Retry
جلوگیری از کپی مطالب وردپرس

بسیاری از ناشران که می خواهند مانع از سرقت مطالب مردم شوند، ممکن است بخواهند جلوگیری از کپی مطالب وردپرس را در سایت خود اعمال کنند. این اساساً کپی کردن متن از وب سایت شما را برای مردم کمی دشوارتر می کند.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی از انتخاب متن و کپی پیست آن در وردپرس جلوگیری کنید.

اما چرا جلوگیری از کپی مطالب وردپرس لازم است؟

بسیاری از وبلاگ نویسان متوجه می شوند که محتوای آن ها بدون اجازه به سرقت رفته و مورد استفاده قرار می گیرد.

این امر می تواند از طریق از دست رفتن خودکار محتوا اتفاق بیفتد . همچنین اگر شخصی به صورت دستی بخشی یا تمام مطالب شما را کپی کند، این اتفاق می افتد.

یکی از راه های دشوارتر کردن این مسئله جلوگیری از کپی مطالب وردپرس شما توسط افراد است. شما می توانید این کار را با سختی بیشتری برای انتخاب متن در وب سایت خود انجام دهید.

به یاد داشته باشید، کاربران با دانش و هوش فنی هنوز هم می توانند کد منبع را مشاهده کنند یا از ابزار Inspect برای کپی کردن هر چیزی که می خواهند استفاده کنند. همچنین این تکنیک ها باعث متوقف شدن افرادی نمی شود که از ابزارهای وبلاگ نویسی خودکار برای گرفتن مطالب با استفاده از RSS استفاده می کنند. ما در یک مقاله جداگانه توضیح داده ایم RSS چیست .

با توجه به این نکته، بیایید نگاهی به چند روش برای جلوگیری از انتخاب متن و کپی مطالب در وردپرس بیندازیم.

روش شماره 1: جلوگیری از انتخاب متن با استفاده از CSS

این روش جلوگیری از کپی مطالب وردپرس ساده تر است و شما فقط باید برخی از کد های CSS سفارشی را به قالب وردپرس خود اضافه کنید.

در ابتدا، برای راه اندازی برنامه تنظیم کننده قالب، باید از صفحه ظاهر و سفارشی سازی در قسمت مدیریت وردپرس بازدید کنید .

در قسمت سفارشی سازی، باید از ستون سمت چپ روی برگه CSS های اضافی کلیک کنید.

اکنون یک کادر برای افزودن CSS سفارشی به قالب وردپرس خود مشاهده خواهید کرد. به سادگی کد CSS زیر را در آن جعبه کپی و جایگذاری کنید.

}*

  -webkit-touch-callout: none; /* iOS Safari */

  -webkit-user-select: none; /* Safari */

  -khtml-user-select: none; /* Konqueror HTML */

  -moz-user-select: none; /* Old versions of Firefox */

  -ms-user-select: none; /* Internet Explorer/Edge */

   user-select: none; /* Non-prefixed version, currently supported by Chrome, Opera and Firefox */

}

نحوه افزودن کد به این صورت است.

جلوگیری از کپی مطالب وردپرس

اکنون ، پیش بروید و سعی کنید برخی از متن های صفحه خود را در تنظیم کننده زنده انتخاب کنید. متوجه خواهید شد که نمی توانید آن را انتخاب کنید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه “انتشار” در بالای صفحه کلیک کنید تا تغییرات خود را برای همه فعال کنید.

روش شماره 2: جلوگیری از کپی مطالب وردپرس با استفاده از یک افزونه

برای این روش، ما از یک افزونه وردپرس استفاده خواهیم کرد که انتخاب متن و کلیک راست را غیرفعال می کند. این امر همچنین از بارگیری و استفاده مجدد تصاویر محافظت می کند.

ابتدا باید WP Content Copy Protection را نصب و فعال کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نصب افزونه به راهنمای نحوه نصب افزونه وردپرس در وبلاگ ژاکت مراجعه کنید .

با فعال شدن ، افزونه مستقیماً در کنار پنل مدیریتی شما شروع به کار می کند. کاربران دیگر نمی توانند متن را از سایت شما کپی و جایگذاری کنند. آنها همچنین قادر به کلیک راست یا چاپ محتوای شما نخواهند بود.

اگر می خواهید تنظیمات افزونه را تغییر دهید ، انجام آن آسان است. کافی است به صفحه این افزونه در پنل مدیریت وب سایت وردپرس خود بروید. در اینجا می توانید محافظت از انواع خاصی از محتوا را فعال یا غیرفعال کنید.

جلوگیری از کپی مطالب سایت

مطمئن شوید که پس از انجام هرگونه تغییر بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

همچنین اگر کسی بخواهد محتوای شما را چاپ کند ، می توانید پیامی را که ظاهر می شود تغییر دهید. پیام در پیش نمایش چاپ و در خود چاپ به این شکل نمایش داده می شود.

 

اما اگر به دنبال یک افزونه فارسی برای جلوگیری از کپی مطالب وردپرس هستید ما افزونه کپی رایت وردپرس کپیمی را به شما پیشنهاد می کنیم.افزونه کپی رایت

نحوه عملکرد این افزونه به این صورت است که هنگامی که یک شخص با ربات مطلبی را از سایت شما برمیدارد و کپی می کند، هنگام جایگذاری و پیست کردن آن متن در جای دیگر، افزونه کپیمی به طور خودکار متن سفارشی شما را که شامل لینک صفحه مرجع شما است، به متن کپی شده اضافه می کند.

این امر باعث لینک سازی برای سایت شما در سایر سایت ها می شود و مطلب شما با نام برند شما در جای دیگری منتشر می شود که می تواند به آگاهی از برند شما نیز کمک کند.

آیا ایده خوبی برای جلوگیری از کپی مطالب وردپرس است؟

در حالی که بسیاری از دارندگان وب سایت های جدید می خواهند مانع کپی پیست مطالب از سایت خود شوند ، اما این روش ها از سرقت محتوا جلوگیری نمی کنند.

هر کاربر باهوش کمی در فناوری می تواند به راحتی منبع کد وب سایت شما را برای کپی کردن هر محتوایی که می خواهد باز کند.

همچنین هر کسی که متن شما را کپی می کند یک سارق محتوا نخواهد بود. به عنوان مثال ، ممکن است برخی از افراد بخواهند عنوان خود را کپی کنند تا پست شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند .

به همین دلیل است که آن را نمی توان بهترین شیوه برای جلوگیری از انتخاب متن گفت. ما به شما توصیه می کنیم فقط درصورتی که احساس می کنید برای سایت شما واقعاً لازم است از این روش استفاده کنید.

در بیشتر موارد، بهتر است به دنبال یک روش جایگزین برای جلوگیری از سرقت محتوا باشید. اگر سایتی بدون اجازه مجددا محتوای شما را منتشر می کند ، پس می توانید بفهمید که چه کسی وب سایت را میزبانی می کند و اخطار حذف DMCA را ارسال کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند جلوگیری از کپی مطالب وردپرس را یاد بگیرید و از انتخاب متن و کپی کردن آن در وردپرس جلوگیری کنید. و با استفاده از این تکینک بتوانید از سرقت محتوای خود جلوگیری کنید .

ژاکت را دنبال کنید

ژاکت در اینستاگرام

ژاکت در فیسبوک

ژاکت در لینکدین

ژاکت در توییتر

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *