Retry
راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

اگرچه تجارت الکترونیک مدتی است که وجود دارد، اما اکنون در نقطه مهیجی هستیم که فروش آنلاین به همان اندازه فروش فیزیکی محبوب شده است. این امر، دنیایی از فرصت ها را برای افزایش سود باز می کند. یک جایگاه که بیشترین بهره را از انقلاب دیجیتال برده است، مد است. طبق مدFashionUnited ، ارزش صنعت جهانی مد 3 تریلیون دلار است و 2٪ از تولید ناخالص داخلی جهان است. در اینجا، ما نحوه راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس را مرور خواهیم کرد.

ما نکات اساسی در مورد ساخت فروشگاه آنلاین ، به ویژه در حوزه لباس را بررسی خواهیم کرد. این مقاله شامل نکات مربوط به تجارت و بازاریابی و تصمیم گیری در مورد سیستم عامل و ساخت سایت فروشگاهی شما می باشد.

طرح کسب و کار برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

یک طرح تجاری یا business plan برای ایجاد مشاغل بسیار مهم است. این مهم است که بدانید چه چیزی را ارائه می دهید و چه کسی می خواهد خرید کند. اگر یک فروشگاه لباس آنلاین راه اندازی کنید، این به این معنی است که ابتدا جایگاه مد را برای خود انتخاب کنید.

بازار کار خود را انتخاب کنید. لباس زنانه؟ لباس مردانه؟ لباس ورزشی؟ یا موارد دیگر. این کار تصور واضحی از کار شما را به مشتریان نشان می دهد که متوجه شود چه محصولاتی را می توانند در فروشگاه شما مشاهده کنند. هم چنین به شما امکان می دهد رقبای خود را شناسایی کنید و جایگاه آن ها را مشاهده کنید.

در مرحله بعد، بهترین مدل را برای مشاغل خود انتخاب کنید. ممکن است بپرسید، “شروع راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس چقدر هزینه دارد؟” گزینه های اساسی به اندازه کسب و کار و میزان سرمایه و انرژی که می خواهید برای راه اندازی سرمایه گذاری کنید، بستگی دارد.

جایگاه منحصر به فرد خود را پیدا کنید.

مد یکی از سریع ترین رشدهای فروش در تجارت الکترونیکی را داشته است. به گفته استاتیستا، از سال 2003 رشد سالانه ثابت داشته است. در سال 2017، فروش آنلاین لباس بیش از 356 میلیارد دلار بوده است. این یک نقطه تجارت الکترونیک عالی برای ورود است. برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس و موفقیت، درک ویژگی های خاص فروش ضروری است.

با تعریف خود ، شما یک محدوده انتخابی را برای یک جمعیتی انتخابی ارائه می دهید. به علاوه، به شما امکان می دهد هویت تجاری خود را در بین برندهای دیگر برجسته کنید. در صنعتی مانند مد، انتخاب ها زیاد است. اگر یک سایت فروشگاهی چیزی منحصر به فرد و متفاوت ارائه دهد، موفق خواهد بود.

اگر فروشگاه شما فضای بازار را پر کند و طیف خاصی از مشتریان را به خود جلب کند، ایده آل است. این کار به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا بدانند نام تجاری شما چیست. این همان چیزی است که به محصول شما هویت می بخشد. کار در یک مکان خاص مقرون به صرفه تر و قابل فروش است. این مقدار زیادی از رقبا را از بین می برد و به پرورش وفاداری مشتری کمک می کند.

گوگل ترندز می تواند به شما کمک کند تا منحصر به فرد بودن محصول را پیدا کنید. به عنوان مثال، شما می خواهید لباس بفروشید و نمی دانید ویژگی منحصر به فرد شما چه خواهد بود یا چرا مشتریان باید محصولات شما را خریداری کنند؟

شما به سادگی می توانید به ترندهای گوگل رفته و لباس را تایپ کنید.

لباس در گوگل ترندز

می بینید که روند کلی پایدار است. اما اگر لباس نخی را انتخاب کنید چه می شود؟

همانطور که ترند نشان می دهد، تقاضا در حال افزایش است، زیرا مردم به سلامتی و مواد طبیعی علاقه مند هستند. بیشترین نیاز لباس نخی نیز در فصل تابستان است.

شما می توانید با استفاده از این ابزار مفید از گوگل ترند های دیگر را نیز پیش بینی کنید.

همچنین، به یاد داشته باشید نام تجاری جایگاه توسعه شماست. با جایگاهی که از آن لذت می برید، می دانید چگونه به دیگران که از آن لذت می برند نیز دسترسی پیدا کنید. چیزی را که دوست دارید بفروشید. این یک کلید ظریف اما مهم برای ایجاد موفقیت آمیز برند است.

پیشنهاد می کنیم اهمیت برندسازی را در بلاگ ما بخوانید.

تصویر تجاری خود را ایجاد کرده و توسعه دهید.

برند فروشگاه اینترنتی لباس

پس از مشخص شدن جایگاه خود، وقت آن است که گام هایی برای ساخت لباس برند خود بردارید. نام تجاری چهره شرکت است. این امر شما را از سایر تأمین کنندگان خارج از بازار متمایز می کند و مفهوم روشنی از پیشنهاد ارائه می دهد و ایده آل شرکت را بیان می کند.

شما ممکن است بخواهید خودتان برند را توسعه دهید یا با یک نماینده تجاری طرفدار کار کنید. برای شرکت های بزرگ تر، نمایندگی برند می تواند برای به وجود آمدن محصول ضروری باشد.

در یک بازار اشباع مانند صنعت مد، هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس شناسایی بازار بسیار مهم است. هنگام شناسایی اطلاعات جمعیتی، در نظر بگیرید که می خواهید چه پوشاکی ایجاد کنید. سپس بفهمید چه کسی مایل به خرید آن است. اینجا لازم است دقیقاً بفهمید با چه کسی صحبت می کنید و برای جلوگیری از هدف قرار دادن اطلاعات جمعیتی بیش از حد گسترده، خاص می شوید. سرانجام، برای درک رقبای خود تحقیق کنید.

سپس ستون های برند تجاری را ایجاد کنید. ستون های برند کلمات یا ویژگی هایی هستند که برند تجاری شما را مجسم می کنند. آنها پایه و اساس شخصیت شرکت هستند. شما به سه یا چهار کلمه یا عبارت احتیاج دارید که با ساده ترین اصطلاحات آنچه شما در مورد آن هستید را بیان کند. آنها به عنوان یک تمرکز، یک راهنما برای اطمینان از همسویی همه موارد با پیام کار می کنند. محتوا، تبلیغات، طراحی، معاملات، مکالمه ها، همه موارد به اشتراک گذاشته شده باید حول پیام اصلی باشد.

تصاویر تجاری گام بعدی است. این ها عناصر بصری اصلی برای ایجاد وب سایت و برچسب گذاری برند لباس شما هستند.

یک لوگو دارای یک طرح رنگی است که ایده آل های شرکت را منعکس می کند. از رنگ ها و سبک انتخاب شده برای برند و سایت استفاده کنید. طراحی لوگوی شما باید ساده و متمایز باشد.

تصاویر، رنگ ها، طرح ها و عکس های متناسب با ایده آل برند را پیدا کنید. در جستجوی تکه های چندرسانه ای متناسب با احساسی که دنبال آن هستید، باشید.

 

ابتدا برای جلب توجه به دنبال قالب ترین رنگ بروید. از Adobe Color استفاده کنید تا برخی از پالت های رنگی که به انتخاب شده اند را به خوبی طراحی کنید.

در این جا ما می خواهیم مثالی از نحوه ایجاد یک لوگو جدید برای Airbnb توسط یک آژانس را به اشتراک بگذاریم. DesignStudio نشان داده است که کل فرآیند خلق از ایده تا اجرای واقعی از چشم انداز و پیام آغاز شده، و سپس با آرم و سایر ملزومات ساخته شده است که باعث ایجاد یک تصویر تجاری قوی می شود.

می توانید پیغام محکمی را ببینید که شرکتی که میزبان و رزرواسیون بسیار خوبی در بسیاری از کشورها ارائه می دهد، در ذهن مردم جای گرفته است.

طراحی لوگو

به این ترتیب Airbnb با کمک تصاویر تجاری مارک تجاری خود را بصورت آنلاین تقویت کرده و برای مشتریان در سراسر جهان به یاد ماندنی شده است.

سازنده فروشگاه آنلاین خود را انتخاب کنید.

در راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس ، یک تصمیم اصلی این است که شما می خواهید از کدام پلتفرم استفاده کنید. سیستم عامل تجارت الکترونیکی به شما امکان تماس مستقیم با مشتریان را می دهد و ارائه نام تجاری را سفارشی می کند. آن ها به شما امکان می دهند از طریق سایت های اجتماعی و کانال های دیگر بازاریابی کنید. تجارت الکترونیکی واسطه ها را از بین می برد تا بهترین ارزش را برای مشتریان و بالاترین سود را به شرکت بدهد.

فروشگاه آنلاین لباس

با این همه پلتفرم، کدام یک بهتر است؟

از آنجا که ما در حال بحث در مورد چگونگی راه اندازی فروشگاه آنلاین لباس هستیم، در اینجا به بهترین گزینه ها​​خواهیم پرداخت. با این حال، بسیاری از آنها نیز مقیاس پذیر هستند و به شما امکان می دهند تجارت را بزرگتر کنید.

معیار های اصلی عبارتند از:

 • قیمت
 • مقیاس پذیری
 • اندازه کسب و کار
 • سهولت پیمایش

موارد مورد نیاز:

 • رابط بصری
 • ریسپانسو بودن
 • سازگاری بین مرورگر

این موارد باعث می شود سایت آنلاین شما کاربر پسند باشد و این به مشتریان امکان می دهد آنچه را که می خواهند به راحتی پیدا کنند. به علاوه، از نظر مدیریتی، امکان مدیریت ساده سایت و تغییرات را در صورت لزوم فراهم می کند.

برخی از سیستم عامل های عالی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس عبارتند از: مجنتو، پرستاشاپ، اپن کارت، شاپبفای و ووکامرس .

 • PrestaShop منبع باز است، به این معنی که اگر شما یا طراحتان نحوه کدگذاری را بدانید برای شخصی سازی بسیار مناسب است. پرستاشاپ یک تم شروع کننده و لوازم جانبی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد آن را هر طور که دوست دارید دیزاین کنید. همچنین، به شما امکان می دهد چندین فروشگاه را همزمان مدیریت کنید.
 • OpenCart کاربر پسند و سبک است و یک راه حل مناسب برای فروشگاه های آنلاین می باشد.
 • Shopify یک بستر عالی است و با چندین سرویس تجارت الکترونیک دیگر مانند Printful همکار است. این بسته های مختلفی را ارائه می دهد که تقریباً با هر بودجه و نیاز تجاری مطابقت دارد.
 • ووکامرس بهترین گزینه برای صاحبان مشاغل جدید و کسانی است که سایت تجارت الکترونیکی اولیه خود را ایجاد می کنند. این سبک، کاربرپسند است و از یک رابط بصری برخوردار است که به شما امکان می دهد یک سایت را سریع و بدون دانستن کد راه اندازی کنید و آن را تا حد بسیار زیادی شخصی سازی کنید.

یک فروشگاه آنلاین بسازید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

هنگام کاوش در نحوه راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس ، این فرآیند مشابه ایجاد سایر فروشگاه های آنلاین است.

 • همیشه با در نظر گرفتن اهداف شروع کنید. مخاطبان خود و آنچه می خواهید به نمایش بگذارید را درک کنید.
 • CMS، بستر سایت تجارت الکترونیکی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که امنیت سایت را تنظیم کنید تا مشتریان با وارد کردن جزئیات پرداخت خود احساس راحتی کنند.
 • به عملکرد و بهینه سازی سئو نگاه کنید. اطمینان حاصل کنید که رابط بصری شما خوب است، ناوبری آسان است و نمادها آشنا هستند. شما به یک سایت روان نیاز دارید که در هنگام جستجوی مشتری به آن نمایش داده شود. ضروری است که آن را برای انواع مرورگرها و تلفن همراه سازگار کنید.

نام دامنه خود را انتخاب کنید.

داشتن نام دامنه به اندازه برند شما در راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس مهم است. نام فروشگاه های پوشاک ضروری است، زیرا به برند شما یک عنوان واحد و واضح می دهد که بلافاصله محصول شما را به ذهن متبادر می کند. نام دامنه اساساً معادل کلامی یک آرم است. نام دامنه های منحصر به فرد هویت متمایزی را ایجاد می کند و یافتن وب سایت را آسان می کند. URL  های سفارشی احساس حرفه ای به سایت آنلاین می دهند.

طوفان فکری درباره نام های خوب یک بوتیک لباس

این یک نقطه شروع مفید است و اطمینان می دهد مشتریان می توانند شما را پیدا کنند.

نام را ساده و گیرا انتخاب کنید. به علاوه، این نام باید مارک تجاری و محصولات شما را منعکس کند.

قالب خود را انتخاب و سفارشی کنید.

پس از انتخاب بستر آنلاین خود و ایجاد تصاویر تجاری، قالب سایت را انتخاب کرده و آن را سفارشی کنید. الگوهای زیادی در دسترس است که هر کدام دارای  ظاهر متفاوتی هستند. احتمالاً مایل هستید که کاوش کنید تا موردی را پیدا کنید که واقعاً متناسب با محصول و نام تجاری شما باشد. برای انتخاب، در نظر بگیرید که شما به عنوان مشتری می خواهید هنگام خرید محصول به وب سایت مراجعه کنید تا محصول را خریداری کنید. سن، مشاغل و ظرفیت های کسب آنها را در نظر بگیرید. سبک زندگی آنها را در نظر بگیرید. سپس الگوی خود را طوری انتخاب کنید که متناسب با دیدگاه ها و نیازهای مشتری شما باشد و در عین حال لمس شخصی داشته باشید.

اکثر سیستم عامل ها و پلتفرم ها دارای الگوهای مختلفی هستند که برای مد و لباس سفارشی شده اند. فقط تعداد کمی از اینها رایگان خواهد بود، اما ارزش آن را دارد که برای قالبی کاملاً متناسب با خواسته هایتان هزینه کنید.

پس از انتخاب قالب، وقت سفارشی سازی است. می توانید یک صفحه وبلاگ اضافه کنید و فیدهای رسانه های اجتماعی را یکپارچه کنید. عناصر را می توان منتقل، اضافه یا حذف کرد. تصویر پس زمینه و پالت رنگ را می توانید به دلخواه تغییر دهید. همچنین می توانید قلم، اندازه و رنگ هر بخش را در ووکامرس تغییر دهید یا صفحات جدید اضافه کنید. پس از پایان کار، باید سایت آنلاین خود را داشته باشید که کاملاً نشان دهنده پیشنهاد تجاری شما باشد.

یک استراتژی بازاریابی تدوین کنید.

فروشگاه آنلاین شما به اندازه استراتژی بازاریابی شما خوب است. مردم باید قبل از خرید کالای شما را بشناسند. و در این زمان ، شما باید در مورد آنچه مشتریانتان دوست دارند و آنچه می خواهند بشنوند اطلاع داشته باشید. بر این اساس، می توانید قلاب ایجاد کنید، چیزی که واقعاً توجه آنها را به خود جلب می کند. این اولین قدم است.

هم چنین باید بدانید که چگونه بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس پیام را به مشتری می رسانید. در عصر دیجیتال، شبکه های اجتماعی مهم هستند.

فیس بوک، اینستاگرام، توییتر. شما باید کانال های اجتماعی را به سایت خود لینک دهید.

اینستاگرام برای سایت های مد مناسب است، زیرا مبتنی بر عکس است. شما می توانید محصولات پرطرفدار خود را نشان داده و به صفحه محصول لینک دهید. به یاد داشته باشید از هشتگ در شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا مشتریان علاقه مند بتوانند محصولات را به راحتی پیدا کنند.

Pinterest ، Snapchat  و Tumblr دیگر کانال های عالی برای تبلیغ هستند.

Vlogging  یکی دیگر از راه های عالی برای نمایش بصری محصولات است. و از آنجا که می توانید محتوای شخصی تری را در آن بگنجانید، می توانید ارتباط نزدیک تری با مشتریان خود ایجاد کنید. این تازه شروع کار است.

اریابی ایمیلی و بازاریابی محتوا را در نظر بگیرید. هر دو روش رایگان برای دسترسی به مشتریان شما هستند. بازاریابی محتوا به شما امکان می دهد با بحث درباره مواردی که مشتریان شما به آن علاقه مند خواهند شد، می توانید وفاداری مشتری را افزایش دهید و فروش از دست رفته را کاهش دهید.

در آخر، تبلیغات پولی مانند Facebook Advertising و Google Adwords را در نظر بگیرید. این ها روش های بسیار خوبی برای ارتباط و ارتباط با مشتریان جدید است.

مخاطب هدف خود را تعریف کنید.

برای برقراری ارتباط آنلاین با مشتریان خود باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند. به مشتری ایده آل فکر کنید. به سبکی که محصول شما نشان می دهد فکر کنید.

کانال های بازاریابی و فروش اضافی را انتخاب کنید.

چیزی که تاکنون در راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس به آن اشاره نکردیم سئو است. سئو برای مشتریان جدید کاملاً مهم است.

توضیحات متا و عنوان صفحه خود را بهینه کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی در آنها وجود دارد. با این کار مطمئن می شوید که سایت شما هنگام جستجوی افراد در موضوعات مرتبط، نمایش داده می شود. به فکر بهینه سازی هر صفحه محصول با کلمات کلیدی مورد جستجو در افراد باشید. به احتمال زیاد صفحه اصلی برای جستجوهای خاص محصول ظاهر نمی شود، بنابراین بهینه سازی صفحات محصول دامنه شما را بسیار افزایش می دهد. همچنین مهم است که سایت به گونه ای ساختار بندی شود که همه مطالب به راحتی توسط الگوریتم های جستجوی گوگل پیدا شوند.

علاوه بر این، در راه اندازی فروشگاه آنلاین خود از سیستم عامل های اجتماعی، بازاریابی دهان به دهان و پیام کوتاه انبوه هم استفاده کنید . بسیاری از کانال های فروش دیگر نیز برای این کار وجود دارد.

خلاق بودن را فراموش نکنید

خلاقیت در کسب و کار

رمز موفقیت کسب و کار آنلاین شما خلاقیت است. هر شرکتی منحصر به فرد است و سایت بازتابی از نام تجاری و سبک شخصی شماست. بنابراین، در مورد آن خلاق باشید. ممکن است بهترین کیفیت ارائه محصول شما توسط فیلم های خلاقانه، تبلیغات YouTube، اینفلوئنسرها باشد. برای دسترسی بیشتر به افراد می توانید به نمایشگاه های محصولات نگاه کنید. به دنبال استودیوها یا مشاغل دیگر باشید که با آنچه شما ارائه می دهید، مرتبط هستند.

جمع بندی

اکنون که ما در مورد چگونگی راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس به موارد مختلف پرداختیم، شما باید برای شروع کار ساخت فروشگاه آنلاین پوشاک آماده باشید. شما اکنون می دانید که این کار آنطور که به نظر می رسد دلهره آور نیست. با ابزار و دانش لازم هم اکنون می توانید فروشگاه آنلاین لباس خود را راه اندازی کنید.

دیدگاه‌ها

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *