Retry
افزایش بازدید سایت

تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا تعداد هر یک از آن ها برابر با تعداد فرصت های که جدید برای فروش محصولات می باشد. در واقع افزایش بازدید سایت شما به کسب و کار شما کمک می کند تا نام تجاریتان بیشتر به اشتراک گذاشته شود و تأثیر بسیار مثبتی ایجاد می کند.

همچنین ترافیک بیشتر برای وب سایت در طولانی مدت می تواند به شما این امکان را دهد که تجارت خود را توسعه دهید، خطوط تولید خود را گسترش دهید، کارمندان بیشتری استخدام کنید و درنهایت، خدمات و محصولات شگفت انگیزتری ایجاد کنید.

برای دریافت ترافیک بیشتر شما نیاز دارید که استراتژی مناسبی برای خود ایجاد کنید و محتوای عالی تولید کنید. در این مقاله ما به شما تمامی مراحل لازم برای ایجاد استراتژی مناسب برای افزایش بازدید سایت را ارئه خواهیم داد تا بتوانید در مدت کوتاهی نتایج عالی کسب کنید.

 

استراتژی سئو چیست؟

استراتژی سئو اصطلاحی است که نحوه عملکرد شما را برای افزایش بازدید سایت و ورود ترافیک ارگانیک بیشتر به وب سایت توصیف می کند. استراتژی شما باید شامل یک هدف و یک برنامه در مورد چگونگی دستیابی به آن باشد. یک استراتژی خوب در زمینه سئو کلی نگر و جامع است و باید تمام قسمت های اساسی بهینه سازی موتور جستجو را شامل شود، ارتباط آن قسمت ها با یکدیگر را درک کند و مراحل اصلی دستیابی به موفقیت  در هر یک از آن قسمت ها را مشخص کند. استزاتژی سئو شامل فرمول زیر می باشد:

استراتژی سئو = هدف + برنامه عملیاتی

 

 1. هدف

هدف کسب و کار

یک استراتژی مبهم و بدون هدف برای سئو نتایج مبهمی به همراه خواهد داشت و هدفمند بودن آن بسیار مهم می باشد. برای داشتن هدفی بهتر می توانید از معیارهای شناخته شده هدف SMART پیروی کنید که در آن هر حرف نشان دهنده یک معیار می باشد.

 • Specific به معنای دقیق بودن: هدف های شما باید دقیق باشند.
 • Measurable و یا قابل اندازه گیری بودن: مشخص کنید که معیارهای سئو برای شما مهم هستند و مطمئن شوید که آن ها را اندازه گیری می کنید.
 • Achievable به معنای قابل دستیابی بودن: شما باید واقع بین باشید و از توانایی ها ، بودجه و سطح رقابت خود آگاه باشید.
 • Relevant  و یا مرتبط بودن: هدف شما باید از نظر تجاری منطقی و مرتبط باشد.
 • Time-bound یعنی زمان تعیین کردن: یک جدول زمانی به دلخواه خود ایجاد کنید.

 

 1. برنامه عملیاتی و برنامه ریزی

استراتژی سئو نیاز به برنامه ریزی در طولانی مدت دارد. این مرحله باید تمامی جوانب را بررسی کرد و استراتژی ایجاد کرد که قابل انعطاف باشد. در واقع انعطاف پذیر بودن تفاوت اصلی بین استراتژی خوب و بد افزایش بازدید سایت می باشد. بنابراین هدف و داشتن برنامه عملیاتی هر دو به شما کمک می کنند که استراتژی بهتری را ایجاد کنید. در ادامه 7 مرحله برای دستیابی به ترافیک بیشتر را معرفی خواهیم کرد.

مراحل افزایش بازدید سایت و دستیابی به ترافیک ارگانیک بیشتر

 

مرحله 1 : انجام تحقیقات درباره کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

برای افزایش بازدید سایت در وهله ی اول شما باید بدانید که افراد به دنبال چه محتوایی هستند و از چه کلمات کلیدی برای یافتن آن استفاده می کنند. در حالت کلی دو روش اساسی برای آن وجود دارد:

 • انجام تحقیقات مبتنی بر موضوع کلمات کلیدی

برای شروع تحقیقات کلمات کلیدی مبتنی بر موضوع آن ها ، به یک کلمه کلیدی اصلی نیاز دارید. فرض کنیم شما در حال راه اندازی پورتال بررسی دستگاه قهوه هستید. در این حالت، کلمه کلیدی اصلی شما می تواند قهوه ساز باشد و شما باید آن را در یک ابزار تحقیقاتی مانند KWFinder قرار دهید. این ابزار صدها اصطلاح مربوط به کلمه کلیدی اصلی را نشان خواهد داد.

اکنون که لیستی از کلمات کلیدی برای شروع دارید ، می توانید حتی بیشتر تحقیق کنید زیرا هر کدام از کلمات کلیدی در این لیست می تواند به تنهایی یک کلمه کلیدی اصلی برای جستجوی جدید باشد و از طریق ان شما می توانید کلمات کلیدی بیشتری پیدا کنید.

 • انجام دادن تحقیقات کلمات کلیدی بر اساس رقبا

برای یافتن کلمات کلیدی رقبا، شما باید از سایت آن ها دیدن کنید و به کلمات کلیدی که آن ها توانستند رتبه بالایی کسب کنند را پیدا کنید. انجام این کار به شما ایده های بهتری می دهد و شما می توانید بفهمید که چه کلمات کلیدی در حوزه ی کسب و کار شما مهم هستند. هنگام جستجوی یک کلمه کلیدی  باید به 3 مورد توجه داشته باشید:

 • محبوبیت – حجم جستجو و روند کلی جستجو بر اساس آن چقدر است؟
 • میزان سختی و دشواری – برای کسب رتبه ی بهتر باید چقدر تلاش کنید؟
 • ارتباط داشتن – آیا محتوای شما مطابق و مرتبط به کلمه کلیدی است؟

اگر یکی از این جنبه ها را رعایت نکنید کلمه کلیدی شما مناسب نخواهد بود.

 

مرحله 2 : موضوعات را شناسایی کرده و یک برنامه محتوایی برای خود ایجاد کنید.

افزایش بازدید سایت

موتورهای جستجو بسیار هوشمندتر از سال های قبل عمل می کنند.

 • بررسی کفش های مخصوص دویدن
 • بهترین کتانی های دنیا
 • بهترین کفش برای دویدن

این ها سه کلمه کلیدی مختلف هستند، درست است؟ مسئله این است که از نظر گوگل آن ها تقریباً یکسان هستند. چرا؟ چون هدف جستجو در تمامی آن ها یکسان است و کاربر می خواهد کفش مخصوص دویدن بخرد و به دنبال بررسی آن ها قبل از خرید است.

بنابراین اگر به دنبال افزایش بازدید سایت هستید، به جای نوشتن پست های مختلف که تمامی آن ها روی کلمات کلیدی یکسان تمرکز دارند ، کلمات کلیدی خود را بر اساس موضوع گروه بندی کنید و موضوع اصلی را به بهترین شکل ممکن با استفاده از آن ها پوشش دهید.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که برای محتوای خود برنامه ریزی کنید. ایجاد یک برنامه برای محتوا کار سختی نمی باشد و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ایده های موجود برای محتوا را یادداشت کنید و برنامه ای برای نحوه انتشار آن ها ایجاد کنید.

داشتن یک برنامه به  شما کمک می کند تا محتوا خود را راحت تر سازماندهی کنید و یک ساختار اساسی برای لینک های داخلی خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که هر یک از مطالب نباید یک ارزش تجاری برای شما داشته باشد. به عبارت دیگر – لازم نیست در هر پست محصولات خود را به فروش برسانید و سعی کنید هدف های مختلفی از تولید محتوای خود داشته باشید.

کلمات کلیدی زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را هدف قرار دهید. ممکن است فروش مستقیم برای شما به همراه نداشته باشد ، اما مزایای قابل توجهی دارند:

 • با انجام این کار شما خود را به عنوان یک مرجع کامل در زمینه کاری خود معرفی می کنید.
 • اعتماد و آگاهی از نام تجاری شما ایجاد خواهد شد.
 • بازدید کلی وب سایت شما افزایش پیدا می کند.

شما باید در انتشار مطالب خود ثابت قدم باشید و اگر در عرض 2 هفته 10 پست بنویسید و سپس در مدت 3 ماه چیزی منتشر نکنید ، تاثیر منفی بر سایت شما خواهد گذاشت و ترافیک سایتتان به شدت پایین خواهد آمد.

مرحله 3 : انتشار محتوای عالی

بازاریابی محتوا

یک تعریف از محتوای عالی وجود دارد که عبارت است از:

محتوایی عالی است که از بهترین نتیجه ای که در حال حاضر در نتایج جستجو برای یک عبارت مشخص می توان یافت ، 10 برابر بهتر عمل کند.

برای نوشتن و تولید کردن محتوای عالی به منظور افزایش بازدید سایت باید این موارد را انجام دهید:

 • مطالبی را که قبلاً در این زمینه منتشر شده است را بررسی کنید.
 • از آن محتوایی که در این حوزه عالی عمل کرده است الهام بگیرید.
 • به روش هایی فکر کنید که می توانند محتوای شما را بهتر کنند.

همچنین اگر واقعاً قصد دارید محتوایی بهتر از رقبای خود تولید کنید بهتر است که این سوالات را از خودتان بپرسید ، به آن ها پاسخ دهید سپس شروع به تولید محتوای خود کنید:

 • آیا می توانم موضوعات مختلف را با دقت بیشتری پوشش دهم؟
 • آیا می توانم با اطلاعات به روز در این حوزه محتوا تولید کنم ؟
 • آیا می توانم تجربه شخصی ، تحقیقات ، مطالعات و یا بینشی تخصصی خود را به محتوا اضافه کنم ؟
 • آیا می توانم رسانه های مختلف (اینفوگرافیک ، نمودار ، گیف ، عکس ، فیلم) تولید کنم که باعث جذابیت بیشتر پست شود؟
 • آیا می توانم طراحی پست را از لحاظ بصری خیره کننده تر کنم؟
 • آیا می توانم UX صفحه( خوانایی ، سرعت صفحات ، پاسخگویی) را بهبود بخشم؟

گوگل از 3 مفهوم یعنی  تخصص ، ثابت قدم بودن ، قابل اعتماد بودن برای ارزیابی کیفیت محتوا استفاده می کند و شما باید ار اساس این معیار ها به آن ها نشان دهید که دانش و تخصص واقعی در زمینه تولید محتوا دارید. در اینجا سایر مواردی که باید توجه کنید را معرفی کرده ایم:

 • صلاحیت های حرفه ای و تخصص خود را اضافه کنید.
 • در سایر وب سایت های خاص صنعت پیشرو مشارکت کنید.
 • افراد دیگر را از نام تجاری خود آگاه و مطلع کنید.
 • شهرت کلی برند خود را بهبود ببخشید.

اگر سایتی دارید که از تعداد زیادی لینک های افیلیت استفاده می کند ، باید برای افزایش بازدید سایت تعداد آن ها را به حداقل برسانید یا حتی آن ها را به طور کامل حذف کنید و راه های دیگری برای کسب درآمد از طریق ترافیک پیدا کنید. اخیراً دیده شده است که این نوع سایت ها توسط گوگل مورد حمله قرار می گیرند.

نکته ی دیگر برای انتشار محتوای عالی این است که رقبای خود را تحلیل و بررسی کنید. تجزیه و تحلیل رقبا می تواند به شما کمک کند که رتبه بندی بهتری در یک کلمه کلیدی خاص پیدا کنید. در واقع هدف اصلی از بررسی و شناختن رقبا ، نحوه ی عملکرد آن ها در انتشار محتوا می باشد.

در مورد طول مطالب ممکن است با ادعاهایی روبرو شده باشید که ممکن است درست نباشند به عنوان مثال نوشتن محتوا و انتشار آن در یک زمان خاص بهترین راه برای کسب رتبه بهتر در گوگل است. به طور کلی ، محتوای طولانی تر در اغلب موارد منجر به کسب رتبه بالاتر می شود.

در همین رابطه یک مطالعه انجام شد که در آن حدود 1 میلیون وب سایت را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و نتایج نشان دادند که میانگین طول مطالب حدود 1700 تا 2000 کلمه است. اما حقیقت این است که هیچ میزان مشخصی برای طول محتوای ایده آل وجود ندارد و شما لزوماً به دلیل نوشتن یک پست طولانی در مورد یک موضوع خاص ، رتبه بالایی نخواهید کسب کرد. برای تولید محتوای بهینه مقاله ما در این مورد را در بلاگ ژاکت بخوانید.

این تعداد کلمات نیست که رتبه های بالایی را برای شما به ارمغان می آورد ، بلکه این واقعیت وجود دارد که پست های طولانی معمولاً موضوع را به جامع ترین شکل ممکن پوشش می دهد و به همین دلیل کلی تر می باشند و رتبه بهتری کسب می کنند.

علاوه بر این ، محتوای کامل و جامع احتمالاً بک لینک و تعداد اشتراک گذاری های بیشتری را  دریافت می کند که به طور طبیعی به کسب رتبه بندی بهتر کمک می کند. بنابراین به جای تمرکز بر طولانی بودن مطالب ، سعی کنید محتوای باکیفیت و کاملی را بنویسید. همچنین این عوامل از تعداد کلمات مهم تر هستند:

 • پوشش موضوع به صورت جامع و کامل
 • رضایت کاربر از جستجوی خود
 • ارزش آفریدن برای خواننده
 • تجربه کاربری عالی (خوانایی ، سرعت)
 • دستور زبان و املای درست کلمات

 

 

مرحله 4: بهینه سازی صفحه را فراموش نکنید.

بهینه سازی سایت یکی از عناصر اصلی سئو و افزایش بازدید سایت است و مانند یک پایه و بیس خوب است که تضمین می کند محتوای شما به راحتی پیدا و خوانده می شود. در ادامه 4 روش بهینه سازی سئو وجود دارد که شما باید در استراتژی خود آن ها را بگنجانید و به طور مداوم انجام دهید.

 • بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر

اندازه تصویر بزرگ و بالا بودن حجم آن ها یکی از رایج ترین دلایل کند بودن سرعت صفحه وب سایت است. با این حال، بهینه سازی تصویر تنها نصب افزونه های فشرده سازی تصویر نمی باشد. در وهله اول  شما باید:

از تصویر مناسب استفاده کنید و  از JPEG برای عکس ها و PNG برای تصاویر حاوی متن استفاده کنید. از اندازه مناسب برای تصاویرتان استفاده کنید و از تصاویری که بزرگ تر از عرض محتوای شما هستند پرهیز کنید. به عنوان مثال اگر عرض محتوای وبلاگ شما 800 پیکسل باشد ، عکس نباید 2500 پیکسل باشد.

 • لینک داخلی

صفحات شما باید به خوبی به یکدیگر پیوند خورده باشند تا بازدید کننده بتواند به راحتی وب سایت شما را بررسی کنند. در حالت کلی دو نوع پیوند داخلی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید:

 • پیوندهای ساختاری مانند “ادامه مطلب”
 • پیوندهای داخل متنی

قانون طلایی ساختار سایت می گوید برای افزایش بازدید سایت در هر صفحه از سایت نباید بیش از 3 لینک از هر صفحه دیگر در وب سایت باشد.

 • بهینه کردن سایت برای موبایل ها

یک وب سایت در موبایل واکنش گرایی و خوانایی بیشتری دارد و جالب است بدانید که گوگل از طریق چشم کاربرانی که از موبایل استفاده می کنند به وب سایت شما نگاه می کند و آن را بررسی می کند. احتمالاً نحوه دسترسی اکثریت مردم به وب سایت شما موبایل می باشد. بنابراین هر صفحه و یا پست جدیدی که منتشر می کنید را از نظر سئوی موبایل بررسی کنید که مناسب باشد.

 • پیوندها و لینک های خروجی

در این رابطه یک ایده بسیار گسترده و مضر وجود دارد که افراد نباید به وب سایت های دیگر پیوند دهید. اما حقیقت این است که لینک دادن به منابع معتبر دیگر ممکن است در رتبه بندی شما و افزایش بازدید سایت تأثیر مثبت داشته باشد. تنها مطمئن شوید که :

 • از منابع مربوطه استفاده می کنید.
 • تجربه کاربر را در ذهن داشته باشید و همیشه از خود بپرسید که آیا این لینک برای کاربر مفید است یا خیر.
 • از لینک دادن به وب سایت های بی کیفیت خودداری کنید.

لینک دادن به سایت های دیگر ممکن است به طور خاص یک عامل مهم در رتبه بندی سایت نباشد اما می تواند برای محتوای شما ارزش ایجاد کند. بنابراین لینک دادن به منابع با کیفیت و مرتبط را بخشی از استراتژی سئو خود قرار دهید.

 

مرحله 5: بک لینک با کیفیت دریافت کنید.

بک لینک سایت

بک لینک ها بخشی جدایی ناپذیر از سئو سایت هستند و به همین دلیل است که گرفتن بک لینک با کیفیت می تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد. در حال حاضر بسیاری از تکنیک ها برای ایجاد لینک وجود دارد و به همین دلیل ما بر روی دو استراتژی متداول لینک سازی متمرکز خواهیم شد و در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم تا بتوانید لا آن ها باعث افزایش بازدید سایت شوید.

هر دو این تکنیک ها بر اساس دسترسی به ایمیل هستند و کم و بیش از مراحل یکسان اما به ترتیب متفاوت تشکیل شده اند:

 • استراتژی اول
 • یک محتوای عالی ایجاد کنید (پست ، ویدیو ، اینفوگرافیک)
 • منابع مرتبط و با کیفیت برای لینک دادن را پیدا کنید.
 • تماس بگیرید و از آن ها بپرسید که آیا حاضر هستند به محتوای شما لینک دهند  یا خیر.
 • استراتژی دوم
 • منابع مرتبط و با کیفیت (سایت های پر بازدید) برای لینک دادن را پیدا کنید.
 • تماس بگیرید و از آن ها بپرسید که آیا آن ها در سایت خود پست های مهمان را قبول می کنند یا خیر.
 • یک پست مهمان بنویسید. (همچنین می توانید از قبل یک نوشته داشته باشید)

اما در هر دو این روش ها هیچ تضمینی برای دریافت بک لینک وجود ندارد و بسیاری از افراد به روش اشتباه این کار ها را انجام می دهند. بنابراین چگونه می توان ارتباط لینک سازی را به روش صحیح انجام داد؟

در ابتدا شما باید وب سایت های مربوطه و پر بازدید را پیدا کنید. یافتن این گنه سایت ها می تواند کاری طاقت فرسا باشد ، اما شما می توانید بک لینک های رقبا خود را بررسی کرده و از آن ها استفاده کنید. بنابراین برای یافتن رقبا و یا سایت هایی که پست مهمان می پذیرند کافی است که :

 • رقبای خود را پیدا کنید.
 • بک لینک های آن ها را با استفاده از یک ابزار تحلیل بک لینک تجزیه و تحلیل کنید.
 • مواردی را که می خواهید را انتخاب کنید.
 • وب سایت هایی را که پست های مهمان را می پذیرند بررسی کنید.
 • کلمات کلیدی حوزه ی فعالیت خود را پیدا کرده و بر آن ها مسلط شوید.
 • همیشه روی کیفیت تمرکز کنید نه کمیت.
 • ایمیل مناسب به این دسته از وب سایت ها ارسال کنید.
 • هدف خود را کوتاه و مختصر به آن ها بگویید.

این موضوع را نیز در افزایش بازدید سایت  به خاطر داشته باشید که تنها ایمیل ارسال کردن و تحلیل رقبا منجر به دریافت بک لینک نمی شود در واقع شما باید تمرکز خود را بر روی محتوای خود بگذارید و اگر شما بتوانید محتوایی بی نظیر و ارزشمند ایجاد کنید به دست آوردن بک لینک های با کیفیت و یا انتشار آن در یک وب سایت معتبر بسیار آسان خواهد بود.

برای موثر واقع شدن در استراتژی دریافت بک لینک باید به نکات زیادی توجه کنید و مجموعه ای از معیارها و یا عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال بررسی کنید که کدام نوع پیوندها را می توانید به دست بیاورید و سپس تکنیک هایی را برای اجرا آن را در نظر بگیرید.

مرحله 6: نحوه ی عملکرد خود را بررسی کنید.

بررسی کردن نتایج برای دیدن اینکه چه عواملی برای سایت شما موثر هستند بسیار مهم است و باید در استراتژی سئو و افزایش بازدید سایت شما در نظر گرفته شوند. با 3 ابزار اساسی برای تحلیل نتایج وجود دارد که به خوبی کار خواهند کرد:

 • گوگل آنالیتیکس

آنالیتیکس

ابزاری رایگان که توسط گوگل ارائه شده است و نمای کلی از بازدید سایت به شما می دهد. به عنوان مثال به شما می گوید که چند نفر از وب سایتتان بازدید می کنند و یا در سایت شما چقدر زمان می گذرانند و موارد دیگر.

برای نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس، اینجا را بخوانید.

 • سرچ کنسول گوگل

این ابزار نحوه عملکرد وب سایت شما در گوگل را نشان می دهد. علاوه بر سایر ویژگی های مفید آن مانند گزارش عملکرد ، نقشه سایت ، بررسی اجمالی پیشرفت ها ، یک ابزار عالی برای کشف کلمات کلیدی مناسب برای سایت شما می باشد. پیشنهاد می کنیم آموزش سرچ کنسول را در بلاگ ما بخوانید.

 

 • Rank tracker

ابزار ردیابی و بررسی رتبه برای افزایش بازدید سایت ضروری است. کافی است که شما مهم ترین کلمات کلیدی خود را وارد آن کنید و این ابزار به صورت روزانه رتبه بندی شما در گوگل را بررسی می کند. به این ترتیب می توانید پیشرفت کلی خود را مشاهده کرده و از هرگونه تغییر ناگهانی مطلع شوید.

 

مرحله 7: به روزرسانی و یا انتشار مجدد محتوا

افزایش ترافیک سایت

فشار دادن دکمه انتشار و ارسال برخی ایمیل های تبلیغاتی تمام ماجرا نمی باشد. شما باید به مرور زمان موارد مختلفی را آزمون و خطا کنید و ببینید چه چیزی برایتان موثر است و چه مواردی می توانند بهبود یابد.

حقیقت این است که حتی بهترین محتوا نیز با گذشت زمان با فروپاشی روبرو خواهد شد و برای جلوگیری از آن ، باید مرتباً پست های خود را به روز رسانی کنید. به عنوان مثال شما می توانید به منظور افزایش بازدید سایت موارد زیر را انجام دهید:

محتوا خود را بهتر، به روز تر، دقیق تر کنید.

تصاویر ، ساختار و یا UX آن را بهبود ببخشید.

همچنین شما می توانید از ابزاری رایگان به نام Revive by Animalz استفاده کنید که به Google  Analytics  شما متصل می شود و بر اساس روند ترافیک ، محتوایی را که باید به روز شود ، تجزیه و تحلیل می کند.

شما می توانید مطالب قبلی خود را تا زمانی که بتوانید موضوعات جدیدی برای محتوای خود پیدا کنید به روزرسانی کنید. بهتر است که یک برنامه برای به روز رسانی محتوای خود ایجاد کرد و آن ها را به صورت روزانه و با هفتگی بررسی و به روز رسانی کنید. به عنوان مثال می توانید به دنبال به روزرسانی موارد زیر باشید:

 • عناوین جدید و جذاب تر
 • لینک ها و پیوند های جدید
 • روش هایی برای بهبود محتوای موجود

در نهایت اگر بتوانید با توجه به مراحل گفته شده در این مقاله محتوای بی نظیر و ارزشمندی تولید کنید بدون شک نتایج بی نظیر آن را مشاهده خواهید کرد. تنها کافی است پشتکار داشته باشید و ثابت قدم باشید، همیشه به دنبال کیفیت خوب باشید و فراموش نکنید که استراتژی سئو برای موفقیت شما و افزایش بازدید سایت الزامی می باشد.

 

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *