطه را تامین کنید. در روش DropShipping این مسئله نیز توسط انباردار اصلی حل شده است.

نگران کالاهای فروش نرفته در انبار نیستید

هر کسب و کاری ممکن است در طی زمان کاری خود، مجموعه‏‌ای از کالاهای فروش نرفته را داشته باشد… به هر دلیل ممکن است کالا‏ها اصطلاحاً دچار خواب شوند. بنابراین هم کالا در انبار مانده و هزینه نگه‌داری دارد، هم اینکه بخشی از سرمایه را دچار وقفه و سکون کرده است. در این روش این مشکل نیز وجود ندارد.

نگران امنیت کالا‏ها و سرمایه نیستید

انبار داری علاوه بر تامین سرمایه، نیاز به نگه‌داری دارد. هر فضایی که تهیه کنید لازم است برای حفظ امنیت آن هزینه کنید. کارمند نگهبانی شبانه‌‏روزی، یا هزینه خرید سامانه‏‌های حفاظتی مثل دزدگیر و دوربین از جمله این تدبیر‏ها برای حفظ امنیت هستند، که البته خود این موارد هم هزینه ایجاد و نگهداری دارند. با همکاری در فروش به روش Dropshipping این هزینه‏‌ها را نیز نخواهید داشت.

کارمند کمتری خواهید داشت

چون با روش DropShipping عملاً شما درگیر فضا و امور اجرایی خرید و نگه‌داری و تحویل کالاها نیستید، بنابراین به تعداد افراد کمتری نیاز دارید. حتی در ابتدای کار ممکن است فقط خود شما تنها فردی باشید که در پشت سایت همه امور را اداره می‏‌کنید. پس با کم‏ترین هزینه‌‏ها می‌توانید بدون نگرانی از پرداخت حقوق و بیمه و… به کسب و کار بپردازید.

B2B- همکاری در فروش به روش Dropshipping

برای شروع چه کار می‌توان کرد؟

عملاً دو مدل اساسی برای بحث همکاری در فروش به روش Dropshipping وجود دارد:

نخست اینکه شرکت‏‌های معتبری که بتوانند سایت را برای شما بسازند و فقط شما بفروشید.
دوم اینکه سایت را خودتان بسازید و از شرکت‌‏های متنوع، کالا تامین کنید.

در روش اول معمولاً شما محدود به سلیقه و سبک کاری شرکت اصلی هستید. یعنی هر کالایی که آن‏ها مایل باشند تامین می‌کنند و شما صرفاً به بحث فروش خواهید پرداخت. بنابراین محدود به کار با یک شرکت خواهید بود و صرفاً کالاهای انتخابی آنها را طبق دستور العمل‏‌ها و قیمت‏‌های آن‏ها باید بفروشید.

در نوع دوم شما آزادی عمل بیشتری خواهید داشت. می‌توانید پس از ایجاد و راه‌اندازی وبسایت، با شرکت‏‌های تامین کننده وارد معامله شوید و از هر کدام کالاهایی را که مایل هستید را، برای وبسایت تامین کنید. بنابراین با تنوعی از کالا‌ها روبرو خواهید بود و البته ممکن است بتوانید سلیقه و انتخاب‏‌های بهتری را برای مشتریان خود نیز فراهم کنید.

در انتخاب شرکت یا انباردار اصلی به چه نکاتی باید دقت کرد؟

کالا، کیفیت و موجود بودن دو نکته اساسی است که باید قیمت را نیز به آن افزود. به صورت کلی معمولاً کالاهایی در روش DropShipping به فروش می‌رسند که مصرفی هستند و کم‏ترین درگیری را در بحث خدمات پس از فروش دارند.
تحویل: وقتی صحبت از خرید اینترنتی می‌شود، معمولاً سرعت در تحویل نیز بخشی از آن تعریف شده است. کاربران مایلند چیزی را که از فروشگاه اینترنتی خریده‌‏اند، در سریع‏‌ترین حالت ممکن دریافت کنند. بنابراین هنگامی که در حال انتخاب شرکت اصلی برای فروش به این روش هستید، حتماً به این نکته دقت کنید که روال و زمان تحویل کالا‏ها توسط آن‏ها به چه صورت است. 

مدیر یک سایت فروشگاهی در این مدل همکاری چه وظایف اصلی دارد؟

طراحی سایت: طراحی سایت علاوه بر جذابیت‏‌های ظاهری، باید کارامد باشد. یعنی مشتری بتواند به راحتی هر چه تمام‌‏تر، مراحل خرید و پرداخت را انجام دهد. با استفاده از افزونه ووکامرس و افزونه‌‏های جانبی آن که از سایت ژاکت تهیه می‌کنید، به راحتی می‏‌توانید کالا را در سایت تعریف کنید و محصولات را دسته‏‌بندی و به روش‏های متنوعی برای فروش قرار دهید.

تامین محتوا: حالا که دغدغه‏‌های خرید و تحویل را ندارید، یکی از مهم‏‌ترین کار‏های شما باید تامین محتوای مناسبی برای سایت باشد. توضیحات کافی و نحوه استفاده از محصولات را اضافه کنید. کاربران را برای نظر دادن در سایت تشویق کنید و از عکس‏‌ها و ویدیو‏های با کیفیت برای معرفی کالا‏ها بهره ببرید.

 بهینه‌‏سازی محتوا برای موتور‏های جستجوگر: برای کالاهایی که می‌فروشد، کلمه‌‏های کلیدی ایجاد کنید. سعی کنید در محتوای خود حتماً از آن‏ها استفاده کنید تا در هنگام جستجوی مخاطبین در رده‌‏های بالاتری از نتایج گوگل قرار بگیرید. نکات سئو را کاملا رعایت کنید و از افزونه‏‌های وردپرس مناسب در این زمینه استفاده کنید. با جستجو در سایت ژاکت تنوعی از آن‏ها برای شما فراهم شده است.

ای‌نماد: ای‌نماد یک نشان رسمی برای فعالیت‏‌های تجارت اینترنتی است. برای اینکه بتوانید در سایت از درگاه پرداخت بانکی استفاده کنید، باید ای‌نماد را دریافت کرده باشید. این نشان به کاربران شما این اطمینان را می‌بخشد که شما فروشنده‏ای تایید شده هستید و در صورت پیش آمد مشکل، توسط یک مرجع قانونی قابل پیگیری و رفع اختلاف است.

امنیت: همه کاربران مایلند اطلاعات شخصی و جزییات خرید آن‏ها محرمانه بماند. مبالغ کیف پول امن بماند و از دستبرد هکر‏ها در امان باشد. بنابراین نکته‏‌های امنیتی را رعایت کنید. در این زمینه می‌توانید از مشاوره افراد حرفه‌‏ای استفاده و همچنین افزونه‏‌های معتبر امنیتی را در سایت ‌ژاکت به راحتی استفاده کنید.

DropShipping نیز مانند بسیاری از روش‌‏های فروش در دنیای اینترنت، مزیت‏‌ها و معایب خود را می‌تواند داشته باشد. لازم است پیش از ورود به چنین بازار سودآوری، توانمندی‏‌های اجرایی و اطلاعات کافی کسب کنید و به اندازه کافی با این روش و شرکت‏‌های معتبر در این زمینه آشنا شده باشید.

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *