Retry
آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات

یکی از بهترین مزیت ها در مورد وردپرس گزینه های شخصی سازی آسان و کاربردی است که با قالب و افزونه های وردپرس به صورت رایگان ارائه می شود. همچنین می توانید قطعه کد و سبک های CSS خود را به قالب وردپرس خود اضافه کنید در نتیجه سطح تنظیمات و نمایش را برای کاربران وب سایت وردپرسی خود پیشرفته تر کنید. اما یکی از دغدغه های کاربران آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات سفارشی است.

از دست دادن اطلاعات شما در قالب ها زمانی اتفاق می افتد  که یک به روز رسانی  برای قالب شما در دسترس قرار گیرد و اگر مراقب نباشید، احتمال زیادی وجود دارد که برخی از تغییراتی را که در قالب خود ایجاد کرده اید و به صورت سفارشی تنظیم کرده اید در به روز رسانی  ها از دست بدهید.

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات و سفارشی سازی ها را انجام دهید. همچنین نحوه سفارشی سازی صحیح قالب را به شما  توضیح خواهیم داد، بنابراین در هنگام انتشار  به روز رسانی  برای یک قالب جدید، مطالبی که شما قبلا به آن ها اضافه کرده اید تحت تأثیر به روز رسانی ها قرار نمی گیرند.

به روز رسانی های قالب ها در وردپرس چگونه کار می کنند؟

وردپرس با یک سیستم قدرتمند برای نصب به روز رسانی  کار می کند این سیستم وردپرسی برای به روز رسانی  افزونه ها و قالب ها نیز ارائه می شود.

وب سایت وردپرسی شما به طور منظم بروز رسانی ها را بررسی می کند و آنها را در صفحه داشبورد و در قسمت به روز رسانی ها به شما نمایش می دهد.

بروز رسانی قالب ها

هنگامی که یک به روز رسانی  قالب در دسترس قرار می گیرد ، یک اعلان نیز در صفحه اصلی و همچنین در مسیر نمایش و قالب ها به شما نشان داده می شود.

بروز رسانی ها برای امنیت و عملکرد وب سایت وردپرسی شما بسیار مهم و ضروری هستند. جدا از امنیت و رفع اشکال های موجود در نسخه های قبلی پوسته ها، توسعه دهندگان قالب نیز می توانند با این به روز رسانی ها ویژگی های جدیدی را برای شما ارائه دهند.

برای نصب نسخه جدید قالب ها می توانید به راحتی روی دکمه بروز رسانی  کلیک کنید. سپس وردپرس بسته قالب را از سایت خود بارگیری می کند سپس آن را از حالت فشرده خارج کرده و نسخه های جدید را جایگزین پرونده های قدیمی قالب می کند و فایل ها اضافی را پاک می کند.

با این کار همه پرونده های قالب قدیمی نصب شده در وب سایت شما رو نویسی می شوند و موارد جدید جایگزین موارد قدیم می شود. اگر به صورت دستی کد سفارشی را به پرونده های قالب وردپرسی خود اضافه کرده باشید، تمام آن تغییرات را از دست خواهید داد.

با این اوصاف، ابتدا باید بدانیم کدام تغییرات مربوط به خود قالب است و در به روز رسانی  تغییر نمی کند و کدام دسته از  سفارشی سازی های شما در به روز رسانی ها پاک می شوند تا بتوانیم به آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات سفارشی بپردازیم.

در هنگام آپدیت قالب چه سفارشی سازی هایی از قالب شما از دست می رود؟

در مبحث آموزش وردپرس روش های مختلفی وجود دارد که می توانید یک قالب وردپرس را شخصی سازی کنید. برخی از این تنظیمات قالب ایمن نیستند زیرا تغییرات شما را در خود پایگاه داده وردپرس سایت شما ذخیره می کنند.

این شامل تمام تغییراتی است که از طریق محیط داخلی سازنده قالب و ادیتور وردپرس ایجاد شده است که می توانید با مراجعه به صفحه نمایش و سفارشی سازی به آنها دسترسی پیدا کنید.

آپدیت قالب وردپرس

ادیتور های قالب به شما این امکان را می دهند تا قالب وردپرسی خود را با توجه به سلیقه خود اصلاح کرده و تمام تغییرات را در پایگاه داده وردپرس سایت خود ذخیره کنید. همچنین شما می توانید تصویر سر برگ، رنگ ها، طرح بندی، CSS های سفارشی و موارد دیگر را با توجه به نیاز و سلیقه خود در این قسمت تغییر دهید.

ابزارک های وردپرس و همچنین منو های پیمایش شما نیز تحت تأثیر بروزرسانی های قالب قرار نمی گیرند.

قالب های محبوب وردپرس مانند قالب Astra و قالب Ocean WP اکنون با افزونه های همراه ارائه می شوند. از این افزونه ها برای افزودن ویژگی های اضافی به قالب استفاده می شود. تغییرات پوسته ایجاد شده با استفاده از این افزونه های همراه نیز تحت تأثیر به  روز رسانی قالب قرار نمی گیرند.

اگر قالب وردپرس خود را با استفاده از سازنده های صفحه وردپرس مانند المنتور ، Divi ، Beaver Builder و … سفارشی کنید، آن تغییرات نیز تحت تأثیر به روز رسانی  ها قرار نخواهند گرفت.

هر ویژگی دیگری که با استفاده از یک افزونه به وب سایت وردپرسی خود اضافه کرده اید نیز بی خطر است. به عنوان مثال، فرم های تماس با وردپرس، گوگل آنالیتیکس، پنجره های باز شده خبرنامه ایمیل و تمامی مواردی که با استفاده از افزونه ها به قالب اضافه شده باشند.

نحوه آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات چیست؟

اگر کدی را به پرونده functions.php قالب زمینه خود اضافه کرده باشید، تمام آن ها از بین می رود. همچنین هر گونه تغییر CSS که مستقیماً به پرونده شیوه نامه (style.css) قالب زمینه خود اضافه کرده اید نیز پاک خواهد شد.

اکنون که دانستیم کدام تغییرات در به روز رسانی  قالب ها پاک می شود، بیایید در مورد نحوه حفظ و بازیابی آنها پس از به روز رسانی  قالب ها در وردپرس صحبت کنیم.

مرحله 1. آماده شدن برای به روز رسانی قالب

اولین کاری که باید انجام دهید اتصال به حساب میزبانی وردپرس خود با استفاده از سرویس دهنده FTP است.

پس از اتصال، باید به پوشه /wp-content/themes/ رفته و تمام محتویات پوشه طرح پوسته خود را در رایانه بارگیری کنید.

آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات

این پوشه نسخه پشتیبان از قالب و پوسته زمینه شما خواهد بود و بعداً پس از به روز رسانی  قالب، از آن برای کپی و جایگذاری سفارشی سازی ها استفاده خواهیم کرد.

مرحله 2. قالب به روز شده را بارگیری کنید و تنظیمات را جابجا کنید

اکنون می خواهیم سفارشی سازی های انجام شده را به پرونده های قالب قدیمی که نسخه به روز شده است، منتقل کنیم.

به سادگی به وب سایت قالب خود مراجعه کنید و آخرین نسخه را در رایانه خود بارگیری کنید. فایل zip قالب را پیدا کرده و آن را از حالت فشرده استخراج کنید.

اکنون باید هر دو نسخه جدید و قالب سفارشی قدیمی خود را در رایانه خود داشته باشید.

اگر تغییراتی را که در طرح قالب خود ایجاد کرده اید به خطر می افتد و امکان دارد که از دست برود، کافی است قطعه کد را از طرح قالب قدیمی در نسخه جدید کپی و پیست کنید و آن را ذخیره کنید.

از طرف دیگر، اگر تغییراتی که ایجاد کرده اید را به خاطر نمی آورید، ابتدا باید آن ها را در فایل های قالب خود پیدا کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار مقایسه پرونده های قالب های جدید و قدیم شما است.

شما باید از یک نرم افزار برای  مقایسه فایل های خود مانند WinMerge استفاده کنید. شما باید هر دو پوشه قالب را در یکی از  نرم افزار های مقایسه فایل باز کنید. این نرم افزار ها پرونده ها را در کنار هم نشان می دهند که به شما این امکان را می دهند به سرعت پرونده ها را برای تعیین سفارشی سازی هایی که به قالب قدیمی اضافه کرده اید، مقایسه کنید و آن ها را پیدا کنید.

سپس می توانید کد های تغییر یافته را از پرونده قالب قدیمی در همان پرونده در فایل های دانلودی قالب جدید کپی و جایگذاری کنید و در نهایت آن ها را ذخیره کنید.

مرحله 3. پوشه قالب جدید را بارگذاری کنید

پس از کپی کردن تغییرات خود در قالب جدید، اکنون آماده بارگذاری نسخه به روز شده در وب سایت خود هستید.

به سادگی با استفاده از سرویس دهنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و به پوشه /wp-content/themes/ بروید. سپس پوشه قالب جدید را انتخاب کنید و آن را به وب سایت خود اضافه کنید تا به روز رسانی  کامل شود.

آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات

سرویس دهنده FTP شما را از وجود پرونده هایی با همین نام هشدار می دهد. برای اطمینان از جایگزینی فایل های قالب قدیمی با فایل های جدید، باید گزینه ی strong Overwrite را انتخاب کنید.

با استفاده از این کار، شما آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات سفارشی را با موفقیت انجام داده اید. به وب سایت خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید همه موارد و سفارشی سازی ها مطابق انتظار شما به درستی کار می کنند.

چگونه از آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات مطمئن شویم؟

اگر می خواهید قطعه کد یا سبک های سفارشی و یا کد های CSS را به قالب وردپرسی خود اضافه کنید و می خواهید در هنگام به روز رسانی دچار تغییر نشوند روش هایی وجود دارد که در این زمینه به شما کمک می کنند و ما چند روش را به شما معرفی می کنیم:

بهترین راه حل ایجاد یک طرح زمینه و چایلد تم و افزودن کد سفارشی به پرونده های قالب کودک یا چایلد تم شما است.

با این حال، ممکن است بسیاری از مبتدیان وردپرس که آموزش وردپرس را به صورت کامل یاد نگرفته اند و یا کسانی که به زبان های برنامه نویسی تحت وب مسلط نیستند با ایجاد یک چایلد تم احساس راحتی نکنند و یا نتوانند به راحتی این کار را انجام دهند. خوشبختانه، راه حل های آسان تری در این زمینه برای حفظ و نگهداری از فایل ها و کد های CSS در دسترس است.

برای همه تغییرات کد های سفارشی خود و CSS، می توانید از افزونه قطعه کد استفاده کنید.

آموزش وردپرس

این افزونه ها به شما این امکان را می دهند تا بدون اینکه وب سایت شما خراب شود و یا تحت تاثیر به روز رسانی  ها از بین برود و از حالت عادی خارج شود، قطعه کد سفارشی را با خیال راحت به قالب خود اضافه کنید و تغییرات شما تحت هیچ شرایطی با به روز رسانی های قالب از بین نمی رود. حتی می توانید قالب وردپرس خود را بدون از دست دادن این قطعه کد ها به یک قالب دیگر تغییر دهید.

برای کد CSS خود نیز، می توانید همه آن را در قسمت “CSS اضافی” ادیتور قالب خود ذخیره کنید.

روش دیگری نیز برای این کار وجود دارد و شما می توانید از افزونه ی قدرتمند CSS Hero استفاده کنید تا سبک ها را حتی بدون نوشتن کد CSS به راحتی شخصی سازی کنید و به قالب خود اضافه کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا آپدیت قالب وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات سفارشی را انجام دهید.

دیدگاه‌ها

Comments
امتیاز فراموش نشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.