Retry
هاست وردپرس

یکی از مهم‌ترین موارد پس از طراحی هر وب‌سایت، انتخاب‌هاست یا میزبانی مناسب است. خوشبختانه این روزها، گزینه‌های مختلفی برای انتخاب‌ بهترین‌ هاست وردپرس وجود دارد و پیدا کردن یک ارائه‌دهنده خدمات میزبانی باکیفیت خوب، بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله قصد داریم گزینه‌های اساسی در پیدا کردن بهترین ارائه‌دهنده میزبانی وردپرس را بررسی کنیم تا شما پس از خرید قالب وردپرس مناسب بتوانید آن را با وضعیت مطلوبی راه‌اندازی کنید.

هاست وردپرس چیست ؟

فیلم معرفی پارامترهای هاست

اولین موردی که باید بدانید این است که سه نوع میزبانی اصلی وجود دارد که می‌توانید به عنوان هاست وردپرس انتخاب کنید. شما می‌توانید میزبانی مشترک، میزبانی مجازی (virtual private server) و یا میزبانی اختصاصی را انتخاب کنید.

 • میزبانی اشتراکی فضایی است که سایت شما به همراه چند سایت دیگر به‌صورت اشتراکی از آن استفاده می‌کنند. اگر شما یک وبلاگ‌نویس، مالک یک کسب‌وکار کوچک و یا صاحب وب‌سایت تازه‌کاری هستید این بهترین و ارزان‌ترین گزینه برای شماست.
 • سرور اختصاصی، فضایی است که کل سرور را از شرکت میزبانی خود اجاره می‌کنید. برای سایت‌هایی که ترافیک بالایی دارند این مورد توصیه می‌شود.
 • VPS نوعی میزبانی وب اشتراکی است، اما مزایای دیگری نیز دارد. مانند گزینه‌های بیشتر برای استفاده از برنامه‌های تخصصی. همچنین در این حالت سایت‌های کمتری در سرور وجود دارد.
 • گزینه دیگر، میزبانی رایگان است. قبل از شروع هر کاری، همه موارد را با دقت بررسی کنید. در اغلب موارد، میزبانی رایگان به‌عنوان پایین‌ترین سطح میزبانی شناخته می‌شود چون خدمات مشتریان همیشه موجود نیست.  از آنجایی‌که یک حساب میزبانی ساده به اشتراک گذاشته خواهد شد این مورد برای آزمون‌ و خطا و یا به‌عنوان یادگیری و آشنایی با مباحث کاربرد دارد و برای عملکردهای کاربردی‌تر و حرفه‌ای توصیه نمی‌شود.

 

hosting-انتخاب‌ هاست وردپرس

ارائه‌دهندگان هاست وردپرس

ازآنجاکه وردپرس به یک سیستم مدیریت محتوای مطرح در جهان تبدیل‌شده است، برخی از ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی وب گزینه‌های مخصوص به آن را ارائه می‌دهند که به‌طور خاص برای وردپرس بهینه‌سازی شده است. انتخاب‌ هاست وردپرس با این نوع پیشنهاد می‌تواند به سایت شما کمک کند تا سریع‌تر سایت خود را راه‌اندازی کنید. در برخی موارد نیز ویژگی‌های امنیتی اضافی در اختیار شما قرار می‌دهد

معیارهای انتخاب بهترین‌ هاست وردپرس

 

تا اینجا با انواع مختلف میزبانی وب آشنا شدید، اما در انتخاب نوع میزبانی مواردی را باید رعایت کرد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

 1. درصورتی‌که وب‌سایت شما براساس وردپرس طراحی‌شده، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا میزبان از آخرین نسخه وردپرس پشتیبانی می‌کند؟ از آنجاکه وردپرس جزء محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا در جهان است، هر شرکت میزبانی بزرگ باید بتواند از آن حمایت کند. پس لازم است قبل از هر اقدامی شرکت میزبانی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید.
 2. گزینه دوم دقت کردن به قیمت و ویژگی‌های ارائه‌شده در هر پلن است که بعد از خرید برای شما در دسترس خواهند بود. اکثر شرکت‌ها طیف وسیعی از پلن‌های موجود برای میزبانی وب را در اختیار شما قرار می‌دهند، بنابراین قطعاً یک مورد خوب را بر‌‌‌‌اساس نیازهای خود ازنظر ترافیک، فضای ذخیره‌سازی و بودجه در میان آنان پیدا خواهید کرد. به یاد داشته باشید که سایت شما رشد خواهد کرد، بنابراین باید به نیاز خود در آینده هم دقت داشته باشید و فضا و منابعی را انتخاب کنید که برای سایت مناسب باشد.
 3. قابلیت اطمینان یکی دیگر از مواردی است که در انتخاب نوع میزبانی تأثیر زیادی دارد. هنگامی‌که سایت خود را طراحی کردید زمان بارگذاری است اما یکی از چیزهایی که باید قبل از انتخاب‌ هاست وردپرس بررسی کنید، آمار آن است. منظور از آمار این است که چقدر حالت آف یا خاموشی دارند؟ چقدر طول می‌کشد که مشکلات قطعی یا حالت تعلیق سایت را برطرف کنند؟ و سوالاتی از این قبیل. به نظرات سایر مشتریان و دیدگاه‌های آنان دقت کنید. تمام گزینه‌ها را بخوانید. اگر یک شرکت مشکلات زیادی داشته باشد، گزینه مناسبی برای انتخاب نیست.
 4. آخرین عنصر که بسیار مهم است، داشتن هاستی با ویژگی پشتیبانی مشتری است. درصورتی‌که به‌تازگی سایت خود را بارگذاری کرده باشید، ممکن است در مورد فناوری و گزینه‌های مربوط به میزبانی اطلاعات چندانی نداشته باشید در این صورت سؤالات گوناگونی برای شما پیش خواهد آمد و اینجاست که گزینه پشتیبانی مشتری به کمک شما خواهد آمد. یک شرکت میزبانی خوب دارای بخش پشتیبانی 24 ساعته در تمام‌ روزهای هفته است. گزینه موردتوجه دیگر این است که وسیله ارتباطی با بخش پشتیبانی به چه صورت است. در اکثر موارد پشتیبانی از طریق تلفن و ایمیل انجام می‌شود و برخی نیز امکان چت را در دسترس خواهند گذاشت. توجه به نوع پشتیبانی، نحوه ارتباط، رضایت سایرین از نوع پشتیبانی، نوع برخورد و… همگی در انتخاب شما تأثیر دارند.

جمع‌بندی نهایی

پس از طراحی هر وب‌سایت نوبت انتخاب نوع هاست و بارگذاری است. انتخاب‌ هاست وردپرس ملزم بررسی و دقت‌نظر بوده تا در آینده دچار مشکل نشوید.
4 گزینه اساسی برای انتخاب نوع هاست بر اساس نیاز وجود دارد. که شامل موارد زیر است:

 • پشتیبانی از وردپرس
 • انتخاب پلن مناسب (از لحاظ منابع و قیمت)
 • قابلیت اطمینان
 • پشتیبانی مشتریان

با رعایت موارد ذکر شده و بررسی کامل و دقت نظر قادر خواهید بود بهترین‌ هاست وردپرس را انتخاب کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *