Retry

یک مسئله رایج در بین اغلب افراد این است که وردپرس به درستی ایمیل ها را به دیگران ارسال نمی کند و برای آن ها بسیار مشکل ساز می باشد. اغلب ارائه دهندگان میزبانی وردپرس و خدمات هاست امکان ارسال و یا میزبانی ایمیل را ارائه نمی دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید با استفاده از وردپرس خود ایمیل ارسال کنید. به طور معمول مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس از سمت سرور نیست، بلکه ایمیل در هنگام نصب وردپرس به اشتباه تنظیم شده است و یا عدم سازگاری وجود دارد. در این مقاله ما به حل مشکل ارسال نشدن ایمیل می پردازیم.

ما به شما نشان خواهیم داد که چرا وردپرس برای شما و یا کاربران ایمیل ارسال نمی کند و نحوه رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل را به شما نشان خواهیم داد. خواه یک سایت وردپرس معمولی داشته باشید و یا یک فروشگاه، ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه ایمیل ها را دوباره فعال سازی کرده و راه اندازی کنید. همچنین برخی از محبوب ترین افزونه های فرم را بررسی خواهیم کرد و دقیقاً مشخص می کنیم که چرا هر یک از آن ها در ارسال ایمیل با مشکل روبرو هستند.

چرا وردپرس ایمیل ها را ارسال نمی کند؟

به چند دلیل ممکن است در ارسال ایمیل از طریق وردپرس مشکل داشته باشید. این دلایل شامل موارد زیر هستند:

 • ایمیل ها در حال ارسال هستند ولی به هرزنامه می روند.
 • سرور شما به درستی پیکربندی نشده است.
 • افزونه فرم تماس شما در حال ارسال ایمیل های “Spoof” و یا ایمیل هایی با آدرس فرستنده پنهان است.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توان تشخیص داد کدام یک از این موارد ممکن است برای شما مشکل ایجاد کرده باشد و حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس را بررسی کنیم.

حل مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس

 1. ایمیل ها در حال ارسال هستند اما به هرزنامه می روند.

قبل از اجرای هر تست دیگر ، اطمینان حاصل کنید که ایمیل های وردپرس اسپم نیستند .اگر کاربری به شما گزارش دهد که ایمیل فرستاه نشده است، ممکن است به راحتی ایمیل های شما در اسپم وی باشد. بنابراین از آن ها بخواهید پوشه هرزنامه خود و یا اسپم ایمیل را سیستم بررسی کنند. برخی از سرویس گیرنده های ایمیل ممکن است ایمیل های وردپرس را به عنوان اسپم شناسایی کنند.

برای حل مشکل ارسال نشدن ایمیل ، راهنمای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها را در بلاگ ما بخوانید.

 

 1. سرور شما به درستی پیکربندی نشده است.

دلیل اصلی عدم ارسال ایمیل در وردپرس این است که سرور شما برای ارسال آن ها پیکربندی نشده است. سرورهای وب برای ارسال ایمیل طراحی نشده اند و ممکن است سرور شما برای استفاده از PHP mail()عملکرد پیکربندی نشده باشد. شما می توانید به راحتی بررسی کنید که آیا این مسئله باعث ایجاد مشکل ارسال ایمیل در وردپرس شده است و یا خیر که از این طریق آن را برطرف کنید.

 • نحوه بررسی اینکه آیا سرور ایمیل ارسال می کند یا خیر.

اولین کاری که می توانید انجام دهید اجرای آزمایشی در سایت وردپرس خود با پلاگین رایگان Check Email است. این پلاگین یک افزونه اساسی است که برای آزمایش اینکه آیا وردپرس و یا سرور شما می تواند ایمیل ارسال کند و یا خیر.

پس از نصب این پلاگین کافی است ، به ابزارها بروید و بررسی ایمیل در داشبورد وردپرس خود انتخاب کنید. برای ارسال پیام تستی خود یک آدرس ایمیل وارد کنید و روی  ” Send test email” کلیک کنید .سپس پیام تأیید را مشاهده خواهید کرد. سپس بررسی کنید تا ببینید آیا ایمیل تستی را دریافت کرده اید و یا خیر. همچنین به عنوان آن نیز دقت کنید که باید نام وب سایت شما در آن قسمت باشد.

مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

همچنین، پوشه هرزنامه خود را بررسی کنید. اگر ایمیل دریافت کرده اید، به این معنی است که وردپرس می تواند ایمیل ها را به خوبی در وب سرور شما ارسال کند .

اگر هنوز ایمیل دریافت نکرده اید، به این معنی است که به احتمال زیاد یک پیکربندی اشتباه با افزونه های فرم تماس با شماست و یا یک ناسازگاری وجود دارد. همیشه می توانید برای کمک به توسعه دهنده پلاگین خود مراجعه کنید. به آن ها بگویید که آزمون فوق را انجام داده اید و ایمیل بر روی وردپرس شما نصب است. همچنین می توانید برای فرم تماس به مراحل زیر عمل کنید.

اگر از HHVM استفاده می کنید ، می توانید به طور موقت به PHP 7 بروید تا در صورت وجود مشکل سازگاری آن را آزمایش کنید زیرا میزبان شما ممکن است پورت را مسدود کند.

اگر از Google Cloud Platform استفاده می کنید که به طور پیش فرض اتصالات خروجی در پورت 25 را مسدود می کند . به گفته گوگل ، “این پورت خروجی SMTP به دلیل سوء استفاده زیاد مسدود شده است.” در این حالت ، یک درگاه جایگزین مانند 2525 را امتحان کنید .

 1. افزونه فرم تماس شما در حال ارسال ایمیل های “Spoof” و یا ایمیل هایی با آدرس فرستنده پنهان است.

اگر آزمون ها و تست های فوق را اجرا کرده اید و سرور شما برای ارسال ایمیل پیکربندی شده است و مشکلی ندارد، به این معنی است که افزونه ای که از سایت وردپرس شما ایمیل ارسال می کند مشکلی دارد و به احتمال زیاد آن یک پلاگین فرم تماس است که مشکل ارسال ایمیل در وردپرس را ایجاد کرده است.

افزونه های فرم تماس ایمیل هایی را ارسال می کنند که گاهی توسط مشتریان ایمیل به عنوان ایمیل های جعلی شناسایی می شوند. این موارد مشابه ایمیل های هرزنامه است و سرویس گیرندگان ایمیل آن ها را به عنوان مشکوک نشانه گذاری می کنند.

دلیل آنکه نامه های فرم تماس بعضاً به عنوان کلاهبرداری تلقی می شود ، ارسال آن ها از نشانی دیگری نسبت به آدرس اضافه شده به قسمت From: در ایمیلی است که دریافت می کنید. بنابراین اگر فرم تماس خود را برای پر کردن قسمت From: با آدرس ایمیل شخصی که فرم را پر می کند پیکربندی کرده اید ، اما ایمیل از سایت وردپرس شما می آید ، مشتری به ایمیل مشکوک خواهد بود و ممکن است آن را به عنوان مشکوک بودن یا اسپم نشانه گذاری کند.

بنابراین اگر افزونه فرم های شما از آدرس ایمیل شما پیام ها را  ارسال می کند (که به طور پیش فرض ارسال می شود) و همچنین برای ارسال آن ها به آن آدرس پیکربندی شده اید ، ممکن است برخی از ارائه دهندگان ایمیل مشکل داشته باشند. این مسئله کمتر از مسئله ایمیل های “جعلی” اتفاق می افتد.

برای فرم های تماس، گیرنده ایمیل به طور معمول شما خواهید بود. این بدان معناست که شما می توانید تنظیمات موجود در پلاگین فرم تماس خود را برای حل مشکل ارسال نشدن ایمیل تغییر دهید و به راحتی می توانید ایمیل ها را دریافت و یا ارسال کنید.

هر پلاگین فرم تماس می تواند تحت تأثیر این مسئله قرار گیرد. در اینجا برخی از افزونه هایی که ممکن است با این مشکل روبرو شوند برای شما آورده شده اند:

 • Contact Form 7
 • Gravity Forms
 • Ninja Forms
 • Happy Form
 • weForms
 • Jetpack Contact Form
 • Formidable Forms

در ادامه بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس برای هر یک از علل شناسایی شده را برطرف می کنیم.

چگونه می توان از رفتن ایمیل های وردپرس به هرزنامه جلوگیری کرد؟

حل مشکل ارسال نشدن ایمیل ها در وردپرس

 1. آدرس ایمیل را در لیست سفید قرار دهید.

اگر نامه ایمیل به هرزنامه می رسد، می توانید با افزودن آدرس ایمیل خود به مخاطبین ، از کاربران خود بخواهید که ایمیل های شما را در لیست سفید قرار دهند. در Gmail ، اگر آن ها ایمیل را به صندوق ورودی منتقل کنند ، این بدان معنی است که ایمیل های آن آدرس دیگر به اسپم منتقل نمی شوند اما افزودن آدرس به مخاطبین ایمن ترین روش است و مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 1. از آدرس ایمیل ایمن تری استفاده کنید.

همچنین بهتر است که آدرس ایمیلی را که سایت شما از آن ایمیل ارسال می کند بررسی کنید. به طور پیش فرض ، این آدرس ایمیل مدیر شما خواهد بود. اگر این نام شامل اطلاعات @ است و یا  با @  شروع می شود و یا موارد این چنین ، ممکن است ارائه دهندگان ایمیل فرض کنند هرزنامه است.

سعی کنید با تغییر آدرس ایمیل خود به چیزی ایمن تر اطمینان افراد را جلب کنید ، و مطمئن شوید هر ایمیل فرستاده شده به آدرس های مختلف به درستی انجام شده است تا شما هیچ یک از پاسخ ها را دست ندهید. این روش حل مشکل ارسال نشدن ایمیل را می توانید با ایجاد نام مستعار برای آدرس ایمیل خود انجام دهید.

 1. احراز هویت ایمیل را تنظیم کنید.

دلیل دیگری که ممکن است ایمیل های وردپرس شما به اسپم وارد شود این است که نام دامنه شما به درستی برای ایمیل احراز نشده است. اگر تست ایمیل را اجرا کرده اید و ایمیل ها از سایت شما اصلاً ارسال نمی شوند ، پس باید از یک ارائه دهنده SMTP استفاده کنید و آن را با سایت خود پیوند دهید تا دوباره ایمیل ارسال کند.

SMTP مخفف Simple Mail Transfer Protocol است. این ابزار ایمیل ها را از طریق شبکه ها و از طریق دیگر انتقال می دهد. بنابراین اگر سرور شما برای ارسال ایمیل پیکربندی نشده باشد ، این امکان را فراهم می کند.

تعدادی از ارائه دهندگان SMTP برای انتخاب وجود دارد، از جمله گزینه های SMTP رایگان. بنابراین نیازی به صرف هزینه برای شما نیست ، فقط کمی زمان لازم است تا به هدف خود برسید.

نحوه پیکربندی افزونه های فرم ساز برای حل مشکل ارسال نشدن ایمیل

اگر سرور شما برای ارسال ایمیل ها به درستی پیکربندی شده باشد اما هنوز با ورودی هایی که فرم ها نمی فرستند مشکل دارید ، احتمالاً به این معنی است که باید تنظیمات فرم را تغییر دهید. در ادامه تمامی مواردی که برای هر یک از محبوب ترین پلاگین های فرم برای رفع مشکل ارسال نشدن ایمیل وردپرس ، نیاز دارید را بیان می کنیم.

برای هر یک از این موارد، فرض می کنیم شما SMTP  را به سایت خود اضافه کنید و یا سرور شما در حال ارسال ایمیل است (و شما پوشه هرزنامه را بررسی کرده اید) ، اما هنوز ایمیل ها ارسال نمی شوند. در ادامه راهکارهایی برای رفع مشکلات پلاگین های گرویتی فرم ، نینجا و جت پک را ارائه خواهیم داد.

افزونه Gravity Forms یکی از محبوب ترین و مورد قبول ترین افزونه های فرم ساز برتر است. در حالت کلی و اغلب موارد برای ارسال ایمیل ها از طریق این افزونه با مشکل روبرو نخواهید شد ، اما اگر این اتفاق بیفتد در ادامه می توانید به حل مشکل ارسال نشدن ایمیل بپردازید.

تنها راه حل برای رفع مشکل ارسال و دریافت ایمیل این است که از طریق گزینه های موجود در این افزونه به ترتیب تمامی موارد را بررسی کنید تا ببینید همه چیز کار می کند و یا خیر  و بدون شک از این قسمت شما مشکلات را کشف خواهید کرد.

 • نینجا

فرم های نینجا هم نسخه رایگان و هم نسخه پریمیوم دارد. همچنین پلاگین های الحاقی زیادی برای آن وجود دارد که می توانید بصورت رایگان از طریق وردپرس خود به صورت مستقیم بارگیری و یا دریافت کنید. اگر مشکلات مربوط به نامه های الکترونیکی را با Ninja Forms تجربه می کنید ، راه حل توصیه شده استفاده از افزونه SendWP است که توسط همان تیم توسعه یافته است.

SendWP برای کارکردن SMTP بر روی سرور شما طراحی شده است. شما همچنین این کار را می توانید با استفاده از افزونه های رایگان نیز انجام دهید. و اگر مشکل عدم ارسال ایمیل توسط سرور شما باشد ، SendWP آن را برطرف نمی کند.

 • Jetpack

اگر از افزونه Jetpack استفاده می کنید ، ممکن است از فرم تماس اصلی همراه با آن استفاده کنید. این کار را با اضافه کردن یک بلوک فرم به یک صفحه و یا پست در وردپرس انجام دهید. جت پک به اندازه افزونه های فرم های اختصاصی گزینه پیکربندی را ندارد ، اما می توانید آدرس های ایمیل ارسال شده را تغییر دهید. از آنجا که این افزونه فیلد مربوط به فرم موجود در قسمت To یا From  ایمیل استفاده نمی کند ، کمتر در رابطه با ارسال ایمیل ها مشکل خواهید داشت. اگر با مشکلی روبرو شوید، به این دلیل است که شما از همان آدرس ایمیل ارسال می کنید.

بای حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس پس از افزودن فرم، روی نماد ویرایش بالای آن کلیک کنید تا یک منوی کشویی ظاهر شود. از این برای تغییر فرم های آدرس ارسال شده استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید فرم های آدرس ارسال شده را تغییر دهید ، باید آدرس ایمیل مدیر وب سایت خود را تغییر دهید ، زیرا این آدرس همان آدرسی است که فرم Jetpack استفاده می کند.

جمع بندی

گاهی اوقات وردپرس ایمیل نمی فرستد و شما ممکن است در تلاش باشید تا دلیل آن را بیابید. مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس، که یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است ، می تواند به دلیل اسپم شدن ایمیل ها باشد ، زیرا سرور شما برای ارسال ایمیل به درستی پیکربندی نشده است و یا اینکه تنظیمات موجود در فرم تماس شما باید تغییر کند. برای تشخیص دلیل عدم ارسال ایمیل توسط سایت وردپرس و حل مشکل ارسال نشدن ایمیل ، در این مقاله تمامی موارد موردنیاز گفته شد و با عمل به تمامی موارد انتظار می رود که ایمیل هایتان به درستی کار کنند!

 

ژاکت را دنبال کنید

ژاکت در اینستاگرام

ژاکت در فیسبوک

ژاکت در لینکدین

ژاکت در توییتر

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *